Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már teljesen kifogytam a...

Már teljesen kifogytam a lehetőségekből, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék, hogy ne legyen öngyilkos egyik barátnőm?már egy ideje mondja, hogy rosszul van, és hogy valahogy megoldja /öngyilkos lesz/ de ez nekem szarul esik.probálok segíteni neki, de ugyérzem ez mit sem számít, nem tud vele mit kezdeni, annyira padlón van szegény..kérlek valahogy probáljatok ötletet-segítséget adni!
2010. dec. 27. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Legyél sokat mellette, érezze, hogy vele vagy, de ne hozd fel neki a témát.
2010. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A barátnődnek depressziója van. És ha már annyira jó barátnőd, kérd meg menjen el a háziorvoshoz, aki ad neki beutalót pszichiáterhez, és kísérd el. A depresszió számtalan egészségi problémát okoz. Például a halál félelem, vagy éppen fordítva öngyilkossági gondolatok, rossz közérzet, elesettség, testi fájdalmak. Tipikus tünete a depinek.És mond azt is neki, neked még hálás lesz azért,hogy a bajban mellette állsz. Fog kapni gyógyszert, ami hatni fog, de ahhoz hogy gyógyuljon neki is kell tenni érte. Mert mindig van remény, soha nem késő orvoshoz fordulni ilyen esetben.
2010. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ugy mellette nem tudnék lenni, mivel messze lakik..maximum neten tudok vele beszélni...telefonja mindig ki van kapcsolva, ezért nem tudok vele ugy beszélni..neten alig van fent..aggódom nagyon
2010. dec. 27. 15:33
 4/13 A kérdező kommentje:
szed a depijére gyógyszert régóta, de ugylátom az sem igen használ neki
2010. dec. 27. 15:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Második voltam! Nincsenek szülei, hogy törődnének a betegségével. Lehet gyógyszerváltás segítene.
2010. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
gondoltam rá, hogy írok anyujának sms-t hogy figyeljen rá, kitudja mire képes,meg hogy beszélgessen el vele de lehet ezzel vagy tönkretenném a barátságunkat, vagy én ezzel jobban felhúzom, és mégjobban hajlani fog az öngyilkosság felé..nem tudom már mit tegyek
2010. dec. 27. 15:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallanám... Mit tegyél? légy mellette, de ne kérdezősködj... egyszerűen a támogatás bőven elég.. próbálj vidám dolgokról beszélni.. Amúgy három éve én is szedek gyógyszert, de már nagyon kiborulok..
2010. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az vidám dolognak számít, ha megmondom neki hazafelé dobtam egy hátast?
2010. dec. 27. 15:53
 9/13 Böse ***** válasza:

Szerintem mozdítsd ki, menjetek el szórakozni valahova, vidd el valami társaságba (na persze ne kocsmába meg diszkóba).

Vagy mondd neki hogy az öngyilkosság gyávaság, a problémák elől nem menekülni kell, hanem meg kell oldani őket, ez az élet értelme stb.

Mondjuk az nem mellékes hogy tulajdonképpen mi a problémája?

Nem tetszik a fiúknak, vagy nem talál melót vagy mi?

2010. dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
messze lakunk egymástól, így nem tudunk találkozni...mert elvan gyengülve, és ez "nem jön be neki", hogy mindig fekszik, semmihez nincs kedve.
2010. dec. 27. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!