Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt egy autóbalesetem és...

Volt egy autóbalesetem és mióta felépültem félek mindentől. Ez elmúlik majd?

Figyelt kérdés

Egy autóbalesetben majdnem meghaltam 2009-ben és mióta felépültem mindig beképzelek egy helyzetet pl: hogy elém dől egy fa és meghalok, valaki rámrátja a kormányt, betörnek hozzánk mikor egyedül vagyok, lelő valaki amikor nyilvános helyen vagyok,kigyullad a helyiség ahol tartózkodom...stb. Sokszor van e-miatt halálfélelmem. Nem igazán alszom jól.

Meg egy más téma: volt már h aludtam és vmi borzasztó hangot vagy robajlást hallottam álmomban, fel akartam ébredni, de nem birtam és olyan volt mintha valami magával húzna valahova vagy leesnék az ágyról.

Bocsi h hosszú lett,de máshol nem merem megkérdezni


2011. jan. 26. 15:41
1 2
 1/11 tetris ***** válasza:
77%
Úgy gondolom, hogy az autóbaleset pszichikai feldolgozásának szakaszába lépett az életed. Fizikailag már vszeg jól vagy, most jön a lelki rész. Szerintem ez egy átmeneti állapot. Ne keseredj el!
2011. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Jársz pszichológushoz?
2011. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenhez pszichológus. Ez egy természetes válasz a traumára, nem deviáns, nem ok nélkül kialakuló viselkedészavar.


Lassan majd visszaszoksz az életbe.

Alvásparalízisnek hívják az említett jelenséget.

De ezek alapvetően olyan dolgok, amikbe te magad hergeled magad egy idő után. Törekedj nyugodt életre, foglald el magad, és lehetőleg ne játssz rá a tünetekre, ne generáj belőle betegségtudatot.

2011. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

> volt már h aludtam és vmi borzasztó hangot vagy robajlást

> hallottam álmomban, fel akartam ébredni, de nem birtam és

> olyan volt mintha valami magával húzna valahova vagy

> leesnék az ágyról.

Ez alvási paralízis.

2011. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem véletlenül élted túl a baleseted,csak ennyibe gondolj bele.Az élet értékes dolog,neked meg még dolgod van.

"Nem hiba folytán maradtál életben."

Ezt súlykold magadba.

Viszont egyszer mindenki meghal.

2011. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Ne keseredj, próbáld a gondolataidat elterelni mindig valamivel. Ez valószínű, hogy a trauma hatása. Én is hasonlókat érzek mióta tavaly édesanyám meghalt. Előtte sosem volt ilyen gondom. Szóval csak ne foglalkozz vele, ha jelentkezik megint, akkor határozottam hessegesd el azt a gondolatot. :) Nekem ez szokott segíteni.
2011. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az igazság az hogy ezt 2 év alatt ki kellett volna már heverned. Mivel ez nem történt meg, ezért feltételezhető hogy ez a trauma olyan mély nyomokat hagyott benned, amitől ilyen eltúlzott félelmeid (fóbiáid) alakultak ki. Sajnos erre nincs egy általános recept, hogy mitől lesz majd jobb mert ez egyénenként változó. Ha van kedved beszélgethetünk erről MSN-en, írj privit!
2011. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elhessegetés nem jó ötlet. A halál az élet velejárója. Az, hogy ilyen közel kerültél hozzá, valószínűleg rádöbbentett az életed törékenységére, megmutatott neked valamit, amibe a legtöbb ember nem gondol bele, amíg hasonló traumatikus élmény nem éri. Próbáld a dologból a legtöbbet kihozni! Beszélj róla, ne nyomd el magadban, próbáld megérteni, hogy miért érzed magad így! Az a gondolat, hogy "két év alatt már el kellett volna múlnia" valószínűleg szimplán butaság :) ez nem hüvelygomba :) egy ilyen esemény örökké veled marad... csak meg kell tanulnod értékelni, és az életedbe beépíteni, ami történt, hagyd, hogy részeddé váljon.
2011. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem járok pszichológushoz, csak néhányszor voltam, de nem tudtam megnyílni előtte. Talán, mert idegen volt.. Ha elmondod hogyan lehet privibe írni itt, azt megköszönném


Köszönöm a válaszokat

2011. jan. 28. 11:45
 10/11 anonim ***** válasza:
A válaszom alatt van egy olyan h "Privát e-mail a válasz írójának". Na ott. :D
2011. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!