Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem borderline-os...

Azt hiszem borderline-os vagyok. Pszichológushoz forduljak?

Figyelt kérdés

Főleg a barátommal való kapcsolattal van baj. Hiába tesz meg mindent értem, én folyton veszekszek vele, szinte elüldözöm magam mellől... Kb minden leírás illik rám.. :( Főleg az intenzív, viharos kapcsolatok..


15/L


2011. márc. 14. 15:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ezt minden rosszakarat nélkül írom, te nem borderline-os vagy, hanem simán csak kamasz aki nem találja a helyét. ez a betegség sokkal súlyosabb és összetettebb mint ahogy azt te leírtad..
2011. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Van derealizációt, deperszonalizációd? Eu is egy fontos tünet. Nyugodj meg, nem ez a bajod, átestem én is az öndiagnosztizáláson, majd a pszichiáter ránézésre megmondta, hogy egyik dolgot sem találtam el, csak szorongásom van.
2011. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, fordulj szakemberhez! Lehet, hogy rossz a tipped, de a problémáid mindenképpen megoldásra várnak. Én borderline-os, 22 éves nő vagyok. Remélem, hogy te nem kapsz ilyen diagnózist megalapozottan. Most olyan korban vagy, hogy személyiségzavart még nem is diagnosztizálhatnak, de ha borderline személyiségszerkezeted van valóban, akkor sokkal könnyebb a gyógyulás útján most elindulnod, mint később.

Amiket írsz azok lehetnek ennél a betegségnél kevésbé súlyosak, de én azt gondolom, hogy csak nyerhetsz egy szakemberrel.

2011. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Nem akarom senkinek a válaszát hamisnak mondani, de mindenképp szakemberhez kéne fordulnod és legyen melletted egy biztos pont (barát/barátnő), aki segít/támogat. Én depressziós voltam, mindenki azt mondta, hogy csak kamaszkor. Pánikbeteg is lettem. Azt mondták nekem kell megküzdenem vele. Saját magamat kísértem pszichiáterhez (persze aki tinikkel foglalkozott), de öngyilkosságok sorozatát követtem el. Senki nem segített ténylegesen, pedig vágytam rá. Egy ideig egész jól elbírtam magammal, de most úgy tűnik ez egész mániás depresszióba fordult.

Szóval ajánlom, hogy keress egy szakembert, abból baj nem lehet! De én nem feltétlenül ajánlanám ezeket a tini pszichológusokat, ha rendesen kezelnek, most talán én is élvezném a napsütést. Kitartás és kívánom, hogy kiderüljön mi a valódi baj és megbírkózz vele! :)

2011. márc. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
bocs hogy igy beleszólok, de ha rám MINDEN (igen minden tünet) igaz akkor mit tegyek?, 20 éves lány vagyok...
2011. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én komolyan nem értem miért tesztek fel ilyen kérdést. Hogy valaki azt mondja menjetek el orvoshoz? minek mondják ha ti úgyis tudjátok mit kell tenni(elmenni), ha nem így lenne nem tennétek fel a kérdést. :/
2011. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ennek alapján én is borderlineos vagyok. :DDD

Minek akarsz te dilis lenni, édes lányom?

2011. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
a borderline egy nagyon összetett betegség. itt nem csak tünetekről van szó. fordulj pszichológushoz és ne beszéld be magadnak.
2012. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!