Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cipralex. Pár napja szedem....

Cipralex. Pár napja szedem. Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Szóval augusztusban kezdődtek a bajok.Zsibbadás,szédülés,mellkasi szorítás,fulladás érzés.Kivizsgáltak EKG,vérvétel,koponya ct.Minden negatív.Éjszakánként gyakran felébredek,ver a szívem,zsibbadok.Pánikrohamot állapítottak meg végül.A pszichiáterem cipralexet írt napi 1/4-t mert a fél szemtől már kikészültem.Hozzá Rivotrilt 1/2aztán 2x1/4 este egy szem.Nagyon rosszul vagyok.Teljesen tompa,zsibbadok ugyanúgy.Lehet,hogy egyátalán nem nekem való a cipralex?esetleg van valakinek hasonló tapasztalata?Nem vagyok önmagyam,kétségbe vagyok esve.Nem tudom mi a legjobb megoldás.Itt a karácsony én meg szédölgök a lakásban,mint az őszi légy.Van ebből kiút?

34 éves nő.


2010. dec. 24. 12:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
a 35 éves,8,17 es vagyok megint.amiket leírtál rosszúlléteket az mind a gyógyszertől van,mert még nem szoktad meg,de nehogy abba hagyd,hatni fog,én is éreztem az elején ilyeneket tőle,de ma már semmi.jó gyógyszer.bár elég kis adagb an szeded,ettől nem kéne ezeket érezned,één 15 mg.ot szedtem fél évig,persze kis adagokban én is elöször,aztán emelték,most reggel 5 mg,este 5 mg.remélem lassan el is hagyhatom.neked is gyors gyógyulást!
2010. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Szia!

Én is szedtem a cipralex-t és a rivotrilt együtt, nekem sem vállt be a gyógyszer én is kóvályogtam és valahogy nem hatott, én el mondtam az orvosomnak, hogy mik a tüneteim, mondta, hogy kezdetben így reagál a szervezet kis adagokban szoktatott hozzá, ahogy téged is, de utána sem használt, nagyon erős maradt továbbra is a szorongás!

Én Stimuloton szedek és rivotrilt...de valahogy nem az igazi a rivotrilt csökkentettem hiába van szorongás, az utolsó pillanatban próbálom bevenni, mert azt nem mondják, hogy komoly függőséget okoz és okoz is.

Kórházban voltam nem rég egy krízis miatt, leszoktató tablettát kaptam...úgy remegtem mint a nyárfa levél, annyira kikészített, hogy orvoshoz(körzetihez) kellett mennem, aki felírta a Stimulotont és a rivotrilt ugyan úgy! Neked is szerintem mellékhatásaid vannak...hogy kiút van-e , persze hogy van, ha kibírod a pszichoterápiát gyógyszerek nélkül 1 évig....jó a terápia HASZNOS, de sajnos én gyógyszerezés nélkül nem tudom megoldani!!

Remélem tudtam segíteni neked, szerintem beszélj az orvosoddal, mindenképp!

2010. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 hitman30 válasza:
Hát én befejeztem a szedését ,ez egy nagyon szemét gyógyszer!Betegebb vagyok mint elötte,ráadásul már 3szor kezdtem ujra,erös függöséget okoz,nem ajánlom senkinek,rászoksz ,rosszul leszel és még szabadulni sem tudsz töle,én is most szenvedek!soha többi antidepi!Ritmuszavarom is van töle hajam is hullik,izületi fájás stb!
2011. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Üzenem sok sorstársamnak,hogy sokkal jobban vagyok szerencsére.Megoldottam antidepi nélkül.Mert igazából egyiket sem bírtam.Próbáltam a baj elébe menni.Rengeteg önkontrollal járt.Amint jött a roham én bebeszéltem (em)magamnak,h nem vagyok rosszul.Sok magne B6-t,omega3-t szedek.Mellé citromfű tea.Ha igen-igen jön a rosszul lét.De csakis akkor veszek be fél rivotrilt.Nem mondom,h 100%-os vagyok,néha a kéz zsibbadás visszajön,de nagyon sokat javultam azóta,h ide írtam.Tehát van kiut csak nagyon erősen kell hinni és akarni.Én borzasztóan örülök,hogy nem kellett antidepresszáns.Látom,egy kolléganőmet,ő szedi.pont a cipralexet.Hát mit mondjak :-a szemem láttára megy el az esze.De szerinte így jó.mert ő jól van.Persze senki életébe nem lehet beleszólni.

