Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Eltévedtem. Nem tudom mit kezdjek az életemmel. Csalá folyamatoan nyúz, hogy menjek továbbtanulni, de.. nem hiszem, hogy nekem ott lenne a helyem. Látom mit tanulnak ilyen helyeken az emberek és számomra ez túl nagy felelősség volna.


Mostanában egyre gyakrabban telepszik rám ez az unalom és kilátástalanság, elhiszem, hogy sokan a felsőotatásban látnak perspektívát /ill. csak abban/ , de milyen perspektíva ez? Számomra biztosan nem lenne kielégítő, annyi, hogy esetleg elfoglalom magam hülyeségekkel, hogy aztán idegbeteg ügyvéd legyek, vagy fene tudja mi. Van némi tehetségem, de...Minek? Nem ér semmit, kevés. Kimunkálatlan és nekem nincs erőm /elég tehetségem kimunkálni. Néha persze rákapok bizonyos dolgokra, de aztán elszáll a lelkesedés.


Jó lenne nagy dolgokat is képviselni, de ez is távol áll tőlem, tehát max megnézek hetente húsz filmet és az nekem jó.


Nekem nincsenek olyan problémáim, hogy dagadt lennék, sovány, vagy épp h mennyire szeretik az arcomat a lányok. Szerintem marhára szánalmas ez az egész. Oké, aláírom antiszociális vagyok és félek az emberektől /ha pár embert látok kozeledni felém az utcán átmegyek a másik oldalra, ilyesmik/, de úgy érzem, hogy számomra nem járható út az ha meggyógyítanak. Kell e ezt gyógyítani egyáltalán? Fogalmam sincs. Úgy érzem osszeroppant a világ. Mit csináljak? Van aki még így érez esetleg?


2011. jan. 31. 18:23
 1/9 anonim válasza:

Én azt hiszem tudom mit érzel. Nekem is vannak hasonló problémáim. Néha annyira elegem van ebből a világból, utálom az embereket, mintha nekem nem is ezen a világon lenne a helyem. Nem tudom miért van ez az érzés.

Szerintem meg kellene találnod mi az ami érdekel, amiben tehetséges vagy. Próbálj meg olyan barátokat találni akikkel jól érzed magad. Remélem valamennyire tudtam segíteni.

2011. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na,ahogy olvastam az írásod,egyből felmerült bennem néhány ötlet.Mi lehetnél,ami esetleg még érdekelne is és nem túl általános dolog...Például lehetnél esetleg író,nagyon jól fogalmazol,vagy foglalkozhatnál filozófiával,vagy lehetnél filmrendező,ha már annyira szereted a filmeket.És nem feltétlenül itt,hanem külföldön,ott többnyire nem ilyen kiábrándító a helyzet.Ha megtalálod azt,ami igazán érdekel,arról szerintem még szívesen tanulnál is.
2011. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy esetleg egy kicsit depressziós ?Csak azért mert hogy már az embereket is utálod ha szembe jönnek veled az utcán.Na mert ha ez is lehet,azt lehet kezelni,és talán utánna jobban lennél.
2011. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem csak céltalan vagy és magányos. nem kell BAt végezned, azokból úgyis van rengeteg. inkább egy ritka szakmát válassz, vagy egy MA-PHD szintet (ami ezek szerint kizárt). addig is menj dolgozni, szerezz tapasztalatot, vagy legalább tanulj valamit.
2011. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

szerintem csak céltalan vagy és magányos. nem kell BAt végezned, azokból úgyis van rengeteg. inkább egy ritka szakmát válassz, vagy egy MA-PHD szintet (ami ezek szerint kizárt). addig is menj dolgozni, szerezz tapasztalatot, vagy legalább tanulj valamit


Most ezzel mit kezdjek?:D Megmondtam, hogy nem akarok, és nem is fogok ilyeneket csinálni, inkább az ongyilkosság.

