Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tegnap pánikrohamom volt és...

Tegnap pánikrohamom volt és még most is rosszul vagyok. Ez normális ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegnap éjfélkor tört rám egy pánikroham szerű érzés..talán több is volt annál. Eldönteni se tudom. Bevettem nyugtatót, de az se hatott úgy ahogy vártam. Ma is nagyon rosszul vagyok, étvágyam sincs... Tud valaki segíteni aki tapasztalt ebben a témában? Mit csináljak, hogy jobban legyek? :S

19/L


2011. márc. 20. 17:23
 1/5 tetris ***** válasza:

Szia! A pánikroham nem szokott ilyen hosszú ideig tartani. Először ki kell vizsgáltatnod magadat, és ha semmilyen szervi elváltozást nem találnak, és minden leleted negatív, akkor kezdenek el gyanakodni pánikbetegségre.

A jó hír az, hogy a pánikbetegség gyógyítható. Van, akinél már a sima pszichoterápia sikeres, de van akinél a gyógyszerezés hoz megoldást. Mindenkinél egyéni, hogy kinek mi használ legjobban.

Az első teendő az, hogy elmész a háziorvoshoz, és elmondod a tüneteket. Vszeg kapsz egy rakás beutalót mindenféle vizsgálatra. Ezeket végig kell csinálni. Addig is írhat fel a doki nyugtatókat, amik segítenek egy kicsit. Saját magad is segíthetsz magadon, ha a patikában kérsz vény nélkül kapható gyógytermékeket.

Keress itt a neten relax-zenéket, nagyon szépek vannak fent, és bármilyen nehéz is, próbálj meg tudatosan ellazulni és elengedni a pánikot.

Ha nem vagy egyedül otthon, kérj meg valakit, hogy egy kicsit maszírozgasson meg, ez is segít ellazulni. Utána ülj be egy kád forró vízbe, oltsd le a lámpát, és gyújt meg egy kis mécsest. Ilyenkor bármi hasznos lehet, ami az ellazulásban segít.

Ha tényleg pánikos vagy, akkor is előbb ki kell vizsgáni, hogy a tüneteket nem-e valami szervi baj okozza.

2011. márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! tegnap volt valamilyen rohamom és azóta súlyos depresszív hangulatom van.. azért írtam hogy még mindig rosszul vagyok.
2011. márc. 20. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha depresszív hangulatod van az lehet a pániktól. Nekem régebben a roham után mindig jobb volt sokkal. De mostanában inkább jellemző egy állandó felfokozottság és rossz hangulat, ami néha rohammá erősül.
2011. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :(
2011. márc. 22. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg vagyok :-( Átestem egy halom vizsgálaton amik hálaisten mind negatívak lettek,tehát nincs szervi bajom,ami azért a jobbik eset.Háziorvos xanax-ot írt fel 0,25set ezt szedem egész jól elvagyok napi 1gyel.Pszichiáterhez még nem mentem el mert megegyeztünk az orvossal,hogy várunk kicsit hátha kitudok mászni belőle(nekem ezt édesanyámmal történtek okozták,sajnos meghalt).Ha időjárás változás van azt mindenki megérzi,a szervezete is,ez elősegíti a pánikbetegeknél is a rosszullétet.

Menj el orvoshoz vizsgáltasd ki magad a biztonság kedvéért.Addig is én a valeriana nevű drazsét ajánlom,gyógynövény alapú nyugtató-altató.Gyógyszertárban és herbáriás boltokban kapható,nem is drága,nem leszel függő.Gyógyulást és kitartást neked :-)

2011. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!