írjatok további tapasztalatokat.

2011. jún. 1. 17:18
 15/19 anonim válasza:
A cipralex kb.mennyi idő után hatott? Lelessított valakit? Mert én ezt érzem, émelygést,orrdugulást.Ezek megszűnnek?
2011. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szia.A kérdező vagyok.Sajnos nekem nem vált be.Rosszul voltam tőle.Felerősítette a pánikot.És nem is múlt el.Mindíg ügyeleten kötöttem ki.Nem tudtam hozzá szokni.SZERENCSÉRE.
2011. aug. 2. 10:13
 17/19 anonim válasza:
nekem 1 szemet írtak fel...elolvastam a tüneteit amiket okozhat és úgy döntöttem napi felet szedek ink :D erre semmi hatása nem volt...de másnap az egész nyelvem úgy zsibadt h megfordult a fejemben h még véletlenül megfulladok mert félrenyelem a saját nyelvem...de ez fél-1órás dolog volt, aztán megszűnt...de aki érzékeny rá, annak lehetnek erősebb zsibbadásai v nyomása a szív tájékán főleg...sokszor énis sz*rul alszom tőle...ilyenkor egy olyan altatót kell bevenni, aminek a hatóanyagai kompatibilisek a cipraleével...én vmi homeopátiás vackot szedek, de attól ha beveszem, 10-15 órát simán alszok, és utána olyan vagyok mint a medve aki a téliálmából kel...
2011. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 KaTriinn válasza:
sziasztok!én 4 hónapja szedem a cipralexet,az elején kellemetlen volt,fura volt a látásom,szédültem és olyan erős émelygéseim voltak,hogy a cigit nembirtam szivni,ami nem is gond....!Mára már nagyon jól vagyok,nem szorongok és nem is pánikolok,dühkitöréseim teljesen megszüntek.Nekem Norvégiában irta fel a doki,teljesen megbiztam benne és meg is lett az eredménye.Akik most kezdik azoknak kitartás....!!!!!!!!
2012. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 grumika válasza:

Sziasztok!


Nekem is pánikbetegséget állapítottak meg a súlyosabb fajtából. Mellkasi fájdalom, kar zsibbadás és a szokásos nyalánkságok. Kivizsgátak szív ultrahangtól az agy ct-ig.

Megállapítást nyert, h a probléma "csak" a fejemben van.


Elmentem egy dokihoz aki azonnal tele akart tömni a fent felsorolt mérgekkel...xanax cipralex stb.

Én akkor ezt átgondoltam, hogy vajon iyen módon akarok-e kikecmeregni ebből a szörnyű állapotból vagy nézzek más megoldás után. Ugyanis azáltal hogy bekepkodom ezt a sok tudatmódosító mérget, egy újabb problémát veszek a nyakamba, ami egy nagyon komoly függőséget jelent. Ráadásul még csak nem is garantált a gyógyulás, viszont a függőség annál inkább.


Szerintem az a doki aki egy mentálisan problémás egmbert gyógyszerekkel kezel az egy sarlatán. A gyógyszer kiszolgáltatottá és védtelenné tesz.


Ez egy olyan betegség amit mindenféle "mankó" nélkül kell legyőzni!!!


Nem akarom, hogy a rossz hírt tőlem tudjátok meg, de a pánikbetegségből 100%-osan nem lehet kigyógyulni és nagy ritkán, amikor gyógyulás után bejelentkezik a "betegség" akkor csakis te magad a tiszta megedzett tudatoddal tudod legyőzni és felülkerekedni rajta.


Tehát olyan dokit keressetek, aki nem gyógyszerekkel kezel és kellő referencciával rendelkezik az ilyen típusú betegségek kezelésében.


Jobbulást , kitartást, sok erőt és hitet kívánok mindenkinek.

2013. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!