Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lettem ilyen ingerlékeny...

Mitől lettem ilyen ingerlékeny otthon?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon sok mindenen felhúzom magam otthon, olyanokon, mint pl. ha kiborítok egy csomag fogpiszkálót, és kárba megy az egész. Ma például nem találtam a távirányítót és tombolni kezdtem és mindent összegórtam. Mitől van ez? Hogy lehetne kigyógyulni?
2009. febr. 3. 17:18
 1/3 anonim válasza:
Megeshet hogy csak kimerültél. Vagy tudat alatt úgy érzed túl sokat várnak el tőled és ezért mindent kudarcnak élsz meg ami felidegesít. A leírtak alapján több tippen nincs :)
2009. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azóta vagyok ingerlékeny, mióta nem dolgozom. Terhes voltam, 8 hónapig voltam táppénzen, mert ahol dolgoztam ott terhesen nem lehet dolgozni. Szóval nem azért mert kényeskedtem. Azóta 10 hónapos a lányom. Én is nagyon ingerlékeny lettem, főleg a nagyobbik gyerekkel. Mindenen fel tud húzni, és a második szóra már ordítok...


Szerintem magadba keresd a hibát. Biztos nem pihensz eleget, stresszes életet élsz, stb.


Ha súlyos, akkor ajánlom egy pszichológus, v. pszichiáter véleményét kikérni. Nekem 5 évvel ezelőtt bevált.

2009. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez mind-mind lehetséges ok, és lehet még lehet pl. magnézium hiány is. Ha ez utóbbi, akkor a legkönnyebb a "kezelése". (pl: Magne b6)

Ha kimerülés, stressz, akkor már húzósabb a dolog, mert a megoldáshoz éppen arra lenne szükség, ami nincs: türelemre, pihenésre.

Figyeld meg, hogy milyen a napi rutinotok, alszol-e "eleget" (anyukaként tudom, ezt a határt elérni, akár hetente egyszer is, egy igazi álom! :) ), nem táncol-e a fejed tetején a család. Sok olyan családot ismerek, ahol minden napi gond az anyuka vállát nyomja, mert "ez a dolga". Ha nálatok is így van, próbálj meg ebből pár dolgot átruházni. Ha van valami, ami hiányzik az életedből, próbáld meg pótolni, ilyen lehet pl. ha régebben rendszeresen mozogtál, sportoltál, táncoltál, társasoztál a barátaiddal, vagy mondjuk régen olvastál egy jó könyvet, vagy, amit sztereotípiaként a pasik szoktak mondani (ettől függetlenül azért lehet benne valami! :) ), talán keveset vagytok együtt a pároddal. Az is lehet, hogy csak régen beszélted ki magadat. Szóval rengeteg dolog miatt lehet és egyáltalán nem ritka dolog, sajna.

2009. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!