Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utalnak ezek a tünetek?

Mire utalnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés
Sokat járok ki óráról a suliban, mert úgy érzem, ha bent maradok, valami szörnyű dolog fog történni. Csak a padsor szélére tudok ülni, két ember közé nem, mert akkor elzárják a menekülési utat. Nehezen bírom ki a 45 percet, a tudat, hogy be vagyok zárva, és nem mehetek el, megijeszt. Hogy megnyugtassam magam, szavakat szoktam írni (általában ugyanazokat) a kezemre, vagy a ruhámra, vagy a padra, illetve megkarcolom a kezem (a fájdalom eltereli a figyelmemet). Nagyon sokat tépkedem a hajam (az eredmény már látható), és éjszakánként néha nem merek elaludni, mert attól félek, hogy pl. kigyullad a szobám. Sokszor előfordul, hogy magamban beszélek. Nem nézek az emberek szemébe, és egyedül érzem magam a legjobban (ezzel mondjuk biztos sokan így vannak :))
2011. márc. 25. 15:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Most lehet hülyének néztek, de leírom: szerintem előző életedből hoztál át valamit. Talán kigyulladt a szobád ( előző életedben ), nem tudtál hova menekülni, megpróbáltad magadat megölni. Ez megmagyarázza a tűztől való félelmet, a klausztrofóbiát és a "figyelemelterelést".
2011. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Skizoid tünetek...-> pszichiátert felkeresni.
2011. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

inkább olyan kényszergondolatok / cselekvés szerintem

magadban hogy beszélsz ? mert valamilyen szinten mindenki szokott

és egyedül érzed magad legjobban , szóval nem jársz el sehová , ha hívnak akkor lemondod , semmi barát stb?

2011. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Magamban úgy beszélek, mintha pl. ott állna előttem egy osztálytársam/ismerősöm/egy film szereplője, és magyarázok neki, vitatkozom vele, stb. Néha több órát naponta.

Nem járok sehová, általában lemondom. Vannak barátaim, de ők mind pszichiáterhez járnak (én nem, bár elképzelhető, hogy nem ártana).

2011. márc. 25. 17:02
 5/21 anonim ***** válasza:

oké az a magadban beszélés nem vészes , amúgy nincs is igényed elmenni valakivel valahová ? nem szeretnél ?

lehet csak nem épp értelmes emberek vesznek körül nem ?

és amikor lemondasz valamit miért , mi jár a fejedben olyankor?

2011. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 pszihoszomatikus válasza:
A problémákkal csak jó lenne szakembert megkeresni, még ha csak interneten is. Először nehezen nyílik meg az ember de egy súlyosabb depresszióból nehezebb kijönni. Nem kell szégyellni, másoknak is van problémájuk de hagyd, hogy az uralkodjon rajtad. Az élet szép.......
2011. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 pszihoszomatikus válasza:
Természetesen na hagyd, hogy uralkodjon rajtad!!!!
2011. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 pszihoszomatikus válasza:
Talán most jó lesz: Ne hagyd!!!!!!!!!!
2011. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fel kell keresni szakembert!Ha nem kapsz időben segítséget,még skizofréniába is átcsaphat..Nem akarlak ijesztegetni, egyenlőre nincs nagy baj,de a fizikális egészségedre is kihathat,ha nem tudsz aludni.Tