Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lustaság vagy netfüggőség is?

Ez lustaság vagy netfüggőség is?

Figyelt kérdés

Egyfolytában netezek, mert minden máshoz nekem erőt kell gyűjteni, minden más dolog nekem megerőltető. De az olyanokról, hogy tanulás meg még az olvasás is, azt megértem, hogy megerőltetőbb, de a TV-zés vagy a DVD-zés elvileg "könnyebb", mint a netezés, nem? De mégse bírom rávenni magam, hogy bármi mást csináljak a netezésen kívül! Hogyha felállok a számítógép elől, rögtön álmosnak, fáradtnak, gyengének érzem magam és csak ásítozok össze-vissza, ezt például nem is értem...


Amúgy semmi extrát nem csinálok a neten, mailezgetek, MSN (alig van pár ember a partnerlistámon), utánaolvasgatok dolgoknak, képeket nézegetek panoramio-n, meg mit tudom én...


Na szerintetek?

19/L vagyok, előre is köszi


2010. dec. 26. 22:00
 1/8 gyuribacsika ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő.Próbálj meg fokozatosan nap mint nap egyre kevesebb időt tölteni a gép előtt és ugyanígy minél kevesebb időt a szobában.Mozdulj ki ha hideg van akkor is.Sétálj, mozogj és fizikai munkát is végezhetsz otthon sütés, főzés takarítás stb.
2010. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem játszol vmiveL? akkor még megérteném
2010. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%
én is így vagyok. ha nincs netem akkor idegbeteg vagyok . inkább legyen netem és nem gépezek :D de
2010. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én is hasonló helyzetben vagyok!


Nem tudom mi ez, de én tudok létezni gép/net nélkül. Úgy értem nem vagyok idegbeteg, csak zavar, ha pl. valami probléma lép fel és nincs internet. Felhúzom magam, hogy be van fizetve és akkor ezt csinálják. Nem értem.


Én is folyton fáradt vagyok. Szedek vitamint is, dehát nem segít. Mondjuk az is igaz, hogy össze-vissza alszom, van, amikor egész éjjel netezek. Sokszor lefekszem aludni, de órákig csak forgolódom így aztán felkelek. Én valamiért nem szeretek aludni, mindig agyalok valamin, folyton kutatok és érdekességeket olvasok.


Már akkor minden bajom van, amikor rágondolok, hogy csinálni kell valamit. Nem azért, mert lusta vagyok hanem fáradtnak érzem magam. Pl. ki kell menni elsöpörni a havat. Na akkor én még meghallgatok, megnézek pár zenét/videoklippet, hogy kicsit összeszedjem magam aztán nagynehezen elindulok kifelé.


De ami azt illeti nekem van okom a netezésre, legalábbis találok okokat. :) Vidéken élünk, itt semmi nincs, nem nagyon vannak programok, kerestem de semmi, ami érdekelne. Utazni pedig nem tudok, mert sokba kerülne...


Emellett nincs se dvd lejátszóm se hifi-m vagy hasonló, ezért én minden ilyesmit a gépen végzek. Zene nélkül nem nagyon tudok meglenni, és mivel a számítógépen hallgatom ezért mindig megy a gép. Mp3at nem szeretek a fejemre rakni, mert zavar. Max. autóban...


Én is csak elolvasom a maileket, néha felnézek ide gyakorira, néha elindítom az mnst, de nekem általában ahhoz sincs kedvem, inkább olvasok cikkeket.


Ami még rosszabb, hogy nekem a munkám is ilyen. Ugyanúgy a gépnél ülök, eladok, reklámozok, weboldalt tökéletesítgetem és photoshoppolok, adatokat gépelek be. Próbáltam mást csinálni, mert nem akartam, hogy még a munkám is gépesdolog legyen, de egyszerűen ehhez értek, ezt szeretem is csinálni - legtöbbször.


