Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meghülyülök? Mi van velem?...

Meghülyülök? Mi van velem? Nem akarok orvoshoz menni.

Figyelt kérdés
23 éves vagyok,de sokszor olyan gondolataim támadnak,hogy meg kell csonkítanom magam.Volt,hogy tűt böktem a hasamba,vagy mérgező növényt rágcsáltam,most pedig le akarom vágni az ujjam.Teljesen normális életet élek,boldog vagyok,de vannak ilyen kattanásaim,főleg este.Mi lehet ez?
2011. jan. 19. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal fordulj orvoshoz! Ezek nagyon nem normális dolgok és idővel elfajulhatnak.
2011. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz. Minél előbb.
2011. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal el kell menned orvoshoz,hallottam már hasonló esetről,(meg is csonkították magukat)!Ez nem játék!
2011. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
emo
2011. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Neten írtam egy pszichiáternek,aki azt mondta,ábrándozni szabad erről,csak megtenni nem.Mellesleg nem vagyok emo,normális,dolgozó felnőtt nő vagyok,stabil háttérrel,egyszerűen ilyenkor jön egy kattanás...
2011. jan. 19. 11:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
11:33as vagyok! Igen de te nemcsak ábrándozol,hisz tűt szúrtál a hasadba...ez már rég nem csak ábránd!
2011. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem akarsz orvoshoz menni? Ha hirtelen olyan rosszul lennél, hogy majd meg halsz, kórházba sem lennél hajlandó menni? Ez betegség, igen, és meg kell gyógyítani! Én agresszív dühkitöréses vagyok, ugyanígy kattanás, aztán elmúlik, és nem is értem, miért volt, és ezen kívül én is teljesen normálisnak tűnök kifelé, és orvoshoz fordultam, ami ráadásul nem is egyszerű. Mégis, ez van.
2011. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem ábrándozni sem normális ilyenekről. Jó lenne, ha elmennél orvoshoz, mielőtt tényleg teszel magaddal valamit.
2011. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen gondolatai sok mindenkinek támadnak (bár az agresszív gondolat gyakoribb: pl. én most behúzok ennek a fickónak, én most fellököm ezt az alakot stb., én most szemen köpöm az illetőt, akivel tárgyalok), előfordul az ilyesmi, normális. Ha túl sok van belőle és túl zavaró, az már kényszeresség, de teljesen egészséges embereknek is vannak ilyen gondolataik.


Ha csinálsz is ilyen öncsonkító dolgokat, az már meglepőbb, bár nem sietnék ezt őrületnek vagy betegségnek nevezni. Azért egy pszichológussal beszélgess el szerintem, mielőtt levágod valamelyik ujjadat.

2011. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez teljesen egészséges emberekkel is előfordul ezek szerint?Minden esetre két hét múlva kaptam egy időpontot...de olyan rossz,nem akarok megbélyegezett lenni,mert tényleg minden más területen kiegyensúlyozott vagyok.
2011. jan. 20. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!