Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy nem...

Mitől lehet az, hogy nem tudok sírni hosszú évek óta?

Figyelt kérdés
6-7 éve nem tudom kibőgni magam. Korábban is ritkán jött (évi egyszer-kétszer tudott valami kiborítani), de nagyon meg tudtam tőle könnyebbülni. Könnyezni gyakran könnyezek, el tudok érzékenyülni, és meg tudok bántódni, de csak a fejfájásig jutok el, és semmitől nem tudok igazán megszabadulni...42N
2011. okt. 20. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom, mitől lehet, de én is így vagyok. Egyszer régen (10 éve) elsírtam minden könnyem. Néha elérzékenyülök, kijön 1-2 könnycsepp, de ennyi. Én azt szoktam mondani (félig viccesen-félig komolyan), hogy megkövesedett a szívem. Engem egyébként nem zavar, én tudom, hogy nem vagyok kőszívű, mások véleménye nem érdekel. Ha nagyon felgyülemlik bennem a "cucc", akkor vagy hiper-sebességgel elkezdek takarítani, vagy elmegyek futni. Nekem ez vált be.
2011. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ugyan így voltam én is, kb 7 éve nem sírtam még szerettem halálán sem, pedig tényleg nagyon rossz volt, hogy meghalt.

Most pár hónapja kb 4xszer is sírtam és utána könnyebb volt.

Majd jön a sírás ha szükség lesz rá, kitartás addig is ;)

2011. okt. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kassandra87 ***** válasza:
Valószínűleg van valami lelki fájdalma amivel nem tudott szembenézni, feldolgozni. Érdemes lenne pszihológushoz fordulni felderiteni mi lehet a háttérbe. Érte e gyerekkorában olyan megrázkódtatás, amit nehezen tudott feldolgozni? Esetleg elvesztett e valamit az életébe ami fontos volt és nem tudott szembe nézni a kudarccal. Nem tudja a fájdalmat megélni. A fájdalmat megéljük gyászol a lélek majd elengedi elbúcsúzik tőle. Valószínűleg nem tudta elengedni a fájdalmat, s még mindig ott gyökerezik a lelkében. Szembe néz a fájdalommal, aztán búcsút vesz tőle. Ezt az utat magának kell kijárnia, senki más nem nem veheti át terhét. Magának kell ledobnia.
2011. okt. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
valami rövidzár. én már legalább 4 éve nem csak sírni, de felszabadultan nevetni sem tudok, szerintem ez a kettő együtt van. nem vagyok depressziós, meg ilyenek, de nem jönnek rám ilyen szélsőséges érzelmek.
2011. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!