Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni? És...

Miért nem tudok aludni? És hogyan lehetne megoldani hogy hamarabb elaludjak?

Figyelt kérdés
Este olyan 10, fél 11 körül szoktam lefeküdni, és legalább éjfélig forgolódom... elég sokat gondolkozom, idegeskedem az iskola miatt is... Reggel korán kelek, és nem tudom kialudni magam... Nem szeretnék altatókon élni, van valami házilagos megoldás, teák ilyesmire gondolok...? Előre is köszi a válaszokat...
2011. jan. 6. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kellemes kamillatea segíti az ellazulást lefekvés előtt. Egy levendula illóolajos fürdővel ez fokozható. A gondolataid elterelésében, pedig segítségedre lehet egy könyv olvasása, elalvás előtt, vagy meditáció. A problémamegoldó képességed is jobb lesz, ha pihent vagy.
2011. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szedj gyógynövény alapu enyhe nyugtatót pl Valerianát. Arra nem lehet rászokni és semmi bajod nem lessz tőle.

Én is azt szoktam szedni mikor nem birok aludni és nekem segit , érdemes kipróbálni. Egyébként én sem vagyok a gyógyszerek hive, de mivel ez gyógynövény igy bátran ajánlom!

2011. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sportolj. És érdemes lefekvés előtt olvasni. Akkor nem kavarognak a gondolatok a fejedben.
2011. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lefekvés elött igyál egy bögre citromfű teát!Nekem sokáig ugyan ez volt a problémám és ez segített:)
2011. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Este olyan 10, fél 11 körül szoktam lefeküdni, és legalább éjfélig forgolódom... elég sokat gondolkozom, idegeskedem az iskola miatt is..."


Ha lefekszel és nem tudsz elaludni, akkor ne forgolódj, semmi értelme. Olvass, amíg el nem alszol magadtól. Szépirodalmat olvass, ne szakmai anyagot, mert a szakmai cucc gondolkodásra késztet.


Gondolkozhatsz ugyan, de az csakis álmodozás kell legyen, ne a saját életeden gondolkodj. semmiképpen ne a másnapi problémákra vagy a tegnapra gondolj. Ha magadra gondolsz, csak régi, szép emlékekre.


Ki kellene jelölnöd egy határidőt, pl.: este 8 után semmi esetre sem gondolni arra, mi lesz holnap, és nem gondolni iskolai vagy egyéb problémákra. Szét kell választani a munka- és szabadidőt. Ellenkező esetben _kínzod magad_, aminek semmi értelme.


Nap közben mozogni, sportolni kell, hogy estére fáradt legyél. Mellőzd a kávét és alkoholt az elalvás előtti 5-6 órában.


Segíthet elaludni a hideg vagy másoknál a forró fürdő.


Az altatóknak semmi értelme, mert csak rövid ideig használhatók. Csak speciális esetben, célzottan jók, hosszú időn át nem érdemes szedni őket, amúgy a mellékhatásuk gyakran az, hogy másnap csak fáradtabb leszel. Teák és más csodaszerek ugyanazok, mint az altatók, csak enyhébbek.


A legtöbbet nem gyógyszerekkel javíthatsz az alvásodon, hanem az életmód megváltoztatásával (sport) és a gondolkodás megváltoztatásával (ne gyötörd magad).

2011. márc. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!