Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olcsó magánpszichológus...

Olcsó magánpszichológus Budapesten? Esetleg ingyenes ellátás is megfelel.

Figyelt kérdés

X. kerületben élek, de a távolság nem probléma. Ma voltam pszichiátrián, de elküldtek, mert nem oda van bejelentve a lakcímem, ezért nem vagyok jogosult a kezelésre. Hazajárkálni Salgótarjánba meg nem akarok ezért, meg nem túl jó híreket hallottam az ottani ellátásról.

Szociális fóbiám van de nagyon rossz. Rettegek kérdezni és kezdeményezni, interneten se nagyon, csak itt nem látszik. Bármit megtennék a változás érdekében, de magamtól nem megy. Megpróbálok pénzt kérni a szüleimtől érte, de szerintem így is csak havonta tudnék elmenni kezelésekre és apámat is nehéz lesz meggyőznöm. Sajnos nem tudok egyelőre olyan munkát vállalni, ahol kommunikálnom kellene a fóbiáim miatt és még munkaügyben is félek kérdezni, majden ráment ez a fóbia a főiskolámra is.


2011. febr. 28. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten lenne az ideiglenes lakcímed akkor fogadnának. Engem is fogadtak egyetemista koromban, mivel itt volt az ideiglenes lakcímem. Javaslom ezt a helyet:

[link]

2011. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én terapeutám nagyon jó, de persze nem ingyen kezel. nekem sincs sok pénzem, 2 hetente járok hozzá..
2011. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a fősulin elvileg lennie kéne diáktanácsadó központnak, illetve ha budapesten vagy, akkor az ELTE-n van kortárs segítő csoport: [link] közép és felsőoktatásban tanulók számára ingyenes! (ha már nem vagy sulis, akkor is próbáld meg náluk, nyilván nem fognak elzavarni, de segíteni 100% h fognak!!!) hajrá!!
2011. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnos az iskolámnak semmi ilyen csoportja nincsen, az ideiglenes lakcím sok macerával járna.


Magamnak mit tudnék kezdeni a szorongásos betegségemmel? A koffeinről nemsokára leállok, úgyis túlzásba vittem, legfeljebb veszek valami vény nélküli nyugtatót.


Jól jönne minél előbb a válasz, mert sajnos a párkapcsolat lenne az egyetlen megoldás, hogy valaki néha megöleljen, szeressen, stb., a családom meg széthullóban. :(

2011. márc. 7. 21:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Vigyázat,mert ebből társfüggőség lesz!Nem jó az se a társnak,se neked.Szakember!És mi a bonyolult egy tartózkodási hely bejegyzésen?Én kiadom a lakásomat és alapvető,hogy a lakók bejelentkezzenek,hogy idegenben is zökkenőmentesen tudják élni az életület! Okmányiroda-időpont-nyomtatvány:kész!
2011. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Próbáltuk, de nem olyan egyszerű a dolog.


Szerintem nem társfüggőség, csak erős szeretethiány, mert magam nam szívesen adnám fel, bár lehet, az lesz belőle.


Bármi olcsó megoldás?

2011. márc. 8. 15:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Ideiglenes lakcímet kell csináltatni, mert akkor kaphatsz ingyen ellátást a X. kerületi nevelési tanácsadóban is! (és jó híre van ám!!!)


Ennyi kényelmetlenséget megér szerintem a történet. Valamit valamiért. Szoc fóbiát és szorongásos zavart pszichoterápiával lehet csak kezelni.

2011. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Csak nekem tényleg sok problémával járna.


20 éves vagyok, szerintem nem a nevelési tanácsadó lenne nekem a kiút.

2011. márc. 8. 20:36
 9/14 A kérdező kommentje:
Valami olyasmi kellene, aminél nem kell ideiglenes lakcím, nem baj, ha fizetős, csak kellene valami. Az ideiglenes lakcímmel nekem több macerám lenne, minthogy be kelljen sétálnom egy papírért.
2011. márc. 8. 21:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha felsőoktatásban tanulsz, akkor járhatsz a nevelésibe pszichológushoz. A X-ben nagyon jó szakemberek vannak. Vagy a Bajcsy Kórház pszichológusa a másik lehetőség. (szintén jó)


Értsd meg kérlek, hogy nincsen más lehetőség, muszáj bejelentett lakcímednek lenni. Enélkül sem a TB, sem a nev. tan. nem fog hivatalosan fogadni. A NEv Tan nem szokta elkérni a személyit, ott esetleg meg lehet próbálni a dolgot. De ezt is csak akkor, ha tanulsz még.


Nem annyira macera az ideiglenes. Én is csináltam már és csináltattam is albérlőimnek. Van egy hivatali út, ezt be kell tartani. Enélkül csak magánban tudsz elmenni. A magán 60000-15000 FT/alkalom.

2011. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!