Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, fóbiák és...

Pánikbetegség, fóbiák és szorongás kezelése. Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Jövő hétre van időpontom a pszichológushoz, akihez azért fordulok,mert a szorongásom mellé még pánikbetegség is társul,és jobbnak látom még az elején kikérni egy szakember segítségét,hogy minél előbb le tudjam győzni.

Akinek ilyen problémái voltak,milyen tapasztalatokat szerzett?A "baj" ilyenkor az agyunkban van? Vagy visszavezethető kiskori traumára,feldolgozatlan élményekre? Tudom,hogy fóbiája válogatja,de érdekelne.

Aki részt vett pszichoterápián,mit tapasztalt?

Érdekelne,hogy ki hogyan élte meg magát a betegség kezelését,mit érzett,hogyan javult az állapota,ilyesmik.


2011. febr. 19. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek a problémáknak az okai nem mindig ugyanott keresendők, egyeseknél valóban a gyermekkorig kell visszanyúlni, másoknál egyszerűen véletlenszerűen kialakult és továbbgörgetett dolgokról van szó, amik esetleg fóbiákban csúcsosodnak ki, de amikor már kialakult problémáról beszélünk, főleg fóbiák és pánikbetegség kapcsán, az nagyon sokszor egy másik probléma elfedése, tagadása, és valójában nem maga a tünetet, hanem az okot kell megoldani, kezelni. Ezek a dolgok egyébként súlyosságtól függően azért elég jól gyógyíthatók, sokféle terápia kínál rá tökéletes megoldást, és neked ehhez csak annyit kell hozzátenned, hogy akard megoldani és ne állj a változások útjába. Remélem, hamarosan teljesen rendben leszel!
2011. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Annyi kiegészítéssel, hogy ezekre a betegségekre van egy érzékenység, biológiai hajlam is, de mindig a környezeti tényezők segítik elő a kialakulását. A fóbia és pánik nem trauma következménye általában, hanem inkább más ennél sokkal összetettebb dolgokból adódik. Ezt nagyon bonyolult lenne leírni, sok területet érint. (pl felhalmozott stressz, anya-gyermek kapcsolat, függetlenség vs dependencia, szexualitás, gyászfeldolgozás stb)

A pszichoterápia pontosan ezt célozza meg, hogy nálad mi vezetett a fóbiák, pánik kialakulásához, és ezen kívül most mit tudsz kezdeni a folyamattal, hogyan tudod uralni, hogyan tudod az életed rendbe hozni úgy, hogy ne legyen szükség ezekre a tünetekre.


Én is voltam pánikbeteg, a második pánikroham után pszichológushoz fordultam. A terápia kb fél évig tartott, de pánikrohamom nem volt többet. kb 2 hónapig szedtem időszakosan xanaxot, ha féltem, hogy jön a roham, aztán leálltam róla, mert a terápián használt módszerek segítettek.

2011. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!