Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálják ez velem a...

Miért csinálják ez velem a szüleim? Öngyilkosságon is gondolkodok annyira nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés
Anyuval az életünk sosem volt annyira fényes (kiskoromban nélkülöznünk kellett sok olyan dolgot láttam amit nem kellett volna, zűrös kapcsolatok körülöttem). 7 éves koromig vele voltam aztán ő kiment külföldre dolgozni engem meg otthagyott a nagynénémnél ( akit imádok és a nagy családjába is befogadott, az unokatesóim olyanok mintha a testvéreim lennének).Anya kint megtalálta a boldogságot, új kapcsolata van szép ház, pénz stb. Jelenleg 14 éves vagyok és nemrég kiköltöztem anyukámhoz és a barátjához akivel 5 éve van együtt (a barátja magyar). a barátjával néha tévézünk közösen de általában nagyon csúnyán beszél velem olyanok már el is mennek a füleim mellett hogy retkes falusi nem tud rendet tartani a szobájában. Az igazi dolog az ami fáj, hogy lelki idegroncsnak nevez és ilyenkor úgy érzem selejt vagyok és nincs miért élnem. Jólesne ha valaki segítene és kicsit figyelne rám..
2011. jan. 22. 16:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Most akkor ki nevez így?

Anyukád vagy a pasija?

Ha ez utóbbi, akkor tegyél róla, hogy minnél előbb hazagyere, ha anyukád, akkor mondd meg, hogy nem véletlenül vagy az, bizonyos dolgokat, éveket nem lehet pótolni, ami kimaradt az ő hanyagsága miatt.

Én a helyedben gondolkoznék a hazajövetelen is, apukádnál megoldható lenne a lakhatásod?

2011. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Én fontolóra venném a visszaköltözést a nagynénémhez! Így tönkre fogsz menni! Verbálisan is lehet valakit bántalmazni. Anyud meg nem igazán érett ezek szerint az anyaságra, hogy nem rakja ki azt a fazont!
2011. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ki se mentem volna hozzá, főleg nem lakni.

Egyáltalán kinek a döntése volt ez?Van róla valami végzés, hogy te kiskorú létedre kinél vagy elhelyezve?Én a te heyledben szóba se nagyon állnék az anyámmal, ha ilyet tett volna, hogy gyerekkoromban elhagyott, nemhogy kiköltözni hozzá.Ha hivatalosan a nagynénéd a gyámod, akkor inkább gyere haza, nem éri meg ez a lelki tortúra odakint, amit leírsz.145 évesen nem öngyilkosságon kéne gondolkodnod, hanem ezen, és nem kell feltétlenül egy vadidegennek a szidalmait eltűrnöd - mi az, hogy "Retkes falusi"?!

Ami azt illeti anyukád se lehet sokkal különb ennél a pasinál, ha vele van, nekem ez jön le...

2011. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

*14 évesen.

:))

2011. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

A barátja mondogatja nekem ezeket. Anya néha otthagyná de "közös" vállalkozásuk van amit habár anya csinál a barátjáé és ha anya otthagyná nem maradna semmije híd alá mehetne.

Visszamennék szívesen a nagynénémhez de igazából fölöslegesnek érezném magam nem rég született új bébi és talán csak púp lennék és így is elé sok a gyerek. Apukám Budapesten lakik ő nagyon szeret és támogat de neki már " új családja van" ott is fölöslegesnek érezném magam 2 féltestvérrel és egy mostohával. Nem értem nekem mért kellett megszületnem hogyha senki nem kíváncsi rám ha mindenki mindig csak ellők és belém rúg

2011. jan. 22. 16:20
 6/28 A kérdező kommentje:
Az ígérgetések miatt mentem ki. Iszonyatosan szeretem az anyukám a génjeimbe van programozva. Nagyon hiányzott és mondta hogy mennyire szép helyen laknak és most már tud velem lenni. Kaptam szép szobát ruhákat mindent ami egy tinilánynak kell. Kicsit szégyellem magam hogy pénzért megtudtak venni
2011. jan. 22. 16:24
 7/28 anonim ***** válasza:
Pedig jó lenne utánajárnod, hogy itthon kihez mehetnél. Nagyon úgy tűnik, hogy ott tönkreteszed magadat. Ebben a korban sokkal több törődés kell egy gyereknek...
2011. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Jaj drága kislány, nem gondolod, hogy csak te érezd így? Hogy lennél már felesleges? Azt írtad, hogy a nénikéd gyermekei olyanok, mintha tesóid lennének. Tehát ez azt jelenti, hogy ők is tesóként szerethetnek és bizonyára nagyon hiányzol nekik. 14 évesen még biztos és szerető családra van szükséged. Lehet, hogy nénédnél baba született, de hát engedd meg kérlek, akkor már senki más nem fontos csak a baba? Inkább tűnik nekem ez testvérféltékenységnek!

Anyukád is bármikor hazajöhet, új életet kezdhet. Ne vedd be ezt a szöveget, hogy híd alá kerülne. Bizonyára ha elválna a pasitól, nem lenne annyira kénylmes az élete, mint most.

Mindenképpen le kellene ülnöd a szüleiddel beszélni. Hiába van apudnak is új családja, az ő vére vagy, az ő lánya maradsz mindig, amíg élsz! És az ember a gyermekét nem dobhatja csak el magától, mint a használt autót, hogy lecserélje egy újra.

Változatlanul úgy érzem, hogy ez a feleslegesség, a te érzésed egyedül. Ami persze borzasztóan fáj. De egyenlőre a felnőtteknek kell rólad gondoskodniuk, nem neked a felnőttekről!

2011. jan. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féltékeny nagyon nagyon kívánom hogy boldogok legyenek. A babát azért írtam mert ők nincsenek olyan fényes anyagi helyzetben és a házuk se olyan kicsi és ha visszamennék nyomorognánk és azoknak az embereknek akiket igazán szeretek miattam kéne nélkülözni.
2011. jan. 22. 16:38
 10/28 A kérdező kommentje:
olyan nagy*
2011. jan. 22. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!