Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 hónapja szakítottam a...

3 hónapja szakítottam a barátommal, van, hogy éjjel nem tudok aludni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ne úgy értsétek, hogy egyáltalán nem. Ez heti 1-2 alkalommal előjön, ha épp olyan napon van, hogy jobban hiányzik valamiért... Eleve nehezebben alszom el ilyenkor, és felületesen alszom. Gyakori, hogy felriadok az éjszaka közepén, és csak 1-2 óra múlva alszom rendesen vissza.


Ez elég kellemetlen, ha másnap hétköznap van, és ugyanúgy kellene intéznem a dolgaimat, mint egyébként.


Tudom, hogy miatta, és a szakítás miatt vannak ezek az alvás gondok.


Mit lehetne tenni, hogy jobban aludjak, és másnap pihentebb legyek? (altatót nem szeretnék)


23 éves lány


2011. márc. 11. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a pasid tesz értékessé, nélküle is nagyszerűen boldogulsz. Nem beszélve arról, hogy többet érdemelsz egy problémákkal terhelt kapcsolatnál. Növeld az önbizalmad, tanulj a hibáidból, és felejtsd el a bosszút. A különválás a vegetatív idegrendszeredet is komolyan befolyásolja. A kortizol nevű stresszhormon magasra szökik a testedben, így gyengíti az immunrendszered, és kimerültséget, betegséget idéz elő. Amikor szerelmes vagy, a dopamin és az oxitocin szintje megemelkedik a szervezetedben. Innentől kezdve szinte drogfüggőséghez hasonlatos tüneteket produkálsz, és egy esetleges szakítás után tudat alatt folyamatosan az említett kémiai anyagok után sóvárogsz. Az oxitocin hiánya miatt kialakult gyötrő félelem- és szorongásérzet is állandóan gyötör. Ezért nem tudsz aludni.
2011. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én vagyok újra.

Főzz magadnak gyógyteát, kamillából, cickafarkból, levendulából, citromfűből, macskagyökérből, komlóból, vagy mentalevélből. Reggel és este 1-1 pohárral langyosan idd meg.

Csodás módszer az illóolajos fürdő is. Segít a citromfű, a kamilla, a levendula, a kakukkfű, a cickafark, a rózsa, a narancs, a szantál. Jó minőségű olajból cseppents 15 cseppet 1 dl. tejbe, vagy mézbe, hogy feloldódjon / vízben az olaj nem fog /.

2011. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az említett teákat meg fogom próbálni. Nem jár a fejemben bosszú, sosem tudnék szándékosan ártani neki. Az is tény, hogy egy rossz kapcsolatot nem kell magunkhoz ölelni, mert tényleg nem voltam mellette boldog, hiába szerettem.


Egy-két hete már egyáltalán nem beszélünk egymással. Én döntöttem így, mert így könnyebb túllennem rajta. Viszont nagyon feszültté tesz a tudat is, hogy többé nem kommunikálunk egymással. Remélem, idővel ez jobb lesz.

2011. márc. 12. 16:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyógytea orbáncfű+citromfű keverékből. Ezekből korlátlan ideig napi két csészét ihatsz.

Ha máshogy nem megy, pszichológus. Az alvászavar nem jó dolog, bár neked enyhébb, de akár rosszabbodhat is, ha nagyon beidegződik.

2011. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!