Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne elzárni magam a...

Hogy lehetne elzárni magam a külvilágtól, hogy lehetne befeküdni pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok, szorongással, pánikkal meg minden ilyesmivel. Néha jobban vagyok, néha nagyon mélyen, de úgy gondolom, hogy sokat segítene, ha egy pár napig elzárnám magam a külvilágtól. Azonban félek, hogy csak így nem feküdhetek be. Valami tapasztalatot vagy ötletet tudtok írni? Előre is köszönöm. 18/F
2011. márc. 22. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hogyan akarod elzárni magadat a külvilágtól úgy, hogy egy népes pszichiátriai kórházba akarsz befeküdni?
2011. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim voltak/vannak. 2004-ben befeküdtem a gyulai pszichiátriára, első alkalommal 24 napig voltam bent, szenvedés volt. Utána 2005-ben és 2007-ben talán megint két-két hétre be kellett, hogy feküdjek. Nagyon nem ajánlom, hogy befeküdj, mert valószínűleg (mint engem is) begyógyszereznének, és az a pokol. Szerencsére sikerült 2008-ban elhagynom a napi 13-14 szem gyógyszert, 2007 óta pedig csak egyszer-kétszer voltam egy-két órás vizsgálaton.


18/F vagyok

2011. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A hétköznapi világtól szeretném elzárni magam. A hírektől, a monotonitástól. Szeretnék beszélgetni hasonló problémákkal küzdő emberekkel. Megtapasztalni milyen egyéb gondokkal küszködő emberek vannak. Ez a pihenés, megtapasztalás talán segíthetne kitisztítani a gondolataimat.
2011. márc. 22. 21:13
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha egészen egyedül akarnál lenni, azt javasolnám, menj el egy kulcsosházba néhány napra. Már volt ilyenem, valami fenomenális megújulás. :) De ha beszélgetni akarsz... Hmmm. Nem tudom, nem biztos, hogy olyan jó ötlet a pszichiátria, anyukám meg egy barátnőm sokat volt, ők nagyon-nagyon-nagyon utálták, és hát nem is csoda, nem hasonló emberek vannak ott, hanem mindenféle más bajjal küszködők, akik folyton egymás agyára mennek, mivel van elég bajuk egymagukban is...
2011. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sportolsz valamit? A szorongást és a pánikot, mivel ez a kettő eléggé összefügg (szerintem legalábbis) az eléggé jól oldja. De bármi más is szóba jöhet, ami leköti a figyelmedet. A Depresszióval kapcsolatban nem tudok neked sajnos tanácsot adni, abban nekem is jó lenne valami, mert már olyan mélyre süppedtem benne, hogy egy helyben ácsorgok 1 éve, minden napom ugyanúgy telik, és egyre gyengébb vagyok...

21/F

2011. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

Ettől hátha jobb kedved lesz:



http://www.youtube.com/watch?v=VpV1rsUVkJg :DDDDDD::DDDDXD

2011. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bárcsak annyiból állna ez az egész, hogy valakinek csak rossz kedve van:D
2011. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Voltam már mélyebben is a depresszióban, persze nem mondanám magam javult állapotban lévőnek. Az a baj, hogy a hétköznapok egyre nyomasztóbbak és muszáj lenne egy kicsit kilépnem belőlük, mert lassan elérem az idegösszeomlást. Szeretnék úgy mond a külvilágtól elzárva lenni, de nem egyedül. Pont, hogy jó lenne beszélgetni idegen/új emberekkel.
2011. márc. 22. 21:37
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, ha egyedül lennél, attól csak rosszabb lenne, ez 99%. Sajnos ilyen helyről nem tudok..
2011. márc. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy most még csak tavasz van, de menj el valami táborba nyáron mindenképpen!


Vagy ha netán keresztény vagy, év közben is vannak lehetőségek. Ha nem, és nem ráz ki a hideg tőlük, akkor is elmehetsz, tiszta jófejek szoktak lenni az új ismerősökkel. De ha nem, akkor ez off. :)

2011. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!