Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok! Van aki...

Pánikbeteg vagyok! Van aki hasonló betegségben szenved? 24L

Figyelt kérdés

Szívesen beszélgetnék-információt cserélnék hasonló (cipőben) járó sorstáraimmal.

Levél formájában vagy msn.


2011. febr. 27. 17:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
én is szeretnék veled beszélgetni.tudnál az email címemre írni,mert neked ugye publikusan nem lehet
2011. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Aniangyal válasza:
Én is sajnos pánikbeteg vagyok, és egyre durvább! Volt hogy 2 hétig nyelni sem tudtam, napi negyed szelet kenyeret tudtam megenni, és csúnyán lefogytam. Most gyógyszert szedek és remélem jobb lesz. Sokat tudok mesélni, engem is vegyetek föl msn-re: szanita8@citromail.hu
2011. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Én is pánikos voltam, most küzdök vele már harmadik hete,hogy végleg kitessékeljem a rossz érzéseket az életemből. Megosztom a tapasztalatom,hátha segít.

A terápia,amit elkezdek, a NES-nevet kapta. Ez kíméletesebb,mint a pszichiáter,aki felír gyógyszereket,és elnyomja benned a félelmet,na én csináltam ezt öntörvényűen. Hetekig gyógyszerrel aludtam el,és amikor felkeltem, még rosszabb volt. Most alvásmegvonásos módszerrel dolgozom,amit elismer a pszichológia,valamiféle ösztön volt,mikor elkezdtem, egy szombat éjjel nem tudtam elaludni,hát zenéltem,olvastam,és hajnali négyig fent voltam. Amikor elaludtam,és másnap 10kor felkeltem, 6 óra alvás után,olyan voltam,mint akit bedrogoztak,pörögtem, vigyorogtam, ki voltam simulva. 8-9 óra alvás után olyan vagyok,mint akit fejbeb...sztak(másként nem tudom kifejezni :D), így elkezdtem azt,hogy nem alszom,csak napi 5-6 max 7 órát. Aztán Anyukám mesélte,hogy ez egy bevett módszer a pánikbetegség kezelésére.

A pszichiátert én nem tartom jónak. A pszichológus egy bölcsész,a lélek orvosa, nagyjából annyit tesz,hogy meghallgat,diagnosztizál pánikkal,szorongással,ilyenekkel,aztán Ő maga vezet rá Téged a megoldásra. Nem ír fel gyógyszert (mivel nem egészségügyes orvos,nem is írhat fel semmit,max ajánlhat homeopátiás készítményeket vagy gyógyteákat), inkább a lélek oldaláról vizsgál meg.

Azt érzem benned,hogy Téged feszélyez az,hogy szókimondó vagy, mert nem akarsz megbántani senkit.Ez nagyon jó!Az is,hogy nem nyivákolsz a problémáról,hanem változtatni akarsz rajta. Figyi,ha elfogadsz egy tanácsot,ha időd,energiád,pénzed engedi,akkor keress egy pszichológust. Lehet,hogy egy beszélgetés után teljesen másként látnád az életed meg a dolgaidat. Ezt tudom csak javasolni. Én is nagyon az elején vagyok,de hiszem,hogy segít a pszichológus,és 2-3 hónap múlva teljesen gyógyultan fogok élni.

Amikor nagyon odavoltam, akkor én is kaptam egy fél nyugtatót.Anyukám egészségügyis,és hozott pár szemet,de kb egy szemet ettem meg belőle.A gyógyszer színtiszta elnyomás.Olyan,mint amikor van egy folt a szőnyegen és rátolod a fotelt.Eltűnik a folt? Látni nem látod,de ettől még ott van.A pszichiátert meg aztán qrvára nem érdekli,hogy mik a lelki okai a bajodnak."Pánikol a beteg? Gyógyszert neki!" és ennyi... ő baromira letojja,hogy neked mid fáj lélekben.A pszichológus sem csinál csodát, de vannak olyan módszerek,amik visszamennek a fájdalom gyökeréig.És alaposabban átgondolva, amennyit én ki fogok fizetni a NES-ért, az simán elmenne nyugtatókra,amikhez hozzászoknék,és ugyanott tartanék,mint az elején.

Ezen kívül ott a meditáció,ami tudom,hogy a nagy rohanásban nem mindenkinek adatik meg, a sport,a tudatos vonzás (ajánlom a Vonzás Törvényével kapcsolatos könyveket pl. Esther és Jerry Hicks könyveit,amellett,hogy mulatságosak és bájosak,nagyon komoly tartalmuk van),a helyes táplálkozás,a vitaminok...és nem utolsó sorban,beszélni róla. De ne olyan szinten,mint ahogy itt csinálják páran... olvasok olyanokról,akik évek,évtizedek (Jézusom!!!) óta küzdenek ezzel,és azon sírnak,hogy a Xanaxtól kábák.Ez nem küzdés,a gyógyszer a belenyugvás. És aki ebbe belenyugszik,az ne haragudjon meg,de kb meg is érdemli.

Hónapok mentek el az életemből azzal,hogy nem is kerestem a megoldást,csak elfogadtam a rosszulléteket,a fogyást, azt,hogy emiatt hisztiztem,egészen addig,amíg rá nem jöttem,hogy senki nem fogja helyettem megoldani.Se szülő,se barát,se pszichiáter, se senki,csak ÉN. Senkit sem akarok megbántani,de belenyugodni nem megoldás. A megoldás a fejben dől el.

Mindenkinek sok sikert.

2011. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 homo ludensz ***** válasza:
Voltam évekkel ezelőtt egy csak ezzel foglalkozó Bp.i klinikán 3 hétig hát ott láttam egy két betegtársat. Gondolom van egy kevés tapasztalatom ezen a téren mert ezt követően behatóbban kezdtem foglalkozni vele. Nagyon szívesen segítek amennyiben igény tartasz rá mert igazán csak az tudja hogy miken mész át aki ezt végigjárta.
2011. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Minden segítséget elfogadok!
2011. márc. 3. 08:37
 16/31 anonim válasza:
Nekem kb 30 éve plusz most még depressziós itt vagyok erősen 2 éve. Nem tudom mi segítene nagy anyagi gondjaink vannak , Munkát nem kapok, Gyógyszerek nem váltak be nem tudok ki tudna segíteni sok orvosnál pszichiáternél voltam de nincs javulás
2011. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:

Vidéken élek Pécshez közel 28 km de oda sem tudok elmenni

12 évig szedtem pánikra gyógyszert pénzem nincs terápiákra a de segítséget elfogadok Köszönöm emcsike@mailbox.hu

2011. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 homo ludensz ***** válasza:
Nos én mindenkinek segíteni szeretnék ha tudok mint korábban ajánlottam Email címem szentgyorgyisne@t-online.hu msn szentgyörgyi sándor
2011. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Most komolyan! Hogy lehet 12 éven keresztül így élni????

Miért nem küzdesz ellene? Minden fejben dől el.

Lehet sok időd van gondolkodni és odafigyelni a tüneteidre.

Nekem van egy 4 éves kisfiam aki 24 órás felügyeletet igényel amíg nem veszik fel oviba.Én is szoktam rosszul lenne 24 éves leszek de basszus élni akarok!!!!Miért hagyod hogy ennyi időt elvegyen az életedből a pánik????????

2011. márc. 3. 12:46
 20/31 A kérdező kommentje:
Micsoda?30 éve pánikbetegen????Nah ezt hogy szedted össze????
2011. márc. 3. 12:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!