Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21 éves lány vagyok 15 éves...

21 éves lány vagyok 15 éves korom óta bulemiában szenvedek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
folyton fogyókúrázom és ha eszek valamit lelkiismeretfurdolásom van. nem hánytatom magam de mindennap guttalax hashajtót szedek. anyám a hashajtót nem tudja de ki van akadva hogy mindig fogyózom és nem eszem. azt nem tudja hogy bulemiás vagyok mert eddig palástoltam. mit tegyek? orvoshoz nem akarok menni. 160 cm 59 kg vagyok de voltam 49 kg is. mindig kövérnek látom magam.....
2011. júl. 13. 12:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha már felismerted, h baj van az jó! Tudod, h nem vagy kövér, így csak mégjobban kell figyelned az evésre! Be kell iktatnod az étkezéseket direkt!! Nem vagy kövér, ez egyértelmű! Guttalaxot abbahagyni!!! És eszegetni szépen. Ha feljebbmegy 1-2kg-val, akkor PICIT visszafogod magad és tartassz egy JÓ szintet!
2011. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 20 leszek, 1 éve bulimiás, a zabálós-hánytatós fajtából.

Kezdek kigyógyulni, de pszichiáter írt fel gyógyszert, anélkül nem menne. Fontos az akaraterő is, meg hogy ne a külsőddel meg a kajával legyél elfoglalva, hanem találj valami más örömöt is az életben, de nekem gyógyszer nélkül biztos hogy nem menne. Ha egyet is kihagyok, rögtön visszaesem.

2011. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

6 évet már elvesztegettél erre az életedből ahelyett, hogy boldog lettél volna?

Ha eddig nem ment egyedül, ezután sem fog. Család és orvos segítsége nélkül nem jutsz egyről a kettőre... Tapasztalatból mondom.

2011. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez nagyon kamu-szagú.

A súlyod 49-59 kg között pont megfelelő, ha bulimiás lennél, akkor kb 40 kg alatt lenne a súlyod.

2011. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utsó, a bulimiásoknak jó a súlyuk, mert esznek, csak kihányják, hajtják.


Menj orvoshoz, mert ebből önmagadtól nem fogsz felgyógyulni. Én fogyózásból nemevésbe csúsztam, és most próbálgatok kikászálódni. :) Csak nehéz, de már gyógyulni akarok.

2011. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Én 160 cm vagyok és 47kg és van rajtam mit fogni.Szerintem nem lehetsz bulimiás azt nem mondom hogy ha nem eszel az jó és a hashajtó pedig kimondottan rossz ,de a súlyoddal nem tűnsz vékonynak .
2011. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Ó egek, akik nem értenek hozzá, minek írogatnak?!

Sem az anorexia, sem a bulémia nem a kilóktól függ. Ez lelki eredetű betegség, mentális zűr, evés- és testképzavar.

Az, hogy nem látja reálisan a testét, hashajtót szed, vagy hánytatja magát, bűntudat nélkül nem tud étkezni, és betegesen az ételek és a kinézete rabja - ez betegség.

//Engem 156cm 43kg-al kezeltek anorexiával, ami egyesek szerint normális magasság/súly arány, ettől függetlenül pszichiátrián voltam komoly veszélyben az anorexia és depresszió miatt.//

2011. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A bulimia (falásrohamok, majd utána kompenzálás hánytatással vagy hashajtóval vagy egyébbel) bármilyen testsúlyban előfordulhat, akár egy elhízott ember is lehet bulimiás. Nekem 19 a BMI-m, és bulimia nervosa a diagnózisom.

Az anorexia nervosa orvosi diagnózisához szükséges az alultápláltság, de maga az agyi zavar már az alultápláltság elérése előtt is létezhet, hiszen senki nem 30 kilósan kezdi.

De az is gyakori, hogy valaki mindkettőben szenved - nem eszik, aztán bezabál, majd hány.

2. válaszadó

2011. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%
Hallod, ha te 6 éve hashajtót szedsz, készülj föl rá, hogy többet magadtól a büdös életben nem fogsz sz*rni... Csoda, hogy a beleid még megvannak, és nem rohadtak el... Ajánlok egy pszichiátert is mellé...
2011. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
A rosszindulatú válaszolókra ne hallgass! Szerintem kezdj el olyan ételeket enni, amelyek teljesen egészségesek, mint a gyümölcsök, mert attól nem kell, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen. Ha erre sikerül rászokni anélkül, hogy kiadnád magadból, szép lassan menni fog minden. Ezen kívül elkezdhetnél sportolni, akkor legalább biztos lehetsz benne, hogy felhasználod, amit megeszel, és szintén nem kell nyugtalankodnod miatta.
2011. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!