Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék beutalót kérni...

Szeretnék beutalót kérni orvosomtól pszichológushoz (vagy pszichiáterhez). Szerintetek 15 évesen elmehetnék? (LENT)

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert hogy ugyebár még csak 15 éves vagyok és vannak dolgok amiket nem tapasztaltam.

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy itt is kaptam már olyan kommentet, hogy ,,jaj 15 évesen nem kaptam meg a csokit, mi lesz velem, hogyha felnőtt leszek és valódi gondjaim lesznek?!".


De azért leírom a gondjaimat: szüleim nem foglalkoznak velem, anyukám állandóan kiabál rám és sérteget. Már semmi önbizalmam sincs, ráadásul félek is tőle.

Szóval szüleimre nem számíthatok, barátaimat elvesztettem, és nincs akire számíthatnék. Sokszor gondolok az öngyilkosságra (bár ahhoz még nincs elég lelki erőm). Azt hiszem szeretet hiányom van, és nagyon egyedül érzem magam.

Már kárt is tettem magamban.

(NEM vagyok emos és nem mondom el a fél osztálynak, hogy húú most (pl) felvágtam az erem, nézzétek csak!).


Amúgy a gondjaimról még soha senkinek nem beszéltem, de már kezdek kikészülni.

Szerintetek ilyen gondokkal forduljak pszichológushoz, vagy ne?


2011. jún. 4. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen elmehetsz, és nagyon jól is teszed. Ha vmi gondod van, még időben kell segítséget kérni, nem akkor, mikor már túl késő.
2011. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először az iskolaorvossal, vagy a gyerekorvossal beszélj. Nyugodtan mondd el neki a problémádat. És ő majd elmondja, konkrétan mit kell tegyél. Szükség esetén beutal gyermekpszichiátriára.
2011. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 homo ludensz ***** válasza:
Nincs életkorhoz kötve hogy ki mikor lesz pszichikailag beteg.Az tény hogy minél előbb el kell kezdeni a gyógyítást mert csak romlani fog az állapotod és senki nem tudja még te magad sem mivé fejlődik a dolog.
2011. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként azt válaszolnám Neked, hogy nagyon jó, és érett gondolkodásról tanúskodik, hogy felmerült benned a gondolat, hogy szakembertől kérj segítséget, és hogy szeretnéd megoldani a problémáidat. Természetesen jelentkezhetsz 15 évesen is.


Pszichiátriát nem javasolnám, ott sokan vannak, nem nagyon jut idő egy-egy emberre, és főleg gyógyszerrel kezelnek. Úgy vélem, Neked elsősorban nem gyógyszerre van szükséged.


Az lenne a javaslatom, hogy ha van az iskoládban pszichológus, őt keresd fel először. Ha nincs, akkor a lakóhelyeden lévő Nevelési Tanácsadót, vagy Gyermekjóléti Szolgálatot, ahol rendel ingyenesen pszichológus. Ezt a google-ben ki tudod keresni, ha nem sikerül megtalálni, írj privát üzenetet, és segítek.

2011. jún. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia! Tényleg nagyon felelősségteljes vagy önmagaddal szemben! Elismerésre méltó! Én pszichés beteg vagyok és sajnálom, hogy nem fordultam a te korodban szakemberhez.

Ajánlani és is a pszichológust ajánlom, ő többet fog tudni foglalkozni veled. A háziorvoshoz is fordulhatsz és a pszichiátrián is kérhetsz tanácsot, hogy kit ajánlanak.

És fel a fejjel, nem vagy egyedül!!

2011. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerezz barátokat! Nem mindig könnyű, főleg, ha általában rossz kedved van, de próbálkozni lehet. Persze ne zúdítsd rájuk, de azért jó, ha van, akinek egy idő után ilyet el lehet mondani. Tipikusan lányok jobban vevők az ilyen dolgokra :).
2011. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem pont, hogy a pszichiáterekről van milliószor jobb tapasztalatom, mint a pszichológusokról, a pszichológus a se vége se hossza dumán kívül nem csinált semmit :P De amúgy tényleg mindegy, menj be a háziorvosodhoz, vagy az iskolaorvoshoz, és majd ő megmondja, hogy hova tovább... 15 évesen is mehetsz simán, és megbízhatsz bennük, titoktartási kötelezettségük van!

18/F

2011. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 35%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:06


Az emberek sosem látnak boldogtalannak/szomorúnak, mindig azt látják, hogy vidám vagyok. Mondjuk én próbálom is erősnek és boldognak mutatni magam.

Beszélni meg úgy sem beszélek senkinek, elég hogyha valaki mellettem van és kész. Aztán ha megtalálnám azt a legjobb barátot és tudnám, hogy neki elmondhatom, akkor természetesen elmondanék neki mindent.

2011. jún. 11. 20:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Menj el! Ha így teszel, akkor legalább kibeszéled magad. Én nem mentem, mert fel se ismertem azt, hogy baj van... Most meg teljesen tanácstalan vagyok felnőtt emberként, és az egyetlen kiutat az öngyilkosságban látom. Habár természetesen nem leszek öngyilkos. De sajnos a problémákat jobb időben megoldani, mert később már lehet, hogy még súlyosabban sérülsz.

Örülj neki, ha felfedezted magadban a bajt.

Amúgy 15 évesen még nem biztos, hogy ilyen egyszerűen el tudsz menni.

2011. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!