Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valamilyen képzelt beteg egy...

Valamilyen képzelt beteg egy ismerosom?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerosom rágja a kormét, nagyon babonás és vannak furcsa szokásai , pl. ha hozzáér egy tárgyhoz, néha mégegyszer meg kell azt neki ismételni, és csak akkor ézi jól magát , ha ezt megtette. Ez a mániákusság?
2011. jan. 20. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség.
2011. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és azt hogy lehet gyógyítani?
2011. jan. 20. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

igen kényszerbetegség:S

anyu ismerősének a lánya pl ezeket csinálja:

- a tollat vagy 10szer kattogtatja, mire írni kezd

- ha be megy valahova, kinyitja-becsukja, kinyitja-kinyitja becsukja (és így tovább) az ajtót, mielőtt belépne

- ha olvas, és lapoz: lapoz, vissza, lapoz, vissza, lapoz vissza, és úgy kezdi a következő oldalt.


Nagyon rossz lehet:S:S

2011. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok, ezt találtam


Hogyan gyógyítható a kényszerbetegség?

......................................


Noha a kényszerbetegség tüneteinek, lelki okainak magyarázatában a pszichoanalízis nagymértékben gyarapította tudásunkat, a gyakorlatban nem bizonyult megfelelő terápiás eljárásnak (3-5).


A kényszerek kínzó, gyakran szinte elviselhetetlenségig fokozódó ismétlődései a beteget elszigetelik a külvilágtól, ezért a támogató, felvilágosító, a tüneteket elfogadó pszichoterápiás attitűd sokat segítheti a beteget abban, hogy hatékonyan küzdjön betegségével.


A családdal való konzultáció is fontos lehet, hiszen gyakran a családtagok, a környezet is szenved a beteg rituáléitól, illetve előfordul, hogy feladva az igen nehéz, szinte értelmetlennek tűnő ellenállást, ki is szolgálja azokat. A kényszerbetegség kezelésében az utóbbi években leginkább két terápiás megközelítés, a viselkedésterápia és a gyógyszeres terápiák kombinációja hozott eredményt

2011. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

húúú basszus... :S akkor én is ide tartozom?


Nekem is vannak ilyen különös szokásaim, már eleve nagyon bogaras egy természetem van, pontosítok nem vok finomka vagy ilyesmi, csak vannak bizonyos szokásaim. Régebben a rendszeres körömrágás, újabban az ujjropogtatás, és ez amit itt olvastam, hogy bizonyos dolgokat többször meg kell csináljak, hogy nyugodt legyek. Pl. ha ittam 2 pohárral üdítőt, akkor kell igyak egy 3.-at is. Na és ez az hogy nálam a 3-mas szám jelentkezik legtöbbször. Vagy ha valami 9 akkor inkább lenne 10...még az MSN-en is úgy irkálok, hogy:


XY üzenete:

*valami

*folytatásban

*és végül


:S :S :S vagy ha egy üzenetben kiraktam 2 darab szmájlit akkor a végére igenis ki kell tegyek még egyet.


Ezenkívül azt tudom még mondani magamról, hogy egy eléggé pesszimista felfogásom van, újabban egyre gyakrabban vok depis is, habár ez már mit sem változtat ezeken a dolgokon, már kiskoromban is voltak egyéb szokások, ha átlépek egyik szobából a másikba, akkor párszor meg kellett forduljak saját magam körül, xal... :S meg olyan dolgok, amiket itt már valamiért nem merek közzétenni, örülnék ha valakinek küldhetnék egy privit, aki ért ezekhez, és ott leírnák még egyéb gyerekkori dolgokat, én különösen furcsának és érdekesnek tartom azokat, de azok az itt leírtaktól sokkal furábbak...(19/F)

2011. jan. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!