Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi a baj velem?...

Szerintetek mi a baj velem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon erős gimibe járok,sokat kell tanulni,pedig még csak haramdikas vagyok,és még van két év,mert öt éves.A tanárok folyton azt hajtogatják,hogy "jövőre csk még több lesz" meg ilyenek,de nekem folyton az az érzésem,hogy ez már hova lehet több?Egy csomót tanulok és már szó szerint belefásultam az egészbe.Ha doga lesz (főleg az ilyen magolós tárgyaknál,mint pl.magyar) egyszerűen elkezdek pánikolni,hogy nem tudok megtanulni,mert túl sok,pedig régebben ötször ennyit meg tudtam tanulni és több volt a kitartásom is.Nem tudom,mi lehet velem.Soha nem voltamm társasági ember,nem volt túl sok barátom,nemrég még a barátnőmmel is összevesztem,mert már annyira a 0-n érzem magam és az energiáimat.Hiába alszom vagy próbálok pihenni,nem megy,mindig valami máson jár az eszem.Próbáltam nem a rosszakra meg a sulira gondolni,de egyszrűen nem megy!Mitől változtam így meg?

Amúgy komoly egyetemre készülök (konkrétan orvosi),de félek,hogy mi lesz velem ott?

Mostanában elkezdtek hiányozni az emberek,ezt jó lenne valaki mással is megbeszélni a szüleimen kívül.Van egy barátom,vele gondoltam.Vagy forduljak inkább iskolapszichológushoz?Egy szakember többet tud segíteni,mert már nem sokéig bírom,legalábbis úgy érzem.Pedig sokan mondják,hogy okos vagyok és bármire képes vagyok,csak akarnom kell!Hogy "akarjam"?

Légyszíves segítsetek!Mit tehetnék?

17/L


2011. márc. 15. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

iskolapszihológus nem rossz ötlet, de én inkább egy iskolaváltást ajánlanék. egy kicsit gyengébb suliba. Ha nem bírsz lenyugodni és csak stresszelsz, akkor neked olyan erős pszihoszomatikus tüneteid (amikor a lelki dolgok fizikailag megjelennek. ilyen lehet pl.: hányás, pánikroham, rohamos fogyás, folytonos rosszul lét, hőemelkedés stb...) lesznek idővel, hogy akkor már muszáj lesz iskolát váltani. ha most váltasz akkor az érettségiig sikerül még beilleszkedned és hozzászokni az új tanárokhoz. És egy kicsivel gyengébb gimiből is mehetsz orvosira.

Tudom most az jön, hogy ott megint sokat kell tanulni. De más úgy nekikezdeni az egyetemnek, hogy nem vagy idegileg kimerülve, hanem lelki egyensúly megvan és nem görcsölsz és stresszelsz.

Ha mégsem lehetséges az iskolaváltás. A szülők nem akarják vagy esetleg te nem akarod, akkor az iskolapszihológushoz járj el rendszeresen.

Egy olyan helyre járni amit nem bírsz az nagyon nehéz. Hidd el tudom mit beszélek. Úgyhogy gondolkozz el azon amit írtam.

(Ha meg valaki lehurrogna, hogy hülyeség, az élje át azt, amit én éltem és utána károgjon)

Végül kedves kérdező sok szerencsét a jövődet illetően. Nem vagy könnyű helyzetben. Szóval kitartás! :)

2011. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. márc. 15. 17:29
 3/5 anonim válasza:

Nem szeretnélek elbizonytalanítani, de ne válts sulit. Ha tényleg olyan nehéz, mint ahogy mondod, próbálj inkább életvitelt váltani: gondolom nem 2 órákat, hanem 5-6-ot is tanulsz naponta, és kb. 11-kor fekszel le, reggel 6-kor már kelsz is. Nehéz lesz, de próbálj meg hamarabb elaludni és ugyanakkor kelni - ez garantáltan segíteni fog!

Nem tudom, miket eszel, de legyen az étrendedben sok gyümölcs, mert azok adják az energiát az agynak - de gondolom tudod, ha orvosira készülsz.

Fontos a rendes és rendszeres testmozgás is, a tesi nem elég! Járj el esténként fél órára kocogni vagy sétálni egy közeli parkba, de lehetőleg egyedül, és ne hallgass zenét, töltődj fel inkább a természetből.

Ez persze azzal jár, hogy kevesebb időt szánj a tanulásra. Tanulni lehet jól és rosszul, válaszd az előbbit! Én gimnazista koromban olyan puskákat írtam, amin nem volt rajta a tananyag, csak egy dolog, amiről eszembe jutott (pl. a citromsav-ciklust a picike borfalóval idéztem fel: piroszőlősav - citromsav - izocitromsav - alfa-keto-glutársav - borkősav - fumársav - almasav - oxálecetsav). Ennek előnye, hogy miközben a puskát készíted, a fejedbe is beleszáll a tudás.


Végül, elmondanám az én történetem: 3 éven keresztül mindenből puskáztam, csak bioszból és kémiából nem. A napi tanulási időm kb. 1 óra volt, a többit szánhattam a barátomnak, hobbijaimnak; de a tanulmányi átlagom mindig 4,5 fölött volt. Érettségi előtt fél évvel intenzívebben kezdtem tanulni, és az egyetemi felvételi után bekerültem a Yale biológia szakára, ami meg kell hagyni, mai viszonyok között egy magyarnak nem semmi. Innen majd a Harvardra megyek tovább mesterszakra.


Remélem segítettem, hajrá az egyetemmel, és egy kérés: szerintem jó orvos lesz belőled, ezért ne hagyd el Magyarországot, mert az országnak szüksége van, lesz Rád!

2011. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Figyu Csibefasírt!


(Nem udvariatlan vagyok, csak a Lányom lehetnél, ami a koromat illeti...)


A suli mindenképpen fontos! Nagyon is az!

De a tapasztalatom a következő:

Ha a papirod (diplomád) meg van akkor rendben vagy, HA (ÉS EZ A LÉNYEG!) mosolygós, kedves, belevaló csajszit látnak meg Benned a munkáltatók.

Lehetsz kitűnő, de ha egy üveg kovászos uborka jelenik meg, akkor buktad a partit!

Hamarabb felvesznek valakit közepes eredménnyel!

Semmiképen nam azt mondom, hogy nem fontos az a végzettség eredménye!


A Barátokat SOHA ne engedd el!

(Legalábbis a két legfontosabbat!)


Ezeket a saját bőrömön tapasztaltam meg!

Egy dologban lehetsz és legyél maximalista: a saját MOSTANI boldogságod érdekében élj!


Szorítok Neked -ismeretlenül is-, hogy minél jobb tanulmányi eredménnyel és őszinte barátokkal élj!


-c.s.j.-

2011. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A többieknek is nagyon köszönöm:)

Sokat segítettek,igyekezni fogok,ez álmom,amióta az eszemet tudom:)

2011. márc. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!