Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség és a szív...

Pánikbetegség és a szív "fájdalom"? Vagy ez is csak az agy játéka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném megtudni hogy ha pánikbeteg vagyok képzelhetek e be magamnak olyanokat hogy belenyilall a szívembe vagy szúr a szívem és ilyen apróságok? Azt hiszem pánikbeteg vagyok és rettentően meg vagyok ijedve.. Folyamatosan azon pörög az agyam hogy szívrohamot fogok kapni, mivel túlsúlyos is vagyok, erős szívdobogás érzésem van, hallom/látom a nyakamon, pólómon, hasamon ahogy ver a szívem és ez megrémít! Voltam EKG-n az rendben volt, pulzusom, vérnyomásom is rendben volt, de egyszerűen nem tudok megnyugodni! Pár éve befektettek a kórházba, mert 3-4 napig nem tudtam mély levegőt venni, nevetni stb. annyira szúrt a szívem. Akkor sem találtak semmit, pedig 24 órás vérnyomásmérőt is raktak rám, volt szív ultrahang, vérvétel, stb. Végül is azt mondták hogy idegi alapon van. De ez a pánikbetegség borzasztó.. Este nem tudok aludni, halálfélelmem van, remegek, gyomoridegem van és hányingerem.. borzasztó! Ráadásul ha rámjönnek ezek az érzések, nem múlnak el! :( Akár egész nap is bennem vannak a félelmek és tiszta ideg vagyok. Még ez is pánikbetegség? Vagy ha ilyen sokáig tart akkor ez vmi más? Segítsetek! :(
2011. márc. 22. 09:49
 1/6 Raffi ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de azt tudom,hogy az agy sok mindenre képes. Bebeszéltél magadnak egy betegséget, és ez tölti ki az egész napodat. Valószínű, mikor jön a roham a vérnyomásod is felugrik azért ver erősebben a szíved.Olyankor igyál meg egy nagy pohár vizet.

Nem voltál esetleg olyan tüdő, vagy alvás vizsgálaton ahol azt nézik hogy kapsz-e rendesen oxigént? Mert az alacsony oxigén szint miatt is beindulhat a szív.

2011. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már szorongás! Ha egész nap ideges vagy, akkor szerintem ez az! Nyugodj meg! Ez "csak" az agyad játéka! Nincs szervi bajod, próbáld ezt mondogatni magadnak!
2011. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is,igaz csak pár hónapja.Szúrkál,szorit a szívem környéke,nyomást érzek benne,néha mintha fulladnék.Volt ekg és labor vizsgálatom,minden rendben volt,mégis ezen agyalok,és igy érzem a tüneteket.Most is érzem...Azzal nyugtatom magam,hogy már rég történhetett volna valami,ha tényleg a szívemmel van baj.
2011. márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! Igen ez a gond, hogy annyira bebeszéli magának az ember hogy borzasztó.. Most én is kezdek bepánikolni, mert este van, egyedül érzem magam.. ma se sokat fogok aludni.. :S Pedig napközben tök jól elvoltam, hogy nem voltam itthon.
2011. márc. 22. 20:54
 5/6 anonim válasza:
Szia!Velem ugyanez van!!!Ez pánikbetegség!Szervi bajod nincs,de én tudom milyen rosz és az ember tényleg azt hiszi meg fog halni!Ne hagyd eluralkodni!Nemtom sajnos mi a megoldás azt még én is most keresem,de szerintem vagy pszichológus vagy kineziológus!Egy biztos: ne hagyd,hogy gyógyszerrel kezeljék a problémát,mert az csak egy ideig használ.Elöbb utobb újra elő fog jönni.Végleges megoldást keress!
2011. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Tudom hogy igazad van, de annyira gyenge vagyok.. sose volt elég akaraterőm, de ha nem találok megoldást meg fogok zakkani! :( Kitartást neked is!
2011. márc. 31. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!