Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD (kényszerbetegség. Ötletek?

OCD (kényszerbetegség. Ötletek?

Figyelt kérdés

Ha esetleg valaki orvosi/pszichológusi segítség nélkül tünetmentessé vagy akár gyógyulttá tette magát írjon.

Minden hasznos tanács érdekel.


2011. febr. 20. 21:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Én orvosi/pszichológusi segítség MELLETT sem tudtam tünetmentessé tenni magam (már 7 éve járok pszichiáterhez...)
2011. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Én sokmindennel próbálkoztam sikertelenül. Most egy új ötletem támadt. Ugye oka van az egésznek, amit csak sejtenek, és találgatnak a szakemberek. Én meg akarom érteni, hogy MIÉRT, mi az oka az egésznek, miért kell újra és újra megtennem, vagy gondolnom valamire. Szerintem nem harcolni kell, hanem megérteni. Ha ennek módjában tudsz segíteni esetleg írj. Üdv. és mielőbbi gyogyulást.

2011. febr. 20. 22:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az okokat akarod megtalálni, akkor menj el egy olyan pszichológushoz, aki végez hipnózist. Mondjuk ezzel vigyázni kell, mert vannak, akik nem is értenek hozzá, csak azt hirdetik. Na meg ha nem hiszel benne, hogy működhet, akkor nagy valószínűséggel nem is fog. Egy barátnőm volt ilyen terápián. Neki segített.
2011. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

23:02


Ha hipnozis segit akkor egy multban történt esemény okozhatja?

2011. febr. 20. 23:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kényszerbetegség (kényszerneurózis) az amikor, az ebben szenvedők saját kényszeresen működő énjüknek vannak kiszolgáltatva. Bizonyos gondolatok, képzetek és félelmek állandóan lefoglalják őket.

A kényszerbetegség kiváltó okai az alkotó jellegű, agresszív vagy szexuális vágyak, a gyermekkori tisztaságra és rendre nevelés közötti feldolgozatlanul maradt ellentmondásokból erednek.

Szenvedhetnek különféle rögzülések miatt is, pl: soha nem lehetnek rendetlenek, pedig szeretnének egyszer teljes zűrzavart látni maguk körül. Hogy ne tűnjenek ki a többiek közül, eltitkolják vágyaikat, és túlzott rendszeretettel alkalmazkodnak a család és a társadalom elvárásaihoz.

Ha nem élik ki vágyaikat állandó belső konfliktus alakul ki. A belső ellentét szorongást vált ki, és a nyomás csak akkor szűnik meg, ha az érintett valamilyen kényszercselekvéssel könnyít magán.

Feltételezik, hogy a kényszeres viselkedést a családban tanulja el az ember, bár valószínűbb, hogy genetikai eredetű.

Gyógyszeres kezelés és magatartás-terápia és pszichológiai eljárások javíthatnak a tüneteken.

2011. febr. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Bocsáss meg, lehet, hogy nem tartod majd hasznosnak a válaszom, de én akkor is leírom őszintén, hogy nekem mi segített...

Erősen kényszerbeteg voltam, igaz, hogy csak kényszergondolataim voltak (kényszercselekvések nem nagyon), de kb a őrület szélén éreztem magam...

DE... amióta hetente 1x füvet szívok, azóta 99%-osan elmúlt minden tünetem. Nem placebo hatás, nem emiatt kezdtem el, csak észrevettem 1-2 hónap leforgása alatt, hogy tiszta a elmém, és tökéletesen a marihuána szíváshoz tudom kötni ezt a gyógyulást... semmi más nem változott az életemben, ami meggyógyíthatott volna.

2011. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

12:58


Kössz a választ:) Elhiszem hogy működött. A lényeg az hogy az ember agyát kell megfékezni, leállítani.

2011. febr. 21. 22:51
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

nekem a fűtől sokkal erősebben előjött, majd megőrültem (bár mi ez alapból, ha nem őrület?:D), legalább nem szokok rá:) egyik feltevés (igazából kísérletek által igazolt) szerint a nyugalomért felelős anyagokat nem termel az agy, de ez körülbelül olyan, mint a melyik volt előbb, tyúk vagy tojás?

egyébként ez gyógyíthatatlan, csak tünetmentesítő

2011. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"egyébként ez gyógyíthatatlan, csak tünetmentesítő"


???


Nem ,hogy igazad sincs de még értelmes mondatban sem tudtad leírni,teszem fel hány és hány gyereknél jelentkezik kényszercselekvés majd felnőttkorra kutya bajuk...

2011. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az OCD a pánikbetegség mellett az egyik leggyakoribb szorongásos zavar. Obszessziókból (kényszergondolatok) és Compulsiokból(kényszercselekvésekből) áll. Kialakulásának fő okát NEM TUDJÁK, bár van rá pár tipp, hogy mik lehetnek azok. Például kapcsolódik traumatikus eseményekhez is, nem egyszer alakul ki azok után. Kezelési lehetőségek: tradicionális CBT (kognitív víselkedésterápia), melynek része pl. az ERP (ingerexpozóció és válaszmegelőzés). Az ACT (acceptance and commitment therapy). Mindfullness alapú kognitív terápia és a hipnoterápia. Valamint ezek valamelyike kombinálva gyógyszerrel.
2020. márc. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!