Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból kigyógyulhatok...

Depresszióból kigyógyulhatok magamtól, vagy szükséges segítséget kérni?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam utána, és a leírtak alapján szociális fóbiám van, s mostanság már depresszióba hajlik a kedélyingadozásom. Úgy érzem el kellene mennem pszichiáterhez, de nem jut rá időm egyszerűen. Pszichológusra most nincs pénzem, a csekkekre is alig futja... S amikor jobban vagyok, akkor úgy érzem, "ááá, minek menjek...", majd amikor rosszabbul vagyok, akkor " óóó, miért nem szakítok rá időt...." szisztéma alakult ki nálam.
2011. márc. 21. 14:22
 1/6 anonim válasza:
Ha van akaraterőd, akkor mindenképpen... Már rengeteg ilyen cikk van meg könyv is hogy "hogy változtasd meg a gondolkodásodat" stb. Nekem is szociális fóbiám van, az enyhébb fázisban. Nem szeretek suliba járni, állandóan arra gondolok, hogy ki mit gondolhat rólam, és hogy többet kéne beszélgetni... De ez különös mert pl ilyenkor mikor nagyon szépen süt a nap akkor jobb kedvem van, csaz aztán megint "zuhanás, és elegem van mindenből", és csak a rossz dolgokra figyelek fel, és nem tudok megszabadulni a feszélyezettségtől. De mint írtam, ha süt a nap, akkor SOKKAL jobb minden álltalában. Csakhát nekem akaraterőm nincs hozzá, hogy leküzdjem a félelmeket, és az önpusztító gondolatokat. De neked sok szerencsét! Nekem is sikerülni fog, csak még azt nem tudom, hogy pontosan mikor. :) (16/L)
2011. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam úgy depressziós, hogy semmi segítséget nem kaptam, (mert nálunk az a divat, hogy a depresszió egy "luxusbetegség") így a környezetemnek hála, inkább befordultam, és csöndben átvészeltem valahogy azt az időszakot. Egy év után mondhattam, hogy kijöttem belőle, ugyanakkor 3 évre rá pánikbeteg lettem, ami feltűnőbb szenvedésekkel jár, na, evvel már elmentem pszichodokihoz, most itt tartok..

Szóval ez alapján azt mondom Neked, hogy mindenképp szakíts időt és menj el kezeltetni, mert ha még (látszólag) ki is lábalsz belőle, nem kizárt, hogy később még visszatér valamilyen formában, ha csak az időre bízod a gyógyulást.

2011. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, az meg ismerős, mikor az ember két napig jobban érzi magát, és akkor "már nem is kell ide segítség".:-)
2011. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem is pszichológustól,de valakitől mindenképpen kérj segítséget,hidd el,megéri!

:) sok sikert neked!

2011. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sikerült bejelentkeznem egy pszichológushoz. Már nagyon várom, hogy ott legyek. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz, és hogy bírjuk-e majd anyagilag, mert ugye, mindig ez a pénz.......ami megakadályoz sokmindenben. De bízom benne, hogy mostmár, ha eljutottam idáig, akkor pozitív dolog is fog történni :-)
2011. márc. 25. 07:57
 6/6 A kérdező kommentje:
...és nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon, nagyon szuper hasznosak voltak!!! Kár, hogy nem lehet még föntebb pontozni :-))
2011. márc. 25. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!