Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a rosszabb (jobb)?

Melyik a rosszabb (jobb)?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában alvászavaros lettem. Bizonyos okok miatt nem tudtam aludni jó pár napig, utána meg már azért nem ment, mert rágörcsöltem. Elalszom, csak nehezen. Mert kattogok, hogy majd megint nem fogok bírni aludni stb. Szerencsére, hajnalokig nem vagyok fent, de már unom, hogy kattog az agyam. Barátnőm szerint be kellene venni ilyenkor egy gyenge nyugtatót, mondván ettől nem lesz bajom. De csak nem akarnék rászokni így babatervezés előtt semmire. A másik,hogy észrevettem,hogy ha megiszok este egy pohár sört, vagy egy bort, akkor nincs gond. Igaz éjjel felébredek így is, de általában vissza is alszom! De nem leszek ettől alkoholista! Már annyira unom,hogy ha jön az este és az alvásra gondolok, összeszorul a gyomrom! Pedig ezelőtt jókat aludtam!

Szóval gyógyszer vagy egy pohár alkohol?


2010. dec. 6. 12:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja a gyógynövényes dolgok nekem nem váltak be. Mert attól még kattog az agyam!
2010. dec. 6. 13:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább az alkohol, nem vagyok gyógyszer ellenes, én is szedek, de napi egy pohár bor vagy egy sör nem káros, nem leszel alkoholista. Bár egy gyenge nyugtató sem ártalmas, mondjuk gyógynövények, vagy homeopátiás szerek, talán ilyesmit kipróbálhatnál.
2010. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom, nem váltak be, nekem se..... Hát akkor maradj egy pohár bornál az kifejezetten egészséges is tud lenni, ha egy jó minőségű fajtából iszol.
2010. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát igen, csak ha nem áll vissza az alvásom, mire babát tervezünk, akkor ugye bort sem ihatok minden este!

De lehet,hogy most az lesz egy darabig!

2010. dec. 6. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
És a kakaót vagy a meleg mézes tejet nem próbáltad még? :) Nekem ezek is bejöttek...
2010. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam, csak attól tartok, ha gyógynövényes bogyik nem annyira használnak, akkor gondolom az sem! De lehet,hogy kipróbálom!köszi
2010. dec. 6. 15:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább egy kis bor, mint a bogyó. Akkor már vörös, az kis mennyiségben jót tesz a szív-érrendszernek is.
2010. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy pohár italtól nem leszel alkoholista.
2010. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem megy az elalvás, nem kell erőltetni. Ha csak keveset sikerül aludni, akkor másnap estére fáradtabb leszel és könnyebb lesz elaludni.


A legrosszabb az ágyban feküdni és hánykolódni a sötétben, és idegeskedni azon, hogy még mindig ébren vagy. Ha nem megy az elalvás, akkor fel kell kelni és valami értelmes dolgot csinálni, pl. olvasni. Érdemes ekkor nem szakmai vagy ismeretterjesztő könyvet, hanem fikciót olvasni, mert az kevesebb olyan gondolkodást indít be, ami utána nem hagy nyugodni.


Én néha teljes éjszakákat kihagyok, egy átvirrasztott éjszakától az ember nem lesz különösebben fáradt másnap, ráadásul másnap este könnyű elaludni.


Hideg, másoknak meleg fürdők is beváltak alvás előtt, meg persze a jövőre és önmagadra való gondolás kiküszöbölése.


Egy pohár sör nagyon jó altató. A gyógyszerek nem rosszak, de két probléma van velük: (1) csak legfeljebb néhány napig lehet őket fogyasztani, a hosszas szedés általában káros, (2) a hosszas szedés hozzászokást eredményez. Gyógyszerrel aludni csak szükség esetén érdemes, amikor nagyon fontos, hogy pont akkor el kell aludni. Egyébként lehetőség szerint akkor kell aludni, amikor kedved van hozzá. Én szoktam 7-től 13-ig, 16-tól 23-ig, 20-tól 3-ig is aludni, mikor hogy. Kötött munkaidő mellett persze kisebb a mozgástér, de akkor is van.


Napi egy pohár alkohol nem alkoholizmus, sokak szerint egészségesebb is a teljes absztinenciánál. A sör jobban altat, mint a bor (szerintem). Érdemes leszokni a kávéról.

2010. dec. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Csak azért kérdeztem ugye, mert ha babát vállalunk, akkor minden este nem ihatok! De remélem addig helyre jövök.

Igen, én is gondolkodtam, hogy fel kellene kelni, csak közben érzem,hogy álmos vagyok, de jár az agyam. Eddig szerencsére mindig vissza ill. el bírtam aludni, csak unom,hogy forgolódom. Bár abban is igazad van utolsó, hogy ha két napig nem alszom, akkor 3.nap úgy is menni fog!:)

2010. dec. 7. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!