Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy a haláltól való félelem ne uralkodjon el rajtunk?

Figyelt kérdés

Pár éve van ez velem... Elértem egy kort, ennek a duplája már nyugdíj. Rájöttem, hogy a gyerekkor végképp véget ért. A szüleim is eljutottak abba a korba, hogy kezdhetek aggódni értük. Rettenetesen elkezdtem félni a haláltól, a szüleim halálától, a szeretteim halálától. Már attól is reszketek, nehogy valami bajuk essen. Félni kezdtem a betegségektől...

Nem tudok nem tudomást venni erről, mert eléggé elhatalmasodott rajtam. Nincs őrület, meg semmi, de sok szorongás, sok a rosszkedv.

Győzött le valaki valami hasonlót? Persze nem a halált! :)


2011. jan. 22. 22:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez van, pedig még csak 14 vagyok....
2011. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell vele foglalkozni mert ha megtörténik már úgyse fogsz semmit érezni. Csak élj. Fogadd el hogy ez az élet része és hogy semmit sem tudsz tenni ellene mert egyszer úgyis bekövetkezik.
2012. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Velem is ez a gond vAN. mÉGCSAK 21 éves vagyok, de nem telik el úgy a nap, hogy ne gondoljak a halálra. Nem akarok meghalni. Mindig este jön rám a haláltól való félelem. Hiába gondolok akármire, vagy teszek akármit, mindig itt lappang a fejembe. Idegesit már. Mindig arra gondolok, hogy majd egy este a koporsóban fekszek, meg hogy akármim van nem vihetem magammal, még egy darab porszemet sem. Hiába minden, egyszer itthagyom a drága ágyamat, a plüsseimet, a szüleimet. Jaj nehéz ez nekem ...
2014. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 palackba zárt válasza:
Csak a megismerés segíthet,kutatni,hogy miért vagyunk itt,hová megyünk,stb.Nem kell ragaszkodni a belénk nevelt materialista válaszokhoz,azért mert logikusak még nem biztos,hogy igazak! Szerintem van sors,karma, és a halál létforma váltás.
2014. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Kurdi Zoltán válasza:

Amit érzel, az éppolyan egészséges félelem, mint az, ha valaki fél a vonatsínek között járkálva, hogy vajon időben észre veszi-e a közeledő vonatot? Vagy ha tudom, hogy kemény vizsga előtt állok, egészséges félelem lehet, ha nem akarok megszégyenülni, inkább szorgalmasan tanulok. Egészséges félelem, ha nem merek kétszázzal közlekedni lakott területen belül, akkor sem, ha az autóm képes lenne rá. Akik pedig elnyomják ezeket az egészséges félelmeket, bajba kerülhetnek…. Egészséges dolog szembenézni a halállal, az Istennel, az örökkévalósággal, a pokollal, és félni, ha készületlen vagyok, ha nem tértem meg a bűneimből, nem születtem újjá, holott Jézus megmondta, hogy aki nem születik újjá nem láthatja meg Isten országát…” Az a baj, ha a bűntudattól akarunk megszabadulni és nem a bűntől, a haláltól való félelemtől akarunk megszabadulni és nem magától a legrosszabbtól: a kárhozattól.

Van egy jó hírem: Jézus Krisztus nagyon szeret téged! Az életét adta érted! Ő feltámadt a halálból, és a Szentlélek által a te szíveden is kopogtat, lehet, hogy éppen a félelmeid által. Az ő szeretete minden félelmet elűz! „Mondd neki: Jézus, köszönöm, hogy szeretsz! Jöjj be a szívembe! Legyél az életem Ura! Köszönöm, hogy a te szereteted kiűzi a félelmeimet!”

2015. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Velem is ez volt, igaz csak 1-2 hónapig. Emlékszem, nagyon rossz volt, nem tudtam aludni, nem tudtam örülni semminek, merthát minek örüljek neki, egyszer úgyis véget ér. Elkezdtem közeledni a vallások felé is, ami így utólag nagyon nagy hülyeség volt. A megoldás az, hogy nézz szembe a halállal. Tudom hogy ez mosz nagyon hülyén hangzik, de olvasd végig. Egyrészt, még nem tudjuk, hogy mitől lesz valkinek tudata, lehet hogy mndennek (tényleg mindennek) van, de lehet hogy mi mind egy tudat vagyunk. Ez hogy amikor meghalsz akkor lámpa leó csak egy feltételezés. azt látod egy halottan, hogy megszűnt mozogni, lélegezni, beszélni, így logikusan azt gondoljuk, hogy megszűnt létezni is. Persze még mindig ez a legvalószínűbb eset, de nem tudni. Másrészt, hogyha meghalsz akkor meghalsz, ez van. De idős korban az emberek nagy része úgy érzni, hogy neki már nembaj, hogy jön a halál, jó volt az élet de ennyi. hogy nagyon egyszerű példával éljek olyan ez mintha egyszer csak belépnél nagyon éhesen egy szobába, ami tele van étellel. Amikor éhes vagy el sem tudod hinni, hogy egy óra múlva már nem is fog kelleni az étel, pedig így lesz. Remélem átjött az üzenete a dolognak, és ne aggódj emiatt.
2017. júl. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kedves kérdező ha elérsz egy bizonyos életkort akkor döbbensz rá hogy a gyerekkornak már vége nincs már semmi és senki aki megvédhetne a kiszólgáltatottságtól illetve egyéb borzalmaktól. Azt irtad 30 vagy több vagy,

Ez az a kor amikor nincs visszaút!

