Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depreszios vagyok fontos a...

Depreszios vagyok fontos a változatos éltmod?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fontos, mert a depressziót pont ennek hiánya idézheti elő. A sok eredménytelenség.

De egy depressziós embert nagyon nehéz erre rávenni. Amint sikerül kimozdítani a gondolataiból, már fél siker! A másik fele már könnyű lesz!

Főleg próbálj olyan tevékenységeket vagy programot csinálni, amire korábban vágytál. Ne, ne keresd a kifogást, csak vágj bele!

A sikeres és a sikertelen ember között csak egy a különbség. A sikeres egyszer többször áll fel!

2011. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A sikeres és a sikertelen ember között csak egy a különbség. A sikeres egyszer többször áll fel!"


Ez nagyon jó. Kár, hogy a depressziós ember épp ezt a pici különbséget nem érti. Addig csinálni, amíg eredménye is lesz...

2011. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Kár, hogy a depressziós ember épp ezt a pici különbséget nem érti."


Érti, csak nem bírja. A depresszióban az ember nem "nem érti", hanem nem képes összeszedni magát.


Ha neked azt mondják, hogy emelj fel félkézzel egy felnőtt afrikai elefántot, akkor nem azért nem tudod felemelni, mert "nem érted", hogy jól meg kell fogni és fel kell emelni, hanem nem _bírod_.

2011. jan. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Depreszios vagyok fontos a változatos éltmod?"


Fontos lehet, mert amíg történik valami, addig se gondolkodsz. Márpedig a depresszióban az egyik probléma, hogy az ember folyton gondolkodik, mégpedig mindig ugyanarról (hogy ő egy hülye, értéktelen, buta, utálatos, csúnya, öreg senki). Minden perc, amíg sikerül nem gondolkodni, nyereség. A változatos életmód segíti, hogy legyen mire odafigyelni. Ha egy depresszióst sikerül kivinni a kertbe, hogy ásson egy kicsit, vagy sikerül elvinni egy hegyi túrára, akkor a nap végére gyakran sokkal jobban lesz (egyrészt mert a depresszióst az alvás mindig földhöz vágja, nap végére tisztul fel egy kicsit, másrészt mert mozog, ami mindig javítja a hangulatot, és a depressziósok nem mozognak eleget, harmadrészt mert a tevékenység, annak öröme, hogy sikerült csinálni valamit, megint csak javítja a hangulatot).


A legjobb a fizikai munka, aminek azonnal látszik az eredménye és a testet is edzi. A kerti munka a legjobb, de ha nincs rá mód, valami műhelyben is lehet barkácsolni. Ugyanakkor kirándulni kell, sétálni, sportolni.


Érdemes zenét is hallgatni.


A változatos életmód hasznos, de nem minden módszer jó. Pl. a bulizás csak mérsékelten hasznos, nagyon sok probléma van vele. Ugyanakkor jól jöhet, feltéve, ha nem foglal magában ivást (egy grammot se). Minden embernek szüksége van arra, hogy másokkal találkozzon, még a legzárkózottabbaknak is, és találkozás után jobban érzik magukat. A depressziósok begubóznak. Célszerű néha kiszakadni ebből az állapotból és másokkal találkozni. De nem minden társaság jó. Pl. az nem jó, ha egy régen látott volt osztálytárssal találkozol, aki beszámol arról, hogy hányféle díjat nyert, vagy hány könyve jelent meg az utóbbi évben, hogy aztán a hazaúton azon gyötörd magad, hogy te bezzeg mire mentél eddig. Szóval ezzel vigyázni kell. Olyan társaságba kell járni, ami nem lehúz, hanem vidámabbá tesz.

2011. jan. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat.tudom nem lelki segély szolgálat ez a hely :)de falun nehéz kis "közőségben" változatos élet modot folytatni... próbálok magamon segiteni de tök sablonosak a napjaim!1g az pedig benzin a tüzre :)
2011. jan. 16. 07:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Támadt egy ötletem! Mi lenne, ha egyik programnak beiktatnál nyelvtanulást. Várj! Ez a világ legjobb online nyelvtanulási lehetősége. Sok érdekes embert ismerhetsz meg és nagyon kellemes társaság. Nekem nagyon sokat segített, hogy az emberekkel kontaktot teremtsek. Közben sikerélményeket is ad és akár kínaiul is megtanulhatsz anyanyelvűektől. Akkor tanulsz, amikor kedved van és annyit amennyit kedved van. [link] Várlak a csapatba! :-)
2011. jan. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
http://www.youtube.com/watch?v=In-YC0CF-s4.köszi! nekem ez a depi üzöm ha gondoljátok kat
2011. jan. 16. 09:35
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 07:29


Egy faluban sok mindent lehet csinálni, amit városban nem. Nyilván városban is sok mindent, amit falun nem.


Én ha falun laknék, azaz lenne egy udvarom, kertem, akkor ezt kihasználnám. Engem érdekel a technika, néha szoktam tárgyakat készíteni (főleg elektronikai berendezéseket). Falun a kertben kiépítenék egy szél- és napenergia-rendszert, saját tervezéssel, alacsony költséggel. Ez busásan megtérülne. Vagy valamilyen mezőgazdasági tevékenységbe fognék. Tartanék állatokat. Vagy házilag bort, pálinkát gyártanék, esetleg sajtot. Millió érdekes és hasznos dolgot lehet falun csinálni, sokkal jobb dolgokat, mint az interneten való lógás. Mihelyt van valami hobbyd, máris vannak pontok, amiken kapcsolódni tudsz másokhoz és társaságot tudsz szerezni magadnak. Akár az interneten is, de élőben is.


Amit az előző javasolt (nyelvtanulás), az is remek ötlet, mert bármikor lehet csinálni, és az is megtérül, hasznos. Falun egyébként zenélni is lehet, megtanulni egy hangszert (városban kevésbé, mert a szomszédok kikészülnek tőle).

2011. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tél van nagy kert ez szezonálisan 7 hónap mire beáll a konkrét jó idő, van a horgászat+fürdő helyek,na de itt van ez durván 7 hónap ez elég ahhoz hogy mentálisan lemerülj!
2011. jan. 16. 14:20
 10/10 o.w.a. válasza:

Szia!


Én is depressziós voltam, de sikerült felépülnöm belőle, ha szeretnéd, írj nyugodtan az o.w.a@freemail.hu-ra, segítek, meg ha érdekel, szívesen elmondom én mikkel próbáltam változatossá tenni a napjaimat.

2011. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!