Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől függ az, hogy kin...

Mitől függ az, hogy kin jönnek ki pánikrohamok, vagy maga a pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nem rég egy ismerősöm kórházba került, mert erős pánikroham gyötörte. Kiderült azért, mert szétmentek a párjával és ez megviselte. Oké, tényleg szörnyű dolog, de mindenkivel megesik. Van egy másik ismerősöm akinek ennél sokkal nagyobb problémái vannak, adósságok, egészség, család, pénz. Mégsem omlik össze, erős marad akármekkora sz@rban is van. Néha még mondja is nekem viccelődve, h jó is lenne befeküdni egy kicsit pszichiátriára, ott legalább kipiheni magát, de sajnos ezt nem engedheti meg magának...
2011. okt. 5. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek olyan erősek az idegei :)

MEg baromi sokmindentől függ az ilyesmi.

Nekem apukám halála után 4 évig ilyen depressziószerű tüneteim voltak, de sosem pánikoltam, pedig nagyon ki voltam akadva.

Aztán mikor már teljesen jól voltam, jött egy nagy veszekedés anyámmal, és akkor bekaptam szépen a pánikbetegséget... -.-

2011. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én példám. Világ életemben sírós, nagyon érzelmes lány voltam. Szüleim rossz házassága miatt elég sok ideget ettem már gyerekkoromtól, majd elveszítettem a barátomat és még sorolhatnám. Alapból,hogy is mondjam, stresszes természet vagyok, de olyan hú de nagy bajom sosem volt belőle. Egészen másfél évvel ezelőttig. Pont akkor, amikor már egyenesbe jött az életem, férjhez mentem, szüleim házassága rendbe jött stb. a semmiből jött egy szorongás és pánikroham. Hetekig rosszul voltam, fogytam, nem aludtam stb. Azóta is jött már elő, viszont most már egész jól tudom kezelni. Max. annyi maradt belőle,hogy vannak hetek,amikor rosszul alszom.

A férjemnek sem volt egyszerű élete, alkoholista szülők stb, rajta mégsem jött ki semmi. És szerintem nem is fog. Sokkal erősebb idegrendszere van,mint nekem!

2011. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!