Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék ebből kimászni?

Hogyan tudnék ebből kimászni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy nem érdekel semmi, nem lelkesítenek azok a dolgok amik régen igen.

Gyengének és bizonytalannak érzem magam. Az önbizalmam is alább hagyott. Nem tudok döntést hozni dolgokban.

Túl komolyan veszem az életet, görcsölök, nem tudok lazítani.

Van egy jó munkahelyem, amit eddig szerettem, de most...

Frusztráltan érzem magam, nem tudom élvezni az életet!

Úgy érzem labilis a lelkiállapotom, és nem tudom mi tudna ebből kibillenteni!!!

Már nem tudok senkivel erről beszélni, mert "szégyellem" hogy ilyen lettem.

Tudom, hogy az életben vannak sokkal rosszabb dolgok is, de kérlek

Segítsetek!

28/L


2011. márc. 22. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajjajjj... nem egyszerű,de van megoldás. Leírom mit tapasztaltam én.

A belső feszültség oldására nagyon jó a citromfű-tea. Olyan ízű kicsit,mint a citromostea, ellazít,megnyugtat. Alvás előtt is ihatod,akkor segít nyugodtan aludni,nekem legalábbis segített.

Ha nagyon-nagyon feszült vagy,akkor Valeriána vagy Hova,esetleg Valeriána relax. Ezek gyógynövényből vannak, nem olyan erős sz-rok mint a Xanax és társaik.


Viszont, ez csak a tüneti kezelés. A lelkedben neked kell a rendet összehoznod. Ha van közeli barátnőd,akkor beszélgess vele,vagy anyukáddal,esetleg a barátoddal,ha van.Az önbizalmadat pedig növelheted,ha kipróbálsz valami újat,új haj,új smink,a lényeg,hogy egy kis változás mindig feldob,ha elhagy az önbizalmad. Hidd el,most,hogy jön a tavasz, kisüt a nap és végre lesz egy kis színe a világnak,neked is sokkal jobb lesz a kedved!

Olvasgass olyan könyveket,amik feldobnak,vagy amik érdekelnek! Ez is segít,nekem bejött.

Egyébként ha mondjuk elkezdesz új dolgokat kipróbálni,új dolgokat főzni,sütni,esetleg kreatívkodni,az is használ ám! Járj el sportolni,sétálni,vagy táncolni, tök jó buli,és ez is dob a lelkiállapotodon!

Ha meg minden kötél szakad,akkor a pszichológus is sokat tud segíteni, lehet,hogy 1-2 alkalom után rendbe is jössz! És amúgy igen,vannak sokkal rosszabb dolgok a világban,de olykor kicsit magunkba kell nézni,és rendszerezni a saját dolgainkat az életünkben.

Sok sikert!

24/L

2011. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvastam volna,de komolyan!Mostanában én is sok mindenben így vagyok,ahogy te,de mindig próbálom valahogy feldobni magam meg kis dolgokban is igyekszem örömömet lelni.Ma egy nagyot sétáltam és az utcán megláttam egy kisegeret,aranyos volt!!!Felvidított!meg a sok színes virág is!Amúgy meg nagyon mélabús vagyok mostanság,túl komolyan veszek mindent,nem tudok lazítani,görcsölök,ahogy te is írod...De mindig akad valami,aminek lehet örülni,még ha ideig-óráig is...
2011. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, most nem tudom, hogy mit tegyek...

Amikor elkezdtem olvasni a kérdést, 100% magamra ismertem minden egyes mondatban! Amikor pedig majdnem megnyomtam a kérdés jelentése linket, az akkor volt, amikor azt olvastam, hogy "28/L"


Nekem most olyan érzésem, van, mintha egy kedves ismerősöm szívtani akar, hogy kiírta ezt a kérdést, ugyanis erről beszéltünk tegnap!


Amennyiben nem szívatás, kérlek, küldj egy privátot. Vagy nagyon törlés felé hajlok.


Ha nem szívatás, akkor meg azért is írj, mert ez 100% rólam is szól. Ilyen egybeesés nem lehet véletlen!


Köszi!


28/L

2011. márc. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!