Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincsenek barátaim, az önbizal...

Nincsenek barátaim, az önbizalmam nulla és teljesen fásult vagyok. Hogyan lehet ebből kimászni?

Figyelt kérdés

Egyetlen barátom sincs és sokszor ha meg kell szólalnom, nem merek, mert van egy furcsa beszédhibám: ha stresszelek, hadarni kezdek és olyan érthetetlen fojtott orrhangom lesz - ezt nagyon le szeretném vetkőzni! Nagyon tudnak irritálni az emberek, és gyilkos gondolataim támadnak, ha valaki ellenszenves számomra. Úgy érzem, kiégtem, csak a párom társaságában vagyok felszabadult. Még anyukámmal és az újdonsült férjével élek, aki folyton uralkodni akar felettünk, a "mindent kézben tartok" szöveg mögé bújva. Sehol sem érzem magam otthon, nem tudom, hová tartok az életben. Egyetemre járok, de már borzasztóan unom, csak túl akarok lenni rajta. Semmi nem okoz örömet, csak azok a pillanatok, amikor a barátommal találkozhatok. Mit gondoltok, mi lehet ez és mit lehet tenni ez ellen?

22/L


2011. ápr. 14. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

szia:)

először is tudd, hogy erre is van megoldás:) azért érezheted ezt, mert ugye amint írtad is, nincsenek barátaid, így gondolom nem is nagyon jársz el semerre...vagy akkor a barátoddal...mondjuk ezzel nincs is semmi gond, de lehet, hogy ha pl. környezet

2011. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*bocsánat véletlen haamrabb küldtem, szóval a folytatás:

tehát ha más környezetbe kerülnél, lehet, hogy megtalálnád azokat az embereket, akik jó barátaid lennének, akik mellett nem éreznéd magad fásultnak...:)

valami jó kis szabadidős progit keress magadnak, és járj el, próbálj beszélgetni az ottaniakkal, persze úgy, hogy nem legyél túl feltűnő barátszerzésben...:)

lehet, hogy majd ha dolizol, akkor megoldódik ez a problémád:)

szeresd a barátodat...sokat tud ő is biztosan bíztatni:)

hidd el, hogy nem vagy nulla, csak te látod így...:)

ha gondolod beszélgethetünk is, ha úgy érzed...bátran írj:)

sok sikert:)

remélem segítettem:)

2011. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja és még egy ötlet: pl. menj el egy képzésre, vagy mondjuk egy pár napos vmire...nem kell sokat eljárnod, és ha mondjuk van vki mellett hely, kérdezd meg, hogy szabad-e ez a hely, odaülhetsz is...ezzel meg van az első lépés:)

aztán kérdezgetheted, hogy honnan jött, meg közbe jönnek a témák...:)

ha pedig már többször is beszélgettetek, akkor pl. hívd meg vhová, hogy "jajj képzeld láttam egy hirdetést, hogy itt vagy ott lesz vmi program, előadás és ingyenes, én lehet elmegyek rá, te nem jössz?legalább nem mennék egyedül" és pl. már haamrabb keresel vmi progit...és akkor kialakulhat egy imseretség...akár már azon a progin is:)

fel a fejjel csajszi:)

remélem segítettem:)

2011. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül! ;)


Ezt lehet tenni!


http://www.youtube.com/watch?v=AwDDCUajDlQ

2011. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyzetben lennék, mint te és ki tudnám szorítani anyagilag, akkor terapeutához fordulnék, hogy támogasson a jelen helyzetemben és feltárjuk a problémáim gyökerét, így elindítva egy pozitív változási folyamatot. Ha anyagilag nem lenne lehetőségem, akkor valamilyen - a problámámhoz illeszkedő - csoportterápia (ami lényegesen olcsóbb, esetleg önsegítő jelleggel működő) után néznék.
2011. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

szia,

járj el sportolni, táncolni, vagy amit szeretsz, menj el valamilyen üzletbe és akaszd ki az eladókat, jobban fogod magad érezni. Olvass könyveket: pl.: Popper Péter: Belső utak könyve. Menj el kirándulni otthonról, akár egyedül, akár külföldre is (idegen nyelvben nem hiszem, hogy ugyanúgy hadarnál) , fotózgass,(szívj el egy cigit)! az a lényeg: "ember legyél a talpadon"!

2011. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, nagyon sokat segítettetek!!
2011. ápr. 19. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!