Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki csak szedett Prozac-ot,...

Aki csak szedett Prozac-ot, kérem írjon! Milyen tapasztalaitok vannak? (bővebben lent, fontos)

Figyelt kérdés

Kb mennyi idő után hatott?Volt olyan,hogy csak hónapokkal később fejtette ki a teljes hatását?Tünetmentes lettél tőle?Mire szedted?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm. :)


2011. febr. 1. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
a húgom szedi 1 hónapja,jobb már neki,de még nem teljesen tünetmentes.Mániás depresszióra,és pánikbetegségre kapta.Állandóan álmos tőle,és a max adagot szedi 60-mg-ot 1 nap.remélem használ majd neki,mert néha elviselhetetlen.
2011. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Depressziora szedtem,nekem par het alatt fejtette ki a hatasat. Nem lettem tunetmentes,le kellett cserelni mas gyogyszerre. Szerintem ha eddig nem fejtette ki teljesen a hatasat,le kell cserelni.
2011. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egy hétig szedtem, rosszul voltam tőle ,abbahagytam
2011. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem jó gyógyszer a Prozac.Pár hétig rosszabbodtak a pánik tüneteim amikor elkeztem szedni de vettem be mellé xanaxot és jó lett.2 hónapja szedem és jól vagyok.....
2013. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%

Bár közöm sincs a Prozachoz, de az antidepikkel már találkoztam... az a szerencsés sztem aki hamar rájön (sajnos ezt sztem csak a saját bőrünkün lehet tapasztalni), h igenis rossz a gyógyszerfüggőség, törekedj a spontán megoldásokra. Ha nagyon gáz a helyzet, akkor is csak pár hónapig szedd amíg lesz erőd kitalálni v.mi jobb megoldást, mert nehéz róluk leszokni.

Én is szorongásos betegséggel kűzdök... 5 gyógyszer után csak rosszabbul lettem tőlük, de hát minden ember más,ezért a gyógyszerek is máshogy hatnak... nekem rossz tapasztalataim vannak velük. Ezt a szert nem szedtem, de a betegtájékoztatón feltüntetett egyik rész engem tuti elriasztana tőle, miszerint a szexuális problémák amit esetleg okoz, akár a szer abbahagyása után is megmarad... tuti vagy annyira beteg, hogy még így is vállald?

Engem a Rexetin tett impotensé egy hétre, utána vágtam a falhoz, de azóta szerencsére ez megoldódott...

Ezen az oldalon van egy dvd. (Szerezd be "ahogy tudod" ;) ...) [link]

Saját meglátásom szerint a doksi 90%-ban helyt áll... már amiket magamon is tapasztaltam... de azért nem kell benyalni a pénzmániás szcientológosuktól sem mindent, de pl a Prozacot nagyon szidják. (Psychiáterhez meg sztem csak magánrendelésre érdemes menni, nem akarok én velük lelkizni de az röhej 5 perc alatt kiraknak... még a legjóindulatúbb is) Viszont sajnos alternatív megoldást nem adnak a gyúgyulásra... nem tudok tanácsot adni, jelenleg én is csak szenvedek. Jeleleg ott tartok, hogy a társas kapcsolataimat kell megkétszereznem, edzenem, vitamint szedek még ha nevetségesnek is tűnhet elsőre, mert a kívülállók csak legyintenek, h miért nem nevetsz, mi meg azon kűzdünk h a lelki és fizikai, sokszor valós ok nélküli fájdalmunknak ne öngyilkosággal vessünk véget... meg be kell csajozni/pasizni...talán segít. Elvégre nem tartunk még ott, hogy nyálcsorgatva ülünk egy székben, nem szabad elfogadni, hogy ilyen durva szerekre szorulunk egy életre... Értelmesebben a film elmagyarázza, tényleg nézd meg sztem...

Na bocs, h így belekotyogtam, csak probáltam megelőzni h belelépj egy gödörbe ami pl nekem is már kificamította a bokámat, csak pár tippet adtam, lehet másé a jó megoldás. Mindenestre kitartás! :)

2013. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
A Prozac / antidepresszánsokról volt egy dokumentumfilm, amiben a káros hatásairól meséltek. Gógyszerlobbi...
2013. dec. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Könnyű Dr Szendi Gábornak szidni a Prozacot mert valószínűleg nem élte át a pánikbetegséget.Én mindent kipróbáltam hogy ne kelljen szednem de 3-4 évente szednem kell mert nem tudok dolgozni járni.Szédülök és rossz a közérzetem.A prozactól jól leszek és a kényszer evésem is megszünik.Mindenki vidámnak és kiegyensúlyozottnak lát.6-8 honapig szedem és utana szünet pár évig nélküle is jól vagyok.
2014. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az antidepresszánsokat és nyugtatókat csak az szidja, aki még nem volt igazából depressziós, sem pánikbeteg.. Aki valóban beteg, annak csak gyógyszer segít, semmi más humbug nem jön be, szeddösszemagadmenjsportoljéletmódváltás bullshit.
2015. nov. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval! A Prozactól valamennyire életképes vagyok, dolgozok, egy éve szedem, 13 kilót fogytam tőle... De azért néha kiborulok, bár már csak havonta 1-2 napra.
2017. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!