Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol lehet hivatalos papírt...

Bribrigi kérdése:

Hol lehet hivatalos papírt kérni arról, h diszlexiás vagyok? (ha egyáltalán az vagyok) Milyen orvoshoz kell menni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kiskoromban a diszlexiám miatt jártam külön tanárhoz és most nemrég jutott eszembe,hogy ez plusz pont az érettségin..és hát nagyon jól jönne az a többletpont.
2011. jan. 26. 19:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
Ha a számolás nem megy, akkor nem diszlexiás vagy, hanem diszkalkuliás. Legalább tudd, hogy miben "szenvedsz". Azért elárulom, hogy szinte minden 3. embernek gondjai vannak a matekkal, köztük nekem is, de mindent megteszek, hogy 2-3 legyek belőle. Olyan helyre megyek, ahol csak fél évig van matek, nem hinném, hogy te nem bírnád ki. Ha pedig tényleg megállapítják, hogy diszkalkuliás vagy, akkor mi a halálért akarsz olyan egyetemre menni, ami megköveteli a matekot? Mellesleg elárulom, hogy az ilyen papírokat elég nehezen adják ki, és a folyamat aminek a végén kézhez kapod a papírt, évekig is eltarthat, és valójában csak nagyon kevés emberről állapítják meg, hogy valóban SNI-s. Inkább csinálj egy nyelvvizsgát, és gyúrj a többi tantárgyra. Egy matek kettes miatt még nem kerülsz a gyűjtőbe. A korodbeli fiatalok kb 70%-a ezt teszi.
2011. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
azért bepróbálkozok vele. ha van ilyen lehetőség és igaza van 19:38-nak akkor kihasználom. ha tényleg évekig eltart míg papírt kapok róla akkor meg legalább megpróbáltam..
2011. jan. 26. 20:07
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy vki a betegsége miatt pluszpontot kap. Az a baj, hogy te nem vagy beteg, csak unod a matekot.

Tudod mi egyáltalán a diszlexia? Mert ha tényleg az lennél, akkor nem a matekkal lenne gondod.


És tudod miért találták ki a duplázást? Pont azért, hogy ha vki sík hülye matekból, és mondjuk jogász szeretne lenni, akkor tudja a töri és a magyar érettségijét duplázni! Hogy bekerülhessen annak ellenére, hogy vmelyik tárgyból nem olyan jó.


Az meg megint csak elég durva, hogy "hát ha nem megy, akkor majd abbahagyom".

Aham. És közben kitúrsz olyan embert, aki keményen tanult, és nem egy állítólagos betegségből akart előnyt faragni.


Talán inkább vinnyogás helyett szedd össze magad, és készülj fel a két felvételi tárgyból normálisan. Ha nem sikerül, akkor nem is érdemled meg, hogy államira járj!

2011. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a történelem nem ment sose, de sajnos arról még nem neveztek el betegséget. Még általános iskolában mindenből 5-ös voltam, de történelemből éppenhogy 3-as, később persze a bukás határán voltam mindig történelemből. Hiába tanultam, szüleim magyarázták, anyukám tanár, de így se ment.

Amúgy én se értek egyet ezzel a rendszerrel, igazságtalan, mint úgy általában ez az ország!

2011. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
20:08.. Maximálisan igazad van! És köszönöm a motiváló mondatokat!
2011. jan. 26. 20:22
 16/20 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező!


Neked biztos lehet valami bajod, mert a 20.08-as nem éppen "motivált" téged.

2011. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem irónia volt.

Amúgy én diszlexiás és diszkalkuliás is vagyok... elég szánalmas, ugye? De nem kaptam rá plusz pontot, mert szégyelltem volna. Ettől függetlenül próbálkozzál szerintem... ha arra is kaphatsz, hogy autista, terhes, vagy épp roma vagy, esetleg mindhárom, akkor pont erre miért ne? ;D

2011. jan. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Rám motiválóan hatott.
2011. jan. 27. 20:49
 19/20 A kérdező kommentje:

"Talán inkább vinnyogás helyett szedd össze magad, és készülj fel a két felvételi tárgyból normálisan. Ha nem sikerül, akkor nem is érdemled meg, hogy államira járj!"

...EZ, ez hatott rám motiválóan. Te aki ezt félreértetted és valószínűleg nincs jobb dolgod mint hogy emberekbe beleköss, először gondold át amit leírsz okoska.

2011. jan. 27. 20:53
 20/20 anonim ***** válasza:

"A diszlexiából nem lehet kigyógyulni. Ez egy állapot, nem betegség. Fejleszteni lehet a készségeket, de végleges gyógyulás nincs."


Tudod ismerve az ilyen lelki eredetű bajok pontos meghatározási lehetőségét, nem mind diszlexiás, akire kimondják. Vagyis ki lehet gyógyulni a mondott diszlexiából. A fogadott lányom a példa, aki ma már matektanárnő. Egyszerűbb valakire ráfogni, mint foglalkozni vele.

2011. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!