Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval voltatok már...

Depresszióval voltatok már táppénzen, és meddig?

Figyelt kérdés
Én már október óta táppénzen vagyok, minden reggel feszült és ideges vagyok, azt várom, hogy túléljem a napot. Vannak céljaim, de nincs erőm azokat végigvinni. Leginkább csak feküdnék és aludnék egész nap.
2011. febr. 28. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
De végül is mit szeretnél megtudni?
2011. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, és ez a legrosszabb. Ha depresszióval otthon maradsz, nem sok esély van a felépülésre. Ha én nem találtam volna egy új munkát, talán már nem is élnék..
2011. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan azt szeretném tudni, hogy az orvos meddig engedélyezi a táppénzt, mert már most húzza a száját, hogy még nem akarom magam kiíratni.

Azt tudom, hogy ha vissza kellene mennem dolgozni a munkahelyemre, azt nem élném túl. Más munkát keresek, de manapság nem könnyű.

2011. febr. 28. 11:06
 4/7 anonim válasza:
Pszichiáter ad véleményt a betegségedről,amennyiben úgy látja,hogy táppénzre vagy jogosult, akkor az ambuláns lapon ezt jelzi a körzeti felé. A véleményt a körzeti nem bírálhatja felül!!
2011. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichiáterhez ezzel a dologgal,és az otthon fekvés helyett kezdj neki a dolgoknak... nem nincs erőd,hanem egyszerűen nem AKAROD a dolgot,ha igazán akarnád,akkor nekiállnál változtatni... tapasztalatból mondom,mert én kigyógyultam ebből... nagyjából egy hónapot töltöttem el a semmivel,aztán rájöttem,hogy ez nem élet így. Neked is azt javaslom,gondold át,min kell változtatni,és állj neki.Az első lépés a legnehezebb,de ha az megvan,onnantól minden megy.Sok sikert hozzá!
2011. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem menj vissza munkába az eltereli a gondolataidat.Én is teljesen kivagyok idegileg,pánikbetegségem lett Anyukám halála után,én a temetés utáni napon dolgoztam!Ne hagyd el magadat annál rosszabb.És ezt a munkahelyeden sem engedik sokáig,és az orvosnak is elege van belőled már bocs!
2011. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Depresszióra a legjobb gyógyír az önkéntes munka.


Szerintem.


Ott tárt karokkal várnak, és csak az ajtót kell becsuknod magad után és már meg is tetted az első lépést.

2011. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!