2011. febr. 1. 20:04
 6/9 A kérdező kommentje:
És nem, nem akarok se doktor lenni, se semmi ilyen butaság. A doktori cím nem érdekel, sőt semmilye titulus nem érdekel, és elegem van azokból akik csak a titulus megszerzésén járatják az agyukat és valójában semmi kozük sincs az állásukhoz.
2011. febr. 1. 20:06
 7/9 anonim ***** válasza:
A tegnapi 20.49 es vagyok.Na azért öngyilkos ne legyél!Ha nem szeretsz valamit,akkor ne is csináld!Nem kilátástalan a világ,biztos hogy van valami ami érdekel egy picit téged és ha van,akkor próbálj meg arra koncentrálni,hogy hogyan is valósíthatnád meg.Nálad biztos hogy más probléma is van,mert sok mindenre haragszol ebben a világban.Valahol igazad is van,de attól nem lesz jobb semmi ha magadat teszed emiatt tönkre fiatalon.Nem kioktatni akarlak,de kell hogy legyen valami célod.Nem kell annak lenned amit a szüleid akarnak,és te nem.Nem kell azoknak sem lenned,amit már itt leírtál.Az ember sok mindenhez érthet papír nélkül is,mert nagyon sok agyontanult okosnak hitt ember,papírral is sík hülye,és vannak akik papír nélkül,vagyis iskolai bizonyítvány nélkül is értenek sok mindenhez.Jó azt is tudom,hogy mindenhova általában kérik a papírokat,de ha valamihez értesz,és érdekel,azt meg is lehet ma már venni.Ne legyél így magadba zuhanva,keresd olyan emberek társaságát,akik érdekesek,és téged is érdekelnek,de ne utálj mindenkit,és mindent.Ha gondolod írj privátba én szívesen segítek ha tudok valamiben.
2011. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Menjél egyetemre. Természetesen hülyeség, én is annak tartottam, de elvégeztem, két okból: (1) hogy anyuka örüljön, (2) diplomával többet lehet keresni.


A pénz pedig azért fontos, hogy ne legyen fontos a pénz. Mert akinek kevés a pénze, az arra van ítélve, hogy folyton a pénzzel foglalkozzon.


"Oké, aláírom antiszociális vagyok"


Te is rosszul használod ezt a szót, mint kb. mindenki itt :)))


"Úgy érzem osszeroppant a világ. Mit csináljak?"


Figyelj, ha már összeroppant a világ, akkor akár ügyvéd is lehetsz :))))


Én már 10 éve is így éreztem, azóta leérettségiztem, egyetemet is végeztem, remélem, nemsokára doktor is leszek. Természetesen az egésznek semmi értelme, de nehogy azt gondold, hogy ez rossz.


Egy jó pohár bornak, egy jó zenének vagy egy dugásnak sincs értelme, mégis jók. A hülye egyetemet meg azért kell elvégezned, hogy legyen pénzed, a többit ld. fent.

2011. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

13:51 vagyok


ha nem tetszik a munka vagy a tanulás, menj lopni. de akkor már inkább kérlek öld meg magad, fölösleges károkat spórolunk meg vele.


az a baj ezzel a fajta emberrel (szerintem közéjük tartozol) akiket ellátnak, hogy nem kényszerülnek rá semmire, ezért nyafognak állandóan. látszik is még, hogy gyerek vagy. ha nem lenne puha a fészek, és étel előtted, megdolgoznál azért, hogy önálló életed legyen. ha meg tudod, mit nem akarsz tanulni, válassz más megoldást. az sem kifogás hogy nem tudod mi akarsz lenni, mert elmész egy személyiségtesztre, vagy pályaválasztási tanácsadóhoz, és kiválasztasz valami okjs szakmát. meg lehet abból is élni szépen. csak ott is tanulni kell


tökéletes megoldás nincs az életben mindenre, nagy adag elfogadási képességet kell kialakítanod (itt nem minden olyan mint a heti 20 filmekben). ha nem is tudod mit válassz, egy biztos: ha nem csinálsz semmit, csak mélyebbre süllyedsz.


21:58nak igaza van. hogy minek látod értelmét, tőled is függ. menj irakba katonának, hirtelen értelmet fog nyerni az életed. ha mégsem, megspóroltak neked egy kötelet.

2011. febr. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!