Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az, ha valakinek...

Mit jelent az, ha valakinek folyton a halálon vagy az öngyilkosságon jár az esze? Van erre konkrét szó és mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Suicid alkat. (De miért az ezotéria kategóriában?)

Az én egyéni véleményem, hogy aki örökké meg akar halni, az haljon. Nem érdemli az életet. (Tudom, hogy durva, de aki a legnagyobb értéket nem becsüli meg, arról ez a véleményem.)

Más, aki élne, az meg megbetegszik, hónapokig, évekig szenved, küzd az életéért...

2011. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 homo ludensz ***** válasza:
Menj el egyszer csak úgy tanulságképpen az onkológiára és kérdez meg egy végstádiumban lévő beteget neki mi a véleménye a halálról,az öngyilkosságról. Kifelé jövet el fogsz töprengeni a saját hozzáállásodon. Kaptál egy életet amit nehezebben vagy könnyebben de élhetsz és az hogy abban nem találsz örömet... a hiba a te készülékedben van.
2011. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés! Nekem is napi szinten eszembejut, és szerintem azt jelenti hogy kilátástalannak látjuk az életet.
2011. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 homo ludensz ***** válasza:
kedves előttem hozzászóló gondolkozz el hogy az előtted élőknek szüleidnek,nagyszüleidnek diadalmenet volt az életük? Gondolom hogy nem mégis valami remény arra ösztönözte őket hogy neked életet adjanak. Ha ismered a közelmúlt történelmét most tényleg csak rajtad múlik hogy hogyan alakítod úgy az életed ahogyan neked tetszik. Nagyon kevéssel is boldog tudsz lenni pld. egy társsal meg nagyon sokkal is kiábrádúlt és magányos.Ezt tapasztalatból mondom.
2011. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát köszönöm, de főképp pont a társ miatt gondolom igy átvert, megalázott, sárba tiport. Soha nem csalódtam senkiben ekkorát tudod amikor valakiben minden bizodalmad reményed és szereted "az életed" és ő mégis parkolópályára állít, az jobban tud fájni bárminél.
2011. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mig a párom el nem hagyott nem láttam ilyen borúsan a dolgokat. De most úgy gondolom hiába a küzdelem és a sok szenvedés nem lehet elérni semmit ebben a büdös életben, egyszerüen nem tetszik ami a világban ma megy minden téren, ennyi az egész! Munka és karrier is milyen? Pénz és kapcsolatok nélkül semmi nem vagy hiába tanultad szét az agyad!

Egyes egyedül szüleim miatt vagyok még életben ők mindig jók voltak hozzám, a mindeneim! Nem érdemelnék hogy ilyesmivel büntessem őket, sajna nincs is testvérem. Ha lenne, vagy bárki akivel meghittem bizalmi viszonyom van akkor talán nem itt tartanék, de manapság a legtöbb ember csak saját magával törődik, más nem érdekli csak a haszon az előrejutés és ezért mindenen és mindenkin átgázolnak. Nagyanyám korábam még voltak értékek, akkor még érdemes volt élni de a mai világ egy nagy f*s. Igaz, hogy süt a nap kék az ég és zöld a fű de ebben kigyönyörködtem már magam. Nincs olyan érzése senkinek, csak nekem hogy ebből ennyi elég volt??

2011. jún. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
valószínű depressziós vagy.
2011. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!