Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan gondolkodom az...

Állandóan gondolkodom az utóbbi időben, másnál hasonló?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem mára elvesztettem a társasági életemet, mondhatjuk úgy is nincs intim kapcsolatom másokkal, megszüntettem egy aféle: nem bízom meg mert visszaélnek vele...dolog jött szépen lassan fel bennem az eddigi "haverjaimmal" szemben, újak meg nincsennek. Testvérem nincs, jóformán ki sem mozdulgatok itthonról, sokat vagyok egyedül és azt vettem észre magamon, teljesen bezárkóztam, és sokszor csak jár az agyam. Mondanom sem kell, vannak "rossz" napjaim is. Elég gyakran van hogy napközben, olyan furcsán érzem magam, belassultnak, mintha kezdenék bealudni..amolyan bambulós álllapot.(de nem kell nagyon durvára gondolni:) ..amit én annak tudok be, h nem ér elegendő inger...komonikáció másokkal. Hasonló veletek, vagy aki már túl van e szakaszon? Igen, van önbizalom hiányom is egy adaggal:) miótta ilyen tulságosan zárkózott életet élek, vesztettem az én képemből is.
2011. okt. 28. 09:16
 1/9 anonim válasza:

Üdv!


Mintha én írtam volna ezt. :) Én is hasonló cipőben járok. Ha gondolod,meg próbálhatok segíteni.

2011. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Detto. Ez gyakorlatilag én vagyok.
2011. okt. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem baj. Fel a fejjel,majd lesz valahogy.
2011. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menjetek dolgozni, vagy iskolába.. mindjárt nem lesz annyi időtök "gondolkodni".
2011. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én dolgozom, emellett heti öt nap járok edzésre is. Heti hét napot kéne dolgozni és edzeni is. Talán akkor már jobb lenne....
2011. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én suliba járok,plusz önkéntes munkát végzek.
2011. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Önkéntes munkát hol lehet végezni? És milyen jellegűt?
2011. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdődő depresszió. Addig tegyél ellene, amíg el nem hatalmasodik rajtad. Ez odáig fajulhat, hogy egyáltalán nem leszel képes emberek közé menni, elhanyagolod magad és a környezeted, nem tudsz elmenni iskolába (munkába) sem, és majd jönnek a pánik rohamok. Aztán majd szedheted az antidpresszánsokat, dilibogyókat.

Amiket írtál magadról, az alapján még van esélyed ezek nélkül kilábalni a "gödörből", de nem lesz könnyű menet.

Kezdetnek javasolnám az orbáncfű tea fogyasztását, napi 2-3 csészével a minimum kúra 4-6 hét, de lehet folyamatosan hosszabb időn át, ahogy érzed. Azonban kb. két hét kell, hogy hatni kezdjen. Nagyon sokat segíthetne valami sport. Ilyen depresszív állapotnál az egyik legjobb a futás, ahhoz nem kell társaság. A cél viszont az legyen, hogy építsd vissza a kapcsolat rendszeredet. Tudom az elején ez még nem megy könnyen, hiszen éppen az elszigetelődés az egyik tünete a depinek. A betegség (mert ez már az) leküzdésében nagy szerepe van az egészséges táplálkozásnak, nagyon figyelj oda arra is.

2011. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

mm na ez az amiben ilyen helyzetben nem hiszek a "majd lesz valahogy" kijelentésben. Ez szerintem nem oldódik meg magától, nélkülünk. A legrosszabb az egészben: hogy olyan dologra vegyük rá magunkat ami a "mi érzéseinkel" ellentétes, és netán szorongást is szül.

Van pl egy ism aki rendszeresen jár bulizni menő szórakozóhelyekre, vele mehetnék, de én teljesen más vagyok, korábban sem jártam ilyen helyekre. Hm hm..van itt olyan aki tök egyedül belevág az éjszakába?..netán elmegy szórakozóhelyre..az akárki akármit mond, azért sok helyzetben nem a legjobb.


Egyébként eljárok futni, munkahelyre, családtagokhoz, uncsi..mellék állás is van stb.., szóval mondhatni lekötöm magam, de ez a társasági élet hiányzik, az hogy merjek újra bízni emberekben, és főleg nyitni tudjak, ismerkedni.hm

2011. okt. 29. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!