Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iszonyatos gondolat fúrta...

Iszonyatos gondolat fúrta magát az agyamba, mit tegyek? :' (

Figyelt kérdés

Néhány napja olvastam a Bánk bánt. Majd végigfutott az agyamban, h alvajárás közben ugyanazt művelném édesanyámmal, mint Bánk Gertrudis-szal.... Elmeháborodott lennék?! A legfontosabb ember számomra ő, akkor hogy juthat ilyen az eszembe??? Teljesen abszurd.... szörnyű, elalvás előtt azóta mindig eszembe jut...

Nem merem senkinek sem elmondani, mert biztosan őrültnek tartanának... Már én kezdem azt hinni, hogy elmegyógyintézetben a helyem... Ezért fordulok hozzátok! Elnézést, ha rossz közérzetet keltettem bennetek, de úgy éreztem, ki kell adnom magamból ezt a borzalmat... :((((((


2011. márc. 16. 21:15
 1/6 poiu ***** válasza:
Az ember alvajárás vagy akár hipnózis alatt sem tesz olyasmit, amit egyébként ne tenne. Ha pedig valami bajod van anyáddal (pl. ha ő a legfontosabb ember számodra, akkor az lehet baj), azt kellene rendbe raknod.
2011. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemvagy elmeháborodott, hiszen aki valójában az, az teljesen egészségesnek hiszi magát.
2011. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

És tényleg alvajáró vagy?

Mert ha nem, akkor nincs semmi baj. De ha igen akkor sincs, rám is voltak már ilyen hatással más könyvek..aztán akaratlanul is eszembe jutott olyan dolog, amire sose lennék képes. Meg akit a legjobban szeretek azt bántanám, de tudom hogy sose lennék rá képes.

Gondolom te se, úgyhogy nem kell aggódni. El fog múlni ez a butaság. Nem vagy elmeháborodott.

2011. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
demonikus gondolat,ne hagyd hogy ez urra legyen rajtad,mert ez elobb utobb nagyon rosz lesz es addig fog gyotorni mig meg nem teszed. Terjel meg a nazareti jezushoz es o megszabadit minden ilyen demonikus gondolataidtol!
2011. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nem kéne ilyen képzelgésekkel túl sokat foglalkoznod. Mindenkinek van fantáziája, nem tehetsz arról, hogy mi jut eszedbe. Ha pl művész lennél, örülnöd is kéne hogy ilyen élénk és kreatív képzelőerőd van. Mellesleg az álmok sokkal kevésbé véletlenszerűebbek, mint gonolnád, szóval attól, hogy eszedbe jutott ez a hátborzongató gondolat, attól még nem fogod tényleg megtenni, ha tényleg fontos számodra anyád.
2011. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az emberi elme és lélek máig tud meghökkentő dolgokat produkálni, de egy a fontos: ha jön is egy kósza gondolat, ami kapcsolódik előbbi olvasás-élményedhez: NE ÁLLJ LE VELE! Ne fogadd be a szívedbe, hanem mondd ki: ezt én nem akarom! Egy régi bölcs mondás szerint: "azt, hogy a madarak /=a gondolatok/ röpködjenek a fejed körül, nem tudod megakadályozni, de azt igen, hogy fészket rakjanak a fejeden"

Szóval NE rémülj meg, simán nem kell ezzel foglalkozni, hanem a helyére kell rakni, hogy csak egy felmerülő gondolat, semmi több!

Egyébként minden hatás, amiben részed van /filmek, látványok, elkapott szavak, számítógépes játékok stb. stb. nyomot hagynak benned, ami néha ijesztően hathat Rád. Ezért sem mindegy, hogy vigyázol-e tudatosan "lelki egészségedre". Én korom miatt gond nélkül nézhetnék brutális, horroros és egyéb filmeket, de azok számomra megterhelők a léleknek, így inkább kihagyom.

És fel a fejjel, ha tudatosan ellenállsz a rossz gondolatnak, hamar túl leszel rajta!

2011. márc. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!