Aszt mondod félsz a haláltól?!,

Ezzel kijelented hogy félsz magától az élettől is s féled élni látni azokat kiket annyira szeretsz.

Ha a halál nem volna kicsivel többen lennénk a földön sőt túl sokan is főleg azok akik élvezetből szadizmusból, mazóizmusból tesznek szörnyűségeket magukkal vagy másokkal az ilyen nem kel, senki nem vágyódik ilyesfajta dolgokra.

Én nem félek tőle én inkább beszélgetek egy követével 3 gyertya s egy 5 vagy hatágú csillagot sótömegből rajzolt ábra közepén és elmondom minden rossz és jó emlékemet s cselekedeteimet s jókat kacagok miket meg nem hallok miket csinálnak más emberek, mindenki máshogy születik én érzékeny vagyok más létsÍkokra bizonyos dolgokra, ennek példaként van két szemem a ballal csak a jelent élem a másikkal meg nem látok semmit csak formákat olyanokat amik ott vannak de a valóéletbe más nem látja őket s mégis körülvesznek a földön ragadt lelkek.

Én jobb szememre mindent tiszta vörösben vagy kékben látok s minden mást ami más szerint nincs is ott.


Szeretném leszögezni nem vagyok beteg ezt nem én találom ki ezzel én születtem s képes vagyok ezt megosztani másokkal hogyha képesek vagy szeretnék látni azt amit más nem, nem látom a jövőt de látom azt akit s amit más nem.


Én sokat köszönhetek neki hisz ő az aki életet adott nekem s sok másnak is ő halál és az újjászületés hÍrnőke és képviselője, ő a révész aki átvisz az élet és az újjászületés 7 folyóján a túlpartra, csak azokat ragadja el akik kérik s akik rászolgáltak, vagy már meg szeretnének pihenni. De azokért is eljő akik rosszra vagy haszontalan dolgokra fecsérelték el az élet idejét, "MERT AZ ÉLET AJÁNDÉK!".


A halál ki fekete köntösben fehér márványos mélabús maszknak tetszelgő arccal s nádszál vékony testalkattal megjelenik előtted karcsú fakó lován kezében a munkás ember jogarát ábrázoló éles s mégis tompa szabjájávall

teljes valójában. Megérzed közelségét csupán a rózsa is a sÍrhant keverékének illatából.


S Így szólj majd hozzá "Hey öreg cimborám mi járatban errefelé értem jötté vagy netán valaki megfáradt már a közelemben, ha én értem jöttél kérlek adj még egy kis időt hogy elbúcsúzhassak a szeretteimtől és meghÍvhadsalak egy jókora korsó sörre még mielőtt meg bánnék bármit amit az életemben még meg nem értem.


Minden jót az élethez!


ha könnyebbÍt egy kicsit akkor hallgasd meg ezt:

Kedves kérdező ha elérsz egy bizonyos életkort akkor döbbensz rá hogy a gyerekkornak már vége nincs már semmi és senki aki megvédhetne a kiszólgáltatottságtól illetve egyéb borzalmaktól. Azt irtad 30 vagy több vagy,

Ez az a kor amikor nincs visszaút!

Aszt mondod félsz a haláltól?!,

Ezzel kijelented hogy félsz magától az élettől is s féled élni látni azokat kiket annyira szeretsz.

Ha a halál nem volna kicsivel többen lennénk a földön sőt túl sokan is főleg azok akik élvezetből szadizmusból, mazóizmusból tesznek szörnyűségeket magukkal vagy másokkal az ilyen nem kel, senki nem vágyódik ilyesfajta dolgokra.

Én nem félek tőle én inkább beszélgetek egy követével 3 gyertya s egy 5 vagy hatágú csillagot sótömegből rajzolt ábra közepén és elmondom minden rossz és jó emlékemet s cselekedeteimet s jókat kacagok miket meg nem hallok miket csinálnak más emberek, mindenki máshogy születik én érzékeny vagyok más létsÍkokra bizonyos dolgokra, ennek példaként van két szemem a ballal csak a jelent élem a másikkal meg nem látok semmit csak formákat olyanokat amik ott vannak de a valóéletbe más nem látja őket s mégis körülvesznek a földön ragadt lelkek.

