Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel orvoshoz fordulnátok...

Ezzel orvoshoz fordulnátok vagy csak túllihegem és mindenkivel előfordul?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben úgy érzem teljesen kisiklott, tönkrement az életem, gyakran szorít a szívemnél, légszomjam van, túlcsordul bennem a düh, a tehetetlenség érzése és a keserűség, egyik pillanatban üvöltözni lenne kedvem és gyilkos gondolatok szállnak meg (ami gyorsan elszáll és csak a bűntudat marad), másik pillanatban örülnék ha meghalnék ( de ez is gyorsan elszáll).

Próbálom magam értelmesen lefoglalni, de nagyon nem úgy alakulnak a dolgok az életemben, ahogy kellenének (rossz házasság, kisiklott karrier, fogyatékos gyerek, zéró társasági élet)

Olyan ideges vagyok, hogy időről-időre elbőgöm magam.


Ez mindenkivel megesik, vagy érdemes lenne szakemberhez fordulnom? Nem szeretném kinevettetni magam a háziorvosnál mert ő tud beutalót adni szakrendelésre...., lehet hogy csak nehezen bírkózom meg a felnőtt-léttel?


2011. máj. 30. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz. Ő még nem pszichiáter-és egyébként is-a 21-ik század betegségét vázoltad fel. Ez nem szégyen! És nema te hibád...
2011. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mondás: " a lélek a baját előbb-utóbb ráterheli a testre"

Azaz testi betegség, bajok is támadhatnak belőle.

Nem vagyok orvos, amit én látok az, hogy stresszes helyzetben vagy, nem tudod feldolgozni (ami természetes, egyénje válogatja), mindenképpen keresd fel a háziorvost, nem fog kinevetni, írhat fel nyugtatót, stresszoldót, küldhet szakrendelésre.

2011. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én elmennék gondokozás nélkül. Ugyanis túl vagyok egy pánikbetegségen, és tudom, mivel jár az állandó feszültség. Úgyhogy csak biztatni tudnálak, hogy menj el orvoshoz. Előtte hívd fel a szakrendelőben a pszichiátriát, hogy nálatok kell e háziorvosi beutaló. Mert sok helyen már nem kell. Így közvetlenül kérhetsz időpontot. Csak igyekezzél, mert most kezdődnek a szabadságolások, és jó, ha 2 hónap alatt bejutsz. Hidd el, megéri.
2011. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a légszomj, szívszorítás a pánikbetegségre is utalhat, ami az ilyen fokú stressz velejárója. ezt sajnos kezelni kell, ha rosszabbik, azonnal fordulj szakemberhez! nem vicc! keress rá a pánikbetegségre, és a tübbi tünetet is nézd meg, hogy mennyire igazak rád, hogy tudd, ez lehet-e veled is. de amúgy is írnak fel enyhe nyugtatókat, mert a stressz nagyon nem játék! ilyen pl. a frontin. érdemes lenne felíratnod. sokan ítélkeznek a nyugtatók felett, de a mai osrvostudomány fejlettsége miatt, nem kell félned. ezenkívül, ha mégis tartanál tőlük, vannak gyógyszernek nem minősülő nyugtató hatású készítmények is. de ne feledd, az ilyen fokú stressz sokkal ártalmasabb az egészségedre, mint bármilyen gyógyszer
2011. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Boiron Nux Vomica 30 CH , és/vagy Ignatia 30 CH 5 golyócska napi 1x elszopogatva előtte-utána 20 percig ne egyél-igyál, dohányozz, próbálj meg sportolni (endorfin, serotonin szabadul fel) 5 számú Schussler só napi 4 tabletta 1,5 liter vízben feloldva egy nap alatt elfogyasztva (az idegrendszer sója) amúgy meg én írtam az elsőt is. sok szerencsét
2011. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szorongás produkál ilyen testi tüneteket, az állandóan feszült izmok megfájdulnak. Ha így folytatod, még egy pánikbetegséget is összehozhatsz.


Ez nem felnőtt-lét, szerintem egy felnőtt ember normális életet él és uralja a sorsát, ha rossz a házassága, kilép belőle, stb. Fogyatékos gyerekkel nehéz lehet, az tényleg nagy áldozatot követel. Vagy áldozatot, mert vele maradsz, vagy lelkiismeretfurdalást, mert inétzetbe adod, mivel nem tudsz vele mit kezdeni.


Társasági élet hiánya enyhén depresszívvá tesz, ha még a férjeddel sem vagyoktok jóban, akkor az is rátesz egy lapáttal, a gyereknevelés sem okoz gondolom akkora örömet, fiatalabb anyáknál (akkor is leírom, ha megköveztek=) ) depresszióra ad okot, szülés után is, ha a gyerek életképtelen, ez régebben az elválást segítette, mivel így az anya nem gondozta a gyerekét és az meghalt, vállalhatott helyette egészséges utódokat, ma ilyen nincs.


Egy pszichológus sem fog megváltani téged, talán szedet veled antidepresszánst, amitől elfásulsz és semmi nem érdekel majd, javulásként max annyit érzékelhetsz, hogy a problémáid továbbra is megvannak, de már nem érdekelnek téged. Lépned kell, jobbá tenni az életed, társaságot keresni, rendezni a házasságod, vagy felszámolni, ezzel együtt majd változik a kedélyed és élhetőbben élhetsz. Ill. a semmittevés és a tehetetlenség érzetének megszüntetésével is segíthetsz magadon.

2011. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szeretnék normális, értelmes életet élni, vannak terveim, gőzerővel dolgozom, hogy az árral szemben is, de véghez vigyem őket. De ma reggel, amikor vittem a gyereket az oviba, úgy szorított a szívem, hogy azt hittem elájulok. Az ovi után nem a dolgomra mentem, hanem egyenesen a háziorvoshoz, addigra már olyan rosszul lettem, hogy csak bőgtem, lihegtem, azt hittem kifordul a szívem a mellkasomból. Azonnal benyomott egy nyugtató injekciót. Megbeszéltük hogyan tovább. Én akarok javítani a helyzetemen, kértem, segítsen, hogy fizikailag is bírjam, szoktatlan nekem ez az összeroppanás. Első körön felírt egy nyugtatót, és mondta, hogy szedjem rendesen majd 1 hét múlva menjek vissza, nézzük meg merre tovább. A nyugtatót azért írta, hogy ne vigyen el a szívem 30 évesen...

Most egy kicsit jobban vagyok, pörög az agyam azon, hogyan tovább, mert nem adhatom fel ennyi idősen, van még dolgom :-)

2011. jún. 2. 20:46
 8/15 anonim ***** válasza:
nagyon sok sikert kívánunk itt neked mindannyian! a legfontosabb lépést már megtetted, nagyon jó, hogy segítséget kértél! mostmár biztos jó kezekben leszel! sok sikert, kitartást mégegyszer! :)
2011. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Próbálj meg mozogni..én 10 évig voltam hasonló helyzetben. Szerettem volna meghalni...minden nap. De nem lehetett. Rátaláltam a keleti mozgás-s filozofiai kultúrára. Nézz utána lakóhelyeden: csikung
2011. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-) Most a gyógyszertől eluralkodott rajtam a lesz.rom-érzés. Minden tudok tőle csinálni, csak lassabban, és nem izgat, nem érdekel. Így könnyebb egy kicsit rendezni a dolgoaimat. Muszáj arra koncentrálnom, hogy rendbe szedjem az életemet, amennyire lehet.

Mindeninek köszönöm a biztatást!

2011. jún. 4. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!