Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz vagy pszichiát...

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez menjek?

Figyelt kérdés
Van egy olyan problémám, hogy nagyjából mindentől félek. A sötéttől, a tűztől, a tömegtől, a nagyobb testű állatoktól (cirkuszban halálfélelmem volt az első sorban ülve) stb... Nagyon unom már ezt a jelenséget, mert így nem lehet normálisan élni, ezért szeretném ezt kezeltetni. Más okból már jártam pszichológushoz, ami ezekre a problémákra is rávezetett valamennyire, de segíteni nem segített. Próbálkozzak meg egy másik pszichológussal, vagy menjek inkább pszichiáterhez?
2011. febr. 9. 17:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
7%

"már jártam pszichológushoz... de segíteni nem segített."

akkor melyik választás maradt?


amúgy van egy nagyon jó, évezredek óta bevált nevelési módszer a hisztiroham kezelésére: egy jóízű pofon.


nem értem, miért nem nevelik a gyerekeket manapság így, ezért is van annyi deviáns...

2011. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én pszihiátert ajánlanék, aki rendelkezik pszihoterápiás gyakorlattal, és nem gyógyszerpárti.

Jobb ha nem kerülsz bele a pszihiátria mókuskerekébe. Antidepresszánsok, nyugtatók, stb. Több problémád lessz mint volt. Persze vannak esetek amikor feltétlen szükség van gyógyszerre mert életet menthet, de ha pszihoterápiával megy akkor inkább azt.

2011. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

18:02!


Téged se sikerült értelmessé neveli a pofon módszerrel, nem kell ajánlanod másoknak sem.


Kérdező!


A fóbiákat pszichiáter fogja tudni nálad kezelni.

2011. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első: köszi a választ, baromi értelmes vagy. Én nem gyerek vagyok, hanem egyetemi hallgató, és nem vagyok deviáns, egyszerűen 1-2 éve kialakult nálam egy ilyen helyzet, ami az utóbbi időben gyakran rám tör. Az pedig, hogy az a pszichológus, akinél én voltam, nem segített, nem jelenti azt, hogy másik sem tudna.


Többiek: köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 9. 18:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezeknek senki sem örül, inkább pánikbeteg lehetsz.
2011. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%

nyugi, majd pár milliós kezelgetés után és cirka 20-30 reménytelen év elteltével be fogod látni az igazamat.


az idő senki mellett sem áll.

első voltam.

2011. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te egy elég berögzült agyú hülye vagy...
2011. febr. 9. 21:22
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Inkább csak tudatlan , aki azt hiszi, hogy mennyire okos. Ő biztosan sok pofont kapott.


Fóbiákat pszichoterápiával lehet hatékonyan kezelni. Pszichológus alapokkal rendelkező pszichoterapeuta jobb, mint a pszichiáter, aki nem tanult pszichológiát.

A szakmában dolgozom, hihetsz nekem.

Tehát olyan klinikai szakpszichológust célszerű felkeresni, akinek van pszichoterápiás végzettsége is.

2011. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. febr. 9. 22:29
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pszichológus alapokkal rendelkező pszichoterapeuta jobb, mint a pszichiáter, aki nem tanult pszichológiát."

A szakmában dolgozol állításod szerint, akkor hogy írhatsz ilyen marhaságot? A pszichiáter tanul pszihológiát....

2011. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!