Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugy érzem hogy beszélnek...

Ugy érzem hogy beszélnek hozzám mikor senki sincs körülöttem. Mi történik?

Figyelt kérdés

Julius közepe óta hangokat hallok. Nyáron, egy női hang suttogott nekem. Ezt mondta: Essszter. Nagyon féltem. Egy darabig hallottam és elmúlt. Mostanában, ujra hallom de most egy női és egy férfi hangot. A férfiüvölt a nővel de nem értem hogy mit mondd. Ráadásul rémálmaim vannak. Nagyon félek. Mi lehet velem?

Elöre is köszönöm.


2010. dec. 29. 16:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nem tudom, ha ez valami buta vicc, akkor elég rosszra sikerült. Egyébként meg keresd fel a pszichiátriát, biztos találsz gyógyírt. A skizofréniából ma már ki lehet gyógyulni.
2010. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem viccelek. Nagyon komolyan mondtam. Félek. :(
2010. dec. 29. 16:40
 3/14 anonim ***** válasza:
1-2 hétig nekem is volt talán ilyen de előtte nagyon rossz sőtt idegesítő ÁLMAIM VOLTAK azután elmúlt nemtom hogy menny el orvoshoz JOBBULÁST..tudom milyen rossz
2010. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ez neked mikor volt? nekem is el fog múlni?

köszönöm..

2010. dec. 29. 17:30
 5/14 anonim ***** válasza:
A hallucinációk a skizofrénia tipikus tünetei. De persze lehet más, ritkább kórkép is, nem vagyok szakértő. Ha egyéb tüneteid (kényszerképzetek, paranoia) nincsenek, akkor is keress fel egy pszichiátert, mert az egyik legsúlyosabb betegség gyanúja mindenképpen fennáll.
2010. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát az az igzság hogy egyedül félek. mikor sötétbe megyek hazamindig hátra és oldalra figyelek hogy nem követ e valaki. egy éve szilveszterkor majdnem megkéseltek és azóta félek.
2010. dec. 29. 17:56
 7/14 tetris ***** válasza:

Félsz a sötétben, félsz egyedül, azt érzed üldöznek, hangokat vélsz hallani, mostmár több személy hallasz, ez a dolog már huzamos ideje fennáll.

Most mondd meg őszintén! Minek kell még történnie ahhoz, hog belássad, segítségre van szükséged?

Ez egy pszichés betegség, ami gyógyítható. De nem mi általunk, hanem szakavatott orvos által. Tessék elmenni!!!

2010. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
valószinűleg ünnepek után elmegyek orvoshoz mert nagyon rossz :( köszii a segitséget.
2010. dec. 29. 18:29
 9/14 anonim válasza:

Hú ez nagyon ismerős csak éépen nem hangokban. Vigyázz és ne félj!

Nem tudom, mi okozhatja, de azért mondom, hogy ismerős, mert a nagymamám testvére egyik este, tévénézés közben, látott a tévé mellől ködösen kiemelkedi egy szép nőt. Mosojgott. Aztán eltűnt. Azután látott egy férfit a tévé másik oldalán előtűnni. Csúnya, barátságtalat arca volt.

Azután előtött megint a nő is. és haragudtak egymásra aztán mindketten eltűntek. Szegény nagyi testvére ezután nem mert bemenni a szobába.


Ő még sosem gondolt arra, hogy skizofrén lenne. Nem is állapítottak nála meg ijesmit.

Nagymamám testvére keresztyén. Ez segítette is a megbátorodásban. Már nyugodtan bemegy a tévészobába, mert megnyugosott, hogy Istene megvédi.

Én is csak azt tudom javasolni, hogy nyugodj meg. Járj emberek közé, beszélgess. Bár, gondolom, hogy ezzel nem is feltétlen van baj. Ilyen eseteknél nem igazán tudni mi okozza. Több feltétel is lehetséges.

Mégegyszer... az a javaslatom, hogy nyugi, és ne figyelj a hangokra. Álld meg, hogy tudjanak irányítani, ha akarnának, mert gyakran olyat mondnak, ami után megalázóan kinevetnek( Ezt egy skizofrén ember leírásából olvastam, talán hasznos lehet ).

2010. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg nagyon hasznos. Érdekes történet. remélem hogy nálam nem lesznek mások csak hangok és remélem hogy elmúlik lassan. (:
2010. dec. 29. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!