Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan fóbia, hogy valaki...

Van olyan fóbia, hogy valaki egyes fajta növényeket teljesen irracionálisan félelmetesnek talál?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromtól kezdve valamiért félelmetesnek találom az olyan növényeket, amiknek nagy, vagy ilyen furcsán cakkos levelei vannak és ha ezekhez a tulajdonságokhoz hozzá még kúszó növény is akkor még jobban ijesztő. Pl. tök, füge, cukkini, csattanó maszlag.

Csak a növény levelei az ijesztőek, ha télen nincs rajta levél, akkor abszolút nem ijesztő és a termésével sincsen bajom.


Nem értem ezt, mert amúgy nagyon racionálisan gondolkodó ember vagyok, mondhatom azt, hogy tudatosan nem félek semmitől, de ha hirtelen szembe találom magam egy ilyen kinézetű növénnyel, akár a valóságban, akár egy képen, hirtelen olyan érzés fog el, mintha egy rémálomban lennék és úgy beparázok reflexből, mint kutya az ostortól. Ilyenkor úgy érzem, szívesebben futnék össze a mezőn egy farkassal, minthogy bele essek egy ilyen bokorba.


Amúgy állat-félelmem viszont nincsen, tehát se a pókoktól, se a kígyóktól nem félek, de ezek a félelmetes levelű növények reflexszerű ijedtséget tudnak okozni.


2011. jan. 16. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem estél bele kiskorodban valami bokorba? Vagy valami ilyen helyre? :|

Én az ilyen nagyvirágú növényektől vagyok rosszul, nem tudom miért, nem félek, de viszolygok tőlük... :|

2011. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, fóbia egyszerűen bármivel kapcsolatosan kialakulhat. Hallottam már pl. lapulevél-fóbiáról, meg üveggyapot-fóbiáról is (az illető nem mert bemenni olyan épületbe, amiben felhasználtak üveggyapotot). Ha ez hátráltat a mindennapokban, menj el pszichoterápiára, elég hatékonyan tudják kezelni.
2011. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja!

Télen a töknek nincs is levele. Te erősen képzelődsz. Honnan veszed, hogy összefuthatsz egy farkassal? Ennek annyi esélye sincs, mint a lottó ötösnek. Hány éves vagy te, Zsuzsika?

2011. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!