Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusok miért beszélnek...

Pszichológusok miért beszélnek folyton más betegek dolgairól?

Figyelt kérdés

Beazonosíthatóan, néha meg is mutatták ki az.

Pedig én is betegként vagyok ott.


2010. nov. 22. 17:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor meséltek másokról. Biztos, hogy tanuljunk belőle, vagy hogy nem vagyunk egyedül. Vagy hogy pozitív példát állítson elénk. Nem tudom. Fura. Lehet, hogy rólam is mesélt másoknak? Kíváncsi lennék mit mondott. :)
2010. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
egy lányról mondta, hogy skizoid, egy másikról, hogy öngyilkossági kísérletei voltak, meg ilyesmi.
2010. nov. 22. 17:55
 3/26 A kérdező kommentje:
olyat is elmondott, hogy megerőszakolták
2010. nov. 22. 18:00
 4/26 anonim ***** válasza:
Biztos a terápia része..nem tudom. de azért érdekes.
2010. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

igen olyasmi célból lehet mint amit az első mondott , nekem is szokott csomót ilyet mesélni

de addig ezzel nincs semmi gond amíg nem mond nevet vagy úgy hogy biztosra be tudd azonosítani , mert onnantól szabályt szeg

ha zavar szólj neki szerintem , de én pl szeretem hallani néha hogy más is van így ezzel

2010. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Itt BIZONYOS pszichológusról van szó. Egyről, ha jól értem. Az egyedi eset kapcsán történő általánosítás igazságtalan. Persze, mint minden szakmában, itt is bőven van selejt. Nagyon meg kell nézni, kire bízom rá magam.

Sajnos nemigen tudják még, mert alig több mint évtizede van ilyen képzés, hogy lelki gyógyításra a PSZICHOTERAPEUTA képes, aki diplomája megszerzése után részt vett ilyen, több éven át tartó, és újabb oklevelet adó képzésben.

Az éveken át tartó beszélgetések, a "sima" pszichológusokkal sokba kerülnek, és kevéssé hatékonyak, persze lehetnek nagyon kellemesek. Az értelmen keresztül nagyon hosszú az út a tudattalanhoz. Van erre már korszerű és hatékony módszer, az integratív pszichoterápia. Sajnos, alig-alig tudnak róla, hogy EZ a lélekgyógyítás lehetősége.

2010. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos úgy gondolják, hogy a betegnek se joga se akarata ne legyen mert ö csak beteg.

Meg azt hiszik, hogy az orvosi titoktartás rájuk nem vonatkozik, azt nem kell betartani.

Tessék szólni nekik, hogy kapják össze magukat!


[link]

2010. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, amit az első mondott. De olyat nem szabadna, hogy megmutatja, vagy névvel együtt mondja...

Szerintem őt is kötné a titoktartás, még ha nem is orvos.

2010. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%-os: A pszichológus NEM orvos.
2010. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Na már a egyes pszichológusok is pletykafészkek?!
2010. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!