Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden idegen. Mit tegyek?

Minden idegen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Világ életemben rettegtem mindentől, és az emberekkel is alig tudok beszélni, erőfeszítésnek érzem, hogy valakit megszólítsak. Félek az új kihívásoktól, vagy attól, ha egy új helyiségbe kell benyitnom, vagy kérnem valakitől valamit.

Viszont egyedül gyalog el merek menni akár 10 km messzire is, simán kiülök a tetőre, gyorsan és veszélyesen mehetek bringával, az se zavar. Mi ez ? Mit tehetek ellene ?


2011. júl. 9. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség egy igen súlyos esete. Tessék menni pszihológushoz!
2011. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tartom feltétlenül pánikbetegségnek. Fiatalon én is alig tudtam megszólalni az emberek előtt, remegtem ha idegen helyre kellett belépnem, féltem attól hogy mindenki engem néz. Az évek során sok-sok gyakorlással legyőztem ezt. Ma már munkámból kifolyólag sokszor 30-40 ember előtt beszélek, akik mind engem hallgatnak. Egyáltalán nem zavar.
2011. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérd pszichológus segítségét.
2011. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem elmúlt már ez, sokszor kerültem olyan helyzetbe hogy kérnem kellett idegen embertől bármit, és bizony nem volt ki megtegye helyettem. Fogtam magam odamentem és mondtam mire van szükségem, amit írsz hogy nem zavarnak a veszélyes dolgok, ezek nálam is megvoltak olyan formában mikor lenéztem a lépcső aljára ott állt valaki és figyelt, megfordultam elkezdtem rohanni előle. Közbe senki nem volt ott :D

18 évesen voltak ilyen szokásaim, mostmár nincsenek

2011. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!