Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha mostanában...

Mit tegyek, ha mostanában elég ideges vagyok, egyre rosszabb? Alapból sem voltam nyugodt, de ez nem tudom, meddig fog tartani, mikor jön ki rajtam maximálisan.

Figyelt kérdés

Mostanában elég idegesen kelek hajnalban, ha délelőttös vagyok,akkor 6-ra kell dolgoznom menni. Munkahelyen is fel szoktak idegesíteni, mert a csoportvezető sok mindenbe beleszól. Ma pl. jött a délutános műszak és megkérdezte egy csaj, hogy mit lehet csinálni. Odafordultam hozzá, hogy elmondjam, erre meg jött a csoportvezető, hogy ne beszélgessek, mert ott járkált egy fő akárki. Mondtam, hogy félig süket vagyok és ha nem nézem a száját, akkor nem mindig hallom, hogy mit mond. Tudtam én is, hogy ott van az az ember valahol, tudom,mit szabad, mit nem, de idegesít, ha emlegetik. Az zavar, hogy nekem és pár munkatársamnak együtt van a teljesítményük és szó szerint kapkodni kell. Mások, hárman meg jól elvannak az egyéni teljesítményükkel és több idejük van mindenre. Nem az zavar annyira, hanem, hogy más miatt nekem kell kapkodni és egy másik munkatársamnak. Mindig én vagyok az utolsó, aki végez a munkával, főleg, ha a teljesítménylapot is ki kell töltenem. Wc-re se mentem el ma, csak egyszer, mert nem szoktam ki-be mászkálni, mint egy nő, aki naponta akár ötször is wc-re mászkál. Napok óta nem tudtam kakálni, alapból van ilyen bajom. Vettem be bogyót, az se nagyon használt, pedig szokott. Munkahelyen nincs idő nagyobb dolgot végezni a wc-n, igaz én hamar végzek vele, de nem is tudok bent a melóhelyen.

Ma voltam vásárolni, cipekedhettem jó nehéz cuccokat, mert nem szeretnék minden nap boltba mászkálni. Majd megfagytam és már majdnem földhez vágtam a cuccokat a kezemből. A macskaalmot úgy rugdostam be a kapun. Beértem a lakásba, láttam, hogy a macska meg a wc papírt szétbarmolta a szoba közepén, aminek nagyon örültem. Barátom tegnap vett dobozos sört és nem a szemetes zacskóba tette az üres dobozt, hanem mellé. Az is felidegesített. Zavar, hogy nincs egy olyan napom, amikor nincsenek kötelességek. Takarítani se ártana ma. Hajat kell mosnom, ami egy szertartás, mert göndör hajam van. Nem szeretek olyan dolgokat, amik kötelezőek. Ha nem takarítok, megesz a retek, amit nem szeretnék, mert nem putriban lakom. :)

Vettem be most egy Xanaxot, kissé bekábultam tőle. Aludnom kellene egy órát, de számomra a nappali alvás időpocsékolás, mert hát így sem elég nekem a nap 24 órája. Sajnos a munka miatt elfáradok, de idegileg. Testem bírná a nap további részében is, de az idegi fáradtság elég rossz.

Egyedül lakom albérletben a macskámmal, aminek örülök, hogy végre nem egyetemistákkal kell kínlódnom.

Járok edzőterembe heti háromszor. Akkor fél öt után érek haza és szintén nincs időm sok mindenre, mert az álmosság kijön rajtam itthon elég rendesen.

Ha egy kicsit is sorba kell állni valahol, szidom mindenkinek a q@rva anyját magamban.

Hosszú volt a marhaságom, de kb. ez van. Minden idegesít már. A macskám karmol, most a hátamra ugrál, ha ember lenne, már megöltem volna, de állatokat nem bántok. Mit kezdjek magammal? A gyógynövényes nyugtató készítmények nekem nem használnak. Pszichiáter gyógyszereket írt fel nyáron, ami szerintem nem megoldás. Minden idegbajkor csak nem veszek be Xanaxot. Most furán érzem magam tőle, de a gyengék tényleg nem használnak. Egyre rosszabb lesz a hangulatom, vajon hol van a végső határ? Talán meg fogok ölni valakit? Képes lennék rá...


2011. febr. 24. 17:19
 1/5 A kérdező kommentje:
24 éves lány vagyok...
2011. febr. 24. 17:38
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Lődd le magad! :-)
2011. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez lenne a legjobb megoldás. :)
2011. febr. 24. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Néha nálam is előfordul ilyesmi, hegyen lakunk és a férjem egy éve beköltözött a városba, mert nem bírta, hogy télen a hó miatt nem lehet lejárni a faluba, nyáron meg az eső mossa el az utunkat és folyton javítani kell. A gyerekeket minden nap le kell hordanom a faluba (4 km), meg vissza, a buszhoz meg az iskolába. Állatok, nagy kert, takarítás, tanulás, főzés, néha engem is kikészít.

Olyankor az az érzésem, hogy ölni tudnék.

Boltban idegesít, ha az eladó a barátnőjével dumál és nem a dolgát végzi, olyankor képes vagyok beszólni nekik.

Vezetés közben szidok mindenki, aki elém kerül.

Régen megnyugtató volt, ha kiabálhattam, egy- két tányért földhöz vágtam, vagy belerúghattam abba, ami az utamba került.

De a férjem kijelentette, hogy így csak az idegbetegek viselkednek (előző barátnője a pszichiátrián végezte), azóta fékezem magam.

Inkább lemegyek a szomszéd (800 méterre lakó) idős nénihez beszélgetni. Egyedül lakik, ritkán látogatják, így mindig örül, ha beugrom hozzá.

Olyankor megkínál egy kis pálinkával, ő bort iszik, beszélgetünk, jókat nevetünk és megnyugszom.

Otthon egyedül nem tudok és nem is szeretek inni, pedig teli a bárszekrény.

Szóval a megoldás a lazítás. Néha az embernek el kell engednie magát.

2011. febr. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megértelek, a sok fárasztó monoton napi teendő engem is ki tud hozni egy idő után a sodromból, de nekem pl. nem írt fel semmit a doki, mondta igyak citromfű teát.

Néha olyan ideges vagyok, hogy csak sikoltoznék.

Ami szokott használni: kiveszek 1 szabadnapot, magamra csukom az ajtót, habfürdő, zöld tea, meditálás, barkácsolgatás, zene hallgatás, mindenki kizárása. Ha éhes vagyok eszem, ha fáradt vagyok alszom egy órát, ha megunom sétálok a boltig. De kikapcsolom a telómat, szándékosan nem beszélek emberekkel. 1 max 2 nap eléggé feltölt hosszabb időszakokra.

2011. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!