Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék teljesen kigyógy...

Hogyan tudnék teljesen kigyógyúlni belőle?

Figyelt kérdés
Van itt valaki olyan, aki pánikbetegségben szenved? Vagy még jobb lenne olyas valaki, aki már kigyógyúlt belőle. Nagyon fontos, hogy most tudjak valaki olyannal beszélni 1 kicsit. Az egész éjszakát alíg bírtam átaludni, csak mert egyfolytában nyugtatgatni kellett magam. Kezd az agyamra menni.
2010. dec. 24. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Civilizációs betegség, nekem is volt hasonló. Vedd magad körbe olyan emberekkel, akik figyelnek rád, törődnek veled, szeretnek, de nem nyomnak agyon. Nagyon nehéz, de szembe kell nézni a félelem okával, és nem szabad hagyni, hogy elhatalmasodjon rajtad a szorongás.
2010. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Könnyű azt hajtogatni, hogy civilizációs betegség. Aki még nem volt igazán pánikbeteg az el sem tudja képzelni,mi az. Rosszabb mint az átok. Én szakorovosi segítséggel, pszichiáter által felírt gyógyszerektől lettem jobban. Nekem mondhat akár ki akár mit, egyedül nem megy. Pedig két évig próbálkoztam mindenféle technikával. Még a bűbáj sem segített. Nagyon megértelek, teljesen tisztában vagyok a helyzeteddel. Napi háromszori pánikroham után már úgy döntöttem irány a szakorvos. Két éve napi fél szem Citagent szedek rá. És fél szem Frontint. Nekem ez vált be.Légyszi ne halogasd az orvosi segítséget, meglásd sokkal jobban leszel.
2010. dec. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet, hogy nekem háziorvos írt fel szívnyugtató gyógyszerd, de nem szedtem sokáig, mert nem akarok gyógyszereken élni. Főleg nem nyugtató hatásúakon. Szeretnék a saját erőmből kigyógyúlni belőle. Annyi sikerült eddig, hogy amikor próbál rámjönni a roham, akkor kb. 2 perc alatt lebírom nyugtatni magam, hogy ne esse teljesen bele. Aki volt ilyen beteg az tudja miről beszélek. Így, hogy a rohamok már "nem tudnak" rámjönni, így már a gondolataim azok, amik nagyon rosszak. Nagyon elkell terelnem a figyelmem, hogy ne gondoljak rossz, hülye dolgokra.
2010. dec. 24. 13:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 5 évig szedtem pánikbetegségre gyógyszert, és mondhatom, a gyógyszertől nem lesz jobb. Viszont a mellékhatások hosszútávon tönkreteszik az embert. Hormonzavar, elhízás, depresszió, gyógyszerfüggőség, tönkreteszi a májat, és leépül az ember szellemileg visszavonhatatlanul. Végül a "szakorvos" azt mondta, hogy nem ad semmiféle gyógyszert, mert még betegebb lettem tőlük. Egy másik neves "szakorvos" pedig azt mondta, hogy csak a magánrendelőjében tud segíteni rajtam (jó pénzért) Hidd el tudom mit beszélek, Csak te segíthetsz magadon. A gyógyszer csak mankó, arra a rövid! időre amíg magadban helyre teszed a dolgokat. És tényleg civilizációs betegség, csak modern kulturákban fordul elő, mint a depresszió. Nem figyelünk eléggé egymásra, és nem érezzük a hagyományos család által nyújtott biztos hátteret, felgyorsult az élettempó stb.
2010. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, kedves kérdező, hogy te kicsit kevered a dolgot. Pánikra nem írnak szívgyógyszert. Ekkorát nem téved semmelyik orvos. Írd le, mit kaptál pontosan, és milyen orvostól? És azt is, hogy milyen tüneteid vannak? Egyébként baromság, hogy a pszichiáter teletöm gyógyszerrel. Annyit, és olyan gyógyszert ad, amilyen betegséget előadsz neki. Ha lekicsinyelled a betegséget, a z egyes tüneteket meg elcsalod, mert szégyelled, akkor a gyógyszered is hatástalan lesz. És akkor jöhet az ima, meg a gyógytorna.
2010. dec. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogy vészeljem át, hogy segítsek magamon? Éjszakánként kénytelen vagyok sorozatokat nézni, csak hogy eltereljem a figyelmem, pedig útáloma sorozatokat. De próbálom uralni a helyzetet. Minél előbb túl akarok lenni rajta. Férfi vagyok, de annyira szar, hogy sokször bőgni tudnék. De akkor sem hagyom magam.
2010. dec. 24. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Nem kell átvészelni semmit. Ha gondod van, akkor fordúlj orvoshoz. Az is jó, ha elmondod a háziorvosodnak a panaszaidat, de mehetsz közvetlenül pszichiáterhez . Ő meghallgatja, amit elmondasz neki. Ez alapján állítja fel a kórképet, és javasol megoldást. Ha nem mondasz neki igazat, vagy valamit elhallgatsz, bagatellizálsz, akkor az mind hiányozni fog a terápiából is. Szinte ezért van, hogy betegek évekig járnak pszichiáterhez, sót, egyiktől a másikig, és nem gyógyulnak. Persze senki sem beszél szívesen a legeltitkoltabb félelmeiről, de ha ez a gyógyulás ára, akkor megéri. Ha érdekel még valami, szívesen segítek.

Egy gyógyult pánikos.

2010. dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nincs pénzem pszichiáterre.
2010. dec. 26. 18:10
 9/12 anonim válasza:
Van sztk. Amúgy a háziorvos soha nem fog meggyógyítani,mert egyszerűen nem ért hozzá.esetleg teletöm nyugtatókkal,egyre nagyobb hatóanyagúval.Tudom mit beszélek,mert velem ezt történt. A végén saját magamtól bementem egy kórházba,odamentem egy pszichiáterhez,és bömbölve azt mondtam neki,hogy segítsen rajtam,mert meg akarok dögleni. Nem hajtott el,pedig nem volt beutalóm,és pénzt sem adtam neki.
2010. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem is írt fel nyugtatókat, de én nem szedem őket. Vagyok annyira erős, hogy ilyen szarok nélkül gyógyuljak ki belőle.
2010. dec. 26. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!