Én jobb szememre mindent tiszta vörösben vagy kékben látok s minden mást ami más szerint nincs is ott.


Szeretném leszögezni nem vagyok beteg ezt nem én találom ki ezzel én születtem s képes vagyok ezt megosztani másokkal hogyha képesek vagy szeretnék látni azt amit más nem, nem látom a jövőt de látom azt akit s amit más nem.


Én sokat köszönhetek neki hisz ő az aki életet adott nekem s sok másnak is ő halál és az újjászületés hÍrnőke és képviselője, ő a révész aki átvisz az élet és az újjászületés 7 folyóján a túlpartra, csak azokat ragadja el akik kérik s akik rászolgáltak, vagy már meg szeretnének pihenni. De azokért is eljő akik rosszra vagy haszontalan dolgokra fecsérelték el az élet idejét, "MERT AZ ÉLET AJÁNDÉK!".


A halál ki fekete köntösben fehér márványos mélabús maszknak tetszelgő arccal s nádszál vékony testalkattal megjelenik előtted karcsú fakó lován kezében a munkás ember jogarát ábrázoló éles s mégis tompa szabjájávall

teljes valójában. Megérzed közelségét csupán a rózsa is a sÍrhant keverékének illatából.


S Így szólj majd hozzá "Hey öreg cimborám mi járatban errefelé értem jötté vagy netán valaki megfáradt már a közelemben, ha én értem jöttél kérlek adj még egy kis időt hogy elbúcsúzhassak a szeretteimtől és meghÍvhadsalak egy jókora korsó sörre még mielőtt meg bánnék bármit amit az életemben még meg nem értem.

Kedves kérdező ha elérsz egy bizonyos életkort akkor döbbensz rá hogy a gyerekkornak már vége nincs már semmi és senki aki megvédhetne a kiszólgáltatottságtól illetve egyéb borzalmaktól. Azt irtad 30 vagy több vagy,

Ez az a kor amikor nincs visszaút!

Aszt mondod félsz a haláltól?!,

Ezzel kijelented hogy félsz magától az élettől is s féled élni látni azokat kiket annyira szeretsz.

Ha a halál nem volna kicsivel többen lennénk a földön sőt túl sokan is főleg azok akik élvezetből szadizmusból, mazóizmusból tesznek szörnyűségeket magukkal vagy másokkal az ilyen nem kel, senki nem vágyódik ilyesfajta dolgokra.

Én nem félek tőle én inkább beszélgetek egy követével 3 gyertya s egy 5 vagy hatágú csillagot sótömegből rajzolt ábra közepén és elmondom minden rossz és jó emlékemet s cselekedeteimet s jókat kacagok miket meg nem hallok miket csinálnak más emberek, mindenki máshogy születik én érzékeny vagyok más létsÍkokra bizonyos dolgokra, ennek példaként van két szemem a ballal csak a jelent élem a másikkal meg nem látok semmit csak formákat olyanokat amik ott vannak de a valóéletbe más nem látja őket s mégis körülvesznek a földön ragadt lelkek.

Én jobb szememre mindent tiszta vörösben vagy kékben látok s minden mást ami más szerint nincs is ott.


Szeretném leszögezni nem vagyok beteg ezt nem én találom ki ezzel én születtem s képes vagyok ezt megosztani másokkal hogyha képesek vagy szeretnék látni azt amit más nem, nem látom a jövőt de látom azt akit s amit más nem.


Én sokat köszönhetek neki hisz ő az aki életet adott nekem s sok másnak is ő halál és az újjászületés hÍrnőke és képviselője, ő a révész aki átvisz az élet és az újjászületés 7 folyóján a túlpartra, csak azokat ragadja el akik kérik s akik rászolgáltak, vagy már meg szeretnének pihenni. De azokért is eljő akik rosszra vagy haszontalan dolgokra fecsérelték el az élet idejét, "MERT AZ ÉLET AJÁNDÉK!".


A halál ki fekete köntösben fehér márványos mélabús maszknak tetszelgő arccal s nádszál vékony testalkattal megjelenik előtted karcsú fakó lován kezében a munkás ember jogarát ábrázoló éles s mégis tompa szabjájávall

teljes valójában. Megérzed közelségét csupán a rózsa is a sÍrhant keverékének illatából.


S Így szólj majd hozzá "Hey öreg cimborám mi járatban errefelé értem jötté vagy netán valaki megfáradt már a közelemben,

Ha én értem jöttél kérlek adj még egy kis időt hogy elbúcsúzhassak a szeretteimtől és meghÍvhadsalak egy jókora korsó sörre még mielőtt meg bánnék bármit amit az életemben még meg nem értem.


Ha könnyebÍt az életeden kicsit hallgasd meg ezt:

- Tankcsapda - Mennyország tourist

Minden jót az élethez mindenkinek

2017. okt. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!