Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy változzak meg? Miért...

Hogy változzak meg? Miért vagyok ennyire pesszimista?

Figyelt kérdés
Mérhetetlenül peszsimsitavagyok, próbálom keresni ösztönösen még a jó dolgokban is a rosszat, nem tartom magam sokra, szinte semmire, utálok önmagam lenni több okból is, utálom azt amilyen a világ, amilyen ez az ország lett. Mosolyogni és nevetni még tudok de van amikor nem megy pedig nem volt előtte semmi ami lehangolna. Már nagyon régóta (kb 3-4 éve) ilyen az életfelfogásom, nem szegény családból származok hanem olyan tipikus ,,valahogy csak-csak megélünk" féléből. Most hirtelen nem jut más az eszembe magamról, kérlek segítsetek nem akarok iylen maradni!
2010. dec. 20. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a válaszaid most nekem is jól jönnének. Én sem voltam soha optimista. Mostanában meg pláne nem, úgyhogy én is szivesen olvasom a hozzászólásokat.
2010. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a klubhoz... Szerintem ez ilyen és nem nagyon változhat, ezt már több száz éve is leírták, vannak a flegma nyál típusok, a fekete epe, stb... Bár lehet csak némi antidepresszánst kéne nekünk is enni, mint az USÁban szokás pl... :D
2010. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bola79 válasza:
84%
eloszor is probalj magaddal kezdeni valami ujat, keress egy uj hobbit kezdesnek, igy akar uj baratokat is szerezhetsz, igen ertekeseket is. Masodszor meg nezd meg a Forrest Gump c. Filmet ismet ha mar lattad. Nagyon pozitiv. Ja, es torold ki a szar fej embereket a telefonodbol. Kezdesnek ennyi a tobbi jon magatol
2010. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Amikor azt írtad,hogy töröld ki a szar fej embereket a telefondoból,akkor rájöttem,hogy igen én uralkodom a sorsom felett.Ha én nem akarok vmit akorr az nem lesz(mármint velem kapcsolatban).És ennyi!!!Sztem te gy pozitív ember vagy,ugye? igazam van?
2010. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kérdező:

nekem is van hasonló problémám. a baj az, hogy elég erősen meg vagyok győződve arról, hogy ez nem illúzió, hanem egészséges elégedetlenség. részletesen: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


ebből kifolyólag olyan tanácsokat nem érdemes adnom, ami tudom, hogy nálam sem működne. habár én inkább józan ítélkezőnek mint pesszimistának tartom magam.


ha gondolod, keress meg privátban, beszélgetünk, hátha ez segít. ha jobban megismerlek, tanácsokat is valószínűbb, hogy tudok adni


22:49 van egy olyan sejtésem, hogy ez természetes is, mert elég sokan látják így. nem csupán anyagi bizonytalanság létezik

egy ötlet: kihívásoknak kitenni magatokat, hogy megismerjétek a teljesítőképességeteket. lehet a pesszimizmus oka rossz ítélőképesség. például ha eltöltenénk 1-1 hetet szomáliában, palesztinában, tibetben, lehet, hogy megváltozna a véleményünk - ezen gondolkozzatok el.

a másik ok lehet hormonális. általában ezekre jó megoldás a sport.


22:52 szerintem nincs akkora szükség a bogyókra, mint hisszük. az okot kell megszüntetni, nem a tüneteket enyhíteni. 1-2 év után drogost csinálnak belőled. akkor már mindegy ha a kocsmába mész inni és a csaposnak öntöd ki a lelked.


22:54 felpontozva, jó tanácsok


11:01 igen, mindenki képes irányítani a sorsát (bizonyos mértékben) ha elég önállóvá válsz, akkor sokkal többet érhetsz el, boldogabb lehetsz. csak akarnod kell és tenni. nem akarom a lelkesedést lelohasztani, de ez csak bizonyos határig igaz. ismerned kell a teljesítőképességed, hogy ne építs hamis álmokat, mert akkor nagyobbat csalódsz, mint azok nélkül. látnod kell, hogy minden érdek mögött állnak szintén emberek, akik a sorsukért küzdenek.


nem tartom magam optimistának, de elég biztató dolog, hogy sokkal erősebbé válik az, aki sokat szenvedett, tehát ne csak azt nézd, milyen vagy, min mész keresztül, hanem hogy milyen képességeket nyertél általa, hogyan lehetnél jobb.

2010. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az élet szar. Pesszimizmus? Nincs miben bíznod. Orvosolható: kényszeres kereséssel - jó dolgoakt mindenhol, az élet értelmét mondjuk-, ábrándkergetéssel, agymosással.
2010. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

21:56 látom te is túl kritikus vagy ehhez :)

de valóban igaz, valamilyen egyházi vagy jótékonysági közösség is segíthet, ha képes vagy "ráállni a pozitív hullámokra".

2010. dec. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!