Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor mondjátok el a párkapcso...

Mikor mondjátok el a párkapcsolatban, hogy mentális betegségetek van?

Figyelt kérdés

Július óta vagyunk együtt, nem tudja...néha eltűnök pár hétre, mikor élni sincs kedvem...most is ez van! Már sajnálom szegényt...:-(

24L


2011. jan. 9. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát így egy kicsit neccesebb.:-/ Én általában ezzel nyitni szoktam, legalábbis 3.-4. randin bedobom, ha már úgyis ismerkedünk, és mesélünk magunkról. Legalább jó szűrő is, hisz ha ez neki akkora akadály, jobb is ha nem bonyolódunk bele a kapcsolatba.
2011. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam még ilyen problémával az életemben, de úgy tartanám korrektnek, ha az elején elmondaná a partnerem. Jogom van dönteni, vállalom vagy nem. (Valószínűleg vállalnám, ha az illető mindent megtesz, hogy javuljon az állapota.) De ha hónapokig titkolná, becsapva érezném magam, és elkezdenék kételkedni benne: vajon mit titkol még.
2011. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az elöttem szólónak teljesen igaza van,én is ezt tenném.ne szégyeld!
2011. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a legelején elmondtam, hogy pánikbeteg vagyok, ő pedig kinevetett.

Feldühödtem, hogy ez nem vicces, ez egy komoly probléma.

Erre ő, azt mondta, hogy a mai világban ki nem pánikbeteg? Ki nem depressziós? Manapság az emberek rettegnek és nem találnak semmiből kiutat. Jóhogy mindenki beteg ebben a bizonytalanságban. De ha ketten leszünk, akkor már erősebbek vagyunk, és nincs mitől rettegni.

Azóta is elvagyok évi 3-4 pánikrohammal, ami a napi ugyanennyihez képest csodálatos.

És ha vannak depressziós szakaszaim, azon is át tud lendíteni.

2011. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóta tudja, hogy együtt vagyunk. Körülbelül az volt a reakciója, "és akkor mi van?". Nagyon figyel a bajaimra, tudja, hogy néha furcsa vagyok, de aztán mindig eltereli a figyelmemet valahogy, és akkor jól érzem magam. Ha rosszul lennék, csak beszélnem kell vele, és jobban leszek - miután magamban is sikerül megemészteni a dolgokat. Régebben egyedül ez a rágódás hetekig is eltartott, és emiatt napokig semmivel sem foglalkoztam (evés-ivás, tisztálkodás, mindenféle alap dologra gondolok itt), de amióta velem van, kötelességemnek érzem, hogy kicsit strapabíróbb, erősebb legyek. Neki is van, hogy támogatásra van szüksége, akkor meg főleg nem dőlhetek ki :)
2011. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!