Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy egy jó iskolába...

Normális, hogy egy jó iskolába járó, teljes családban nevelkedő 17 éves lány teljesen magányosnak érzi magát?

Figyelt kérdés
Valószínüleg önbizalomhiányból is fakad ez, de úgy érzem, hogy nincsen igazán senki akinek számítanék. Nagyon kevés barátom van és ráadásul egy nekem nagyon fontos barátság most szakadt meg. Mindig is így éreztem, de most hihetetlenül magányosnak érzem magam.
2011. márc. 4. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
normális persze , az lenne a gond ha nem éreznéd magad magányosnak emberek nélkül :D
2011. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Néha normális, de a te korod nem erről szól, miért nincsenek barátnőid, barátod? Mindezeknek oka van, és magadban kell keresgélni.

Ha valamit találsz, írj megint.

2011. márc. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Tudom mit erzel.Enis ilyen voltam,meg neha vagyok is :( Ez most azert van,mert ahogy latom irtad hogy nemreg szakadt meg egy nagyon jo baratsagod.Pont igy voltam enis.Nekem 1 igazan legjobb baratnom volt mindent egyutt csinaltunk.Erre jott egy fiu az eletebe aki mindent megvaltoztatott utana nagyon osszevesztunk az o hibajabol mert o akarta befejezni a baratsagot ok nelkul,errefel ra egy honapra o konyorgott nekem hogy a fiu elhagyta meg ilyenek.Azota is elkezdtem beszelgetni mas baratokkal es ujra lett egy igazi baratnom :) Ott van az msn yahoo minden persze sulis vagy,ne bankodj minden jo lessz Puszi
2011. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, eddig én is mindent velük csináltam (konkrétan két legjobb barátnőmről van szó), de most már 2 hete nem kíváncsiak rám egyáltalán. Vannak más barátaim is, de nekik más az érdeklődési körük vagy más társaságba tartoznak stb. De a legjobban az fáj, hogy ennyire nem kíváncsiak már rám..
2011. márc. 4. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor az akét lány nem a barátod, hanem max. a haverod volt.

A barátságra jellemző, h. nagyon komoly összeveszés után is újraépül, és nem fullad ki, a barátoknak mindig van mit mondani egymásnak,és ha netán hosszú ideig nem találkoztak, akkor sincs kínos csönd, ugyanonnan folytatják a beszélgetést ahol abbahagyták, egymásért szinte bármit bevállalnak, és nem csak addig vannak együtt, amíg jól mennek a dolgok, amíg bulizni lehet, hanem a bajban, betegségben is.

Sajnos legtöbben ma összekeverik a cimborát , a havert, a jóismerőst a baráttal.

Neked igazi barátnőre van szükséged, és ha a környezetedben nincs ilyen, bizony keresni kell, erre a net is jó lehet, de vigyázni kell, milyen chatbe, fórumba mész bele, és azok a helyek, (sport, kirándulás, könyvek, egyházi csoportok, énekarok,könyvesházak, kultúrális honlapok, táncházak,studió-szíházak,felolvasóestek, előadások, tanfolyamok, egyéni előadói estek, dedikálások, sportesemények, edzések stb.) jönnek szóba, ahol te is otthon érzed magad, és ott lehet beszélgetni, nem kell szégyenlősnek lenni.A legtöbben ott hozzád hasonlóan barátot keresnek, és alig várják, hogy kezdeményezzen valaki.

A férfitársaság más, meg kell tanulni észrevenni, hogy nem mindig a nagy hangú "menő csávó" a jó választás, ha valaki tisztelettel közeledik és nem vagy közönbös iránta azt közelebb kell engedni, kicsit bátorítani.

Szóval ez egy olyan probléma amin neked is dolgozni kell, mert barátja annak lesz aki komolyan tesz is érte.

Sok sikert, ötleteket, barátokat kívánok.

2011. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem az volt a legnagyobb gond, hogy ők egy osztályba jártak, én csak egy évfolyamra. Ebből adódóan ők sokkal többet voltak együtt, jobban ismerték egymást és ezt éreztették is, ami nekem nagyon rosszul esett. Az, hogy sok idő után is bármiről el tudtunk beszélni, soha nem volt csönd, ezek teljesen igazak. Egyszerre járt az agyunk, mindig tudtam, hogy ők épp mire gondolnak. (A vége felé már nem annyira, ebből is látszik mennyire eltávolodtam tőlük.)

Viszont úgy éreztem, hogy nem számíthatok rájuk mindig mindenben.. Sőt, szerintem ők is így éreztek velem kapcsolatban, pedig szerintem én áldozatokat is hoztam értük és épp ezért bennem volt a tüske, mert úgy gondoltam, ők ezt nem tennék meg értem. Már előtte is többször gondoltam rá, hogy 'ki kéne szállnom' ebből az egészből, mert többször jöttem el tőlük keserű szájízzel.. Csak hát voltak nagyon boldog pillanatok is, amik nagyon hiányoznak, meg hát ők maguk is...

A legrosszabb az, hogy szerintem ha egy osztályba jártunk volna, ez az egész nem történik meg.

Nagyon régóta ismertem őket, már több mint tíz éve napi szintem találkoztam velük (egy általánosba jártunk), viszont ennyire jóba 'csak' 3 éve lettük. Tehát ez egy elég régi és komoly barátság volt és most nem teljesen tudom mit kezdjek.

Köszönöm szépen a válaszod, nagyon jól esik, hogy ezt most el tudom mondani valakinek. (Bocsi, hogy most ennyit írtam.)

2011. márc. 4. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyit írsz amennyit kell.Szívesen olvasom.

Le kell tisztulnia benned, mennyire fontos az a két lány, de eleve felejtős, ha ők külön osztályba járnak.

Ha mégsem, akkor nem szabad a kapcsolatnak valami kis butaságon, büszkeségen, hisztin fennakadnia, hanem akkor meg kell beszélni.

De távolról úgy fest, h. kikerültél a képből, ezen pedig gyorsan lépj át, mert megy az élet tovább, lehet, h. még ők jönnek hozzád, hogy legyen úgy mint régen, de erre várni hiba.

Fogd fel az egyedüllétet ajándék gondolkodási időnek, ami alatt egy csomó kérdést tisztázhatsz magadban, és ha már nagyon hiányzik a társaság, hidd el jön valaki, ha csak be nem zárkózol, és ha aktív életet élsz.

Ilyenkor az sem baj, ha felűletes ismerösökkel mozdulsz ki akárhová,nem tudni mi hová vezet.

És nyáron ki ne hagyd a lehetséges táborokat, ha kell,dolgozz egy kicsit, h. legyen rá pénzed.

Irj, ha révbe értél. Szia.

2011. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, én szeretnék tovább lépni. És tényleg nincs miről beszélni ha két hétig egymás felé se néztünk..

Igyekszem nyitott lenni. :)

Köszönöm a válaszokat!! :)

2011. márc. 5. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!