Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy eltudjak aludni?

Mit tegyek hogy eltudjak aludni?

Figyelt kérdés

mindig kell legalább 1óra hogy elaludjak lefekvés után..

egy ideig bírtam de mostmár ez elviselhetetlen..:(


2011. aug. 23. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Igyál meg egy bögre langyos mézes tejet , vagy citromfü teát . ezek hatásosak.
2011. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A meleg tej mézzel isteni - fogat is moss utána! -, Agatha Christie-től tanultam én is, és bizton állíthatom, hogy abszolút működik.


Lazíts egy kicsit, relaxálj. Vezess be magadnak apró szokásokat, amelyeket elalvás előtt mindig megcsinálsz, mindig hasonló sorrendben. Nem kell nagy dologra gondolni: fürdés, tusolás, testápoló, felrázod a kispárnádat, olvasol pár oldalt egy könyből vagy hallgatsz egy kis relaxa-zenét (meditációs zene). W. Amadeus Mozart bármely zenekari műve kiváló nyugató-altató. Ha szereted a klassziusokat, akkor olyan CD-t keress, amely kifejezetten relaxáló-nyugtató célzattal készült válogatás.


Elalvás előtt szellőztesd ki a szobádat és ne sportolj lefekvés előtt! Du. 5 után ne igyál fekete teát, 6 után kávét.


Este, mielőtt lefekszel, lehetőleg kerüld a bulvárhíreket, minden olyan TV-műsort, vagy internetes fórumot, anyagot, hírforrást, amely kifejezetten hisztéria - és pánikkeltő. Nagyon fel tudják idegesíteni az embert belül, úgy, hogy észre sem veszi, mennyi erőszakot és agressziót nyelt be.


És ajánlok még valamit, ne nevess ki, én gyakran használom: mesekönyvek. A klasszikus mesék (kivéve Andersent, mert nagyon sok szomorú meséje van): Grimm, Magyar népmesék, stb. Nem csak gyereknek valóak, hanem bárkinek, mert nagyon mélyen oldják a feszültséget.


Aki szereti, annak a klasszikus krimnik is kiválóak, mert hasonlóan jók feszültség-oldásban. Én pl. gyakran olvasok elalvás előtt Agatha Christie-t.

2011. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. aug. 24. 11:16
 4/5 anonim válasza:

[link]


nekem a hasi légzés vált be, bármikor eltudok így aludni:)

2011. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
miért nem olvasol az ágyban? Nekem bevált, pár oldal után elalszom
2011. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!