Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vehetek be Frontint csak ha...

Vehetek be Frontint csak ha szükségét érzem?

Figyelt kérdés
Ismerősöm adott Frontin gyógyszert, mert eluralkodott rajtam a szorongás, pánikbetegség. Elkezdtem olvasgatni róla mielőtt bevenném, de elég "durvákat" írnak róla. Sosem szedtem semmilyen antidepresszánst, nem vagyok allergiás gyógyszerekre, jelenleg csak magne b6 vitamint szedek folyamatosan. Így megpróbálhatom bevenni a Frontint? Csak akkor gondoltam mikor rám jön a pánikroham, nem szeretném folyamatosan szedni. Vagy így semmi hatása?
2011. márc. 19. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha érzed, hogy jön a roham, akkor már késő.

A Frotin nyugtató, nem jó szorongás és pánikbetegség kezelésére.

Egy ideig szedtem, de .... agresszív lettem tőle. Remek!

Ennyit a nyugtatókról.


:S

2011. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az a baj h nálam a roham nem múlik el 20-30 perc alatt hanem annyira felspanolom magam hogy egész éjszaka nem tudok aludni.. Nappal még elvagyok, de ha eljön az este már szorongok.. Szívdobogás érzés, halálfélelem, remegés, gyomorideg.. Borzasztó! És még csak 21 vagyok.. :(
2011. márc. 19. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:

A frontin magában nem elég a pánikbetegség kezelésére. Szerintem inkább menj el orvoshoz. Én szedtem egy ideig, de antidepresszáns mellett. Nekem 3X1-et (0.25-ös) írtak fel, amit később csökkentenem kellett 2X1-re és így tovább. Nekem akkor azt mondták, hogy ha érzem, hogy pánikrohamom lesz, rágjak szét egyet.

Az más kérdés, hogy soha nem került rá sor, mert bár valamilyen oknál fogva pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam, életemben összvissz ha két olyan eset volt, ami a pánikroham kategóriájába sorolható. :)

2011. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez is 0,25-ös, sajnos eddig is depressziós voltam és boldogtalan de nem nagyon vettem róla tudomást, mert gondoltam majd kinövöm de múlthéten 3-4 napig erős szívdobogásom volt és azt hittem infarktust kapok, ennek következtében folyamatos pánikrohamaim voltak.. Aztán elmúlt, 2-3 napig viszonylag jól éreztem magam, de tegnap este megint rosszul lettem. Ezért gondoltam ha esetleg megint rám jön egy roham akkor bekapok egy fél szemet, hátha segít amíg a dokihoz el nem jutok, hogy írjon fel valamit.. :(
2011. márc. 19. 15:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Így más. Ideiglenese nyugodtan megpróbálhatod, hátha használ valamennyit. Csak mindenképp minél hamarabb menj el dokihoz. Én évekig szenvedtem vele, amíg rászántam magam. Hamarabb is megtehettem volna.
2011. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Tudom hogy ez lenne a helyes, de annyira félek.. nem akarok 21 évesen így élni. :(
2011. márc. 19. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Az önmagában kevés. Ha nincs kezelve, súlyosabb állapotba kerülhetsz. Sajnos a frontin meg a xanax, idegnyugtató, ezt akkor szokták járulékosan adni egy alapgyógyszer mellé (SSRI, antidepi), amíg az ki nem fejti a hatását. Az antidepi hosszabb távon nyújt megoldást, és nem kell nyugtatókon élned. Ne hidd, hogy az antidepi veszélyesebb lenne, a veszélyt valójában az idegnyugtatók jelentik. Tanácsolnám, hogy keress fel egy pszichiátert, mert ez sajnos gyógyszeres kezelés nélkül nem szűnik meg. Ha már rád jött a pánik, tényleg késő bevenni, csak nagyon hosszú idő után fejti ki hatását, ezt inkább megelőzésképpen használják. Hozzászokást okozhat, ezért ajánlanám az orvost, és egy olyan antidepit, ami végleg megszünteti a szorongást, ezáltal a pánikot is! Kitartást!
2011. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Szerintem is inkább fordulj orvoshoz. Nem pszichológus vagy pszichiáterre gondoltam, kezdetnek a háziorvosodhoz. Hátha tud vmi okosat mondani.

Én is szedtem anno, de úgy emlékszek nekem nem használt.

Ilyen jellegű gyógyszert ne kezdj el magadtól szedni!

Mit veszítesz, ha elmész?!Először magne B6-ot akar felírni, de mivel te már azt szeded (és nem igazán használ),így felír vmi mást esetleg egy normális gyógyszert. Felvetheted neki a Frontin lehetőségét :)!

Mitől alakult ki nálad ez a szorongásos dolog?Már régebben is volt, vagy vmi kiváltotta most belőled?

2011. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Régen sem voltam valami bolodg, inkább depressziós de úgy gondoltam fiatal vagyok, majd kinövöm! :) Hát úgy látszik nem így történt.. Az a legrosszabb h egyszerűen nem tudok megnyugodni, csak kattog az agyam és állandóan attól rettegek mikor kapok szívrohamot.. Nem tudok aludni, napközben nem tudok tanulni, dolgozni mert csak forog az agyam.. látom a nyakamon ahogy lüktet a szívem, meg a pólómon, hasamon is látszik hogy dobog és ez teljesen kikészít.. Este nem tudok oldalt fekve aludni mert akkor meg hallom.. Halálfélelmem van, gyomoridegem, remegek, hányingerem van és ez brutális így együtt. Ráadásul gyűlölök itt lakni ahol most lakok, nagyon rosszul érzem itt magam szóval még az otthonomban se tudok pihenni..
2011. márc. 22. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!