Sokszor gondoltam arra is, hogy nem feltétlenül gépeznék én annyit, ha mondjuk lenne egy könyvtár a házban :DD Mindenféle könyvekkel és sok-sok információval. Mert nekem is eszembe jut valami és akkor képes vagyok napokig az után kutatni és elmélyedni a témában. Sokszor annyira érdekel, hogy nem is alszom. Bár ez fiatalabb koromban volt jellemző, manapság már ha pár órával később is, de alvásra van szükségem. (21 vagyok, de már nem olyan "friss", mint mondjuk 17 évesen. Hát ez van. :D)

2010. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
én is.és éjjel is most is állandöan netezek.beleszerettem ebbe az oldalba állandóan válaszolgatok az uj kérdésekre meg kérdezek
2010. dec. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom! Idáig fel sem tűnt nekem.


De most, hogy mondjátok valóban ezt érzem én is.

Sőt, ahhoz sincs türelmem, hogy az emberekkel élőben hosszabban társalogjak. Neten van egy olyan biztonsági érzetem, hogy addig kell beszélgetnem, amíg nekem jól esik. De ettől a kapcsolatom jobb lett velük. Jobban megismertem őket.


A neten való keresés gyors. Egy könyvtárban, nehezebb lenne megtalálni az információkat. Akkor is maradna a net, nekem biztos, mert lusta vagyok. Igaz, hosszabb szövegeket, vagy regényeket, szívesebben olvasok papírról.


Tanulásra, munkára és szórakozásra használom.


Amióta a internet segítségével tanulom pl. az angol nyelvet, jóval jobban fejlődik a tudásom, mint a tanfolyamokon.


A munkámban is sikeresebb és nyugodtabb vagyok, mintha egy irodában kellene dolgoznom.


Szórakozásban is a legjobban itt tudok kikapcsolódni.


Van valami vonzereje, ami mellett minden más lényegtelenné és unalmassá válik.


Azért nem ártana csökkenteni, mert napi 10-12 óra azért elég sok.


Beiktattam napi egy óra sportot, ami igen jó hatással van. (Szemtornát is.) Természetesen, ezt is a netről vett gyakorlatokkal. :-)


Igen, valószínű ez valami netfüggőség lehet. Dehogy ez mennyire káros? Én nem érzem károsnak. Azóta boldogabb vagyok.

2010. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is néztem pár napja a szemtornát! :D


Különben a netes ismerkedést is szeretem, mert így jobban megnyílnak az emberek. Élőben nem mondana el magáról annyit, legalábbis eleinte biztos, hogy nem. Na persze sok a csaló, dehát ez van, résen kell lenni.


Engem is csak az zavar, hogy nem egészséges a szemnek, illetve egész nap csak ülök... egyébként sokkal jobban érzem magam én is, mert kutathatok és utána olvashatok olyan dolgoknak, amik engem érdekelnek. Nekem ez a hobbim...

Illetve nagyon hasznos is, mert pl. megnézhetem mit főzzünk holnap, vagy nézhetek sminkes videókat vagy akár rendelhetek is házhoz termékeket.


Nekem régebben sokat mondták, hogy ne üljek annyit a gépnél. De nem értem az miért jobb, ha pl. elmegyek velük discoba. :-/ Az nem érdekel.

Meg szerintem az csak jó, hogy híreket olvasok és tájékozódom.

Eljárok néha különféle programokra, de ha egyszer nincs igényem rá, akkor nem értem miért kellene folyton csavarognom valahol.

Már most megmondom, hogy azon is el fognak csodálkozni az emberek, hogy szilveszterkor nem megyek sehová. Nem tudom, engem nem zavar. Ha lenne valami olyan jellegű party, akkor elmennék de ilyen házibuli szerű ivászat engem nem érdekel. Szerintem ha nem lesz a tv-ben semmi jó még msn-re is felmegyek... nem érzem gáznak.

Karácsonykor is leültem dolgozni este, mert ahhoz volt kedvem.

2010. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeretettel üdvözlöm a netfüggők társaságát!

Talán megússzuk, hogy "káros szenvedélyek" skatulyába helyezzenek minket is. :-D

Az új évben is mindenkinek kellemes netezést kívánok! :-)

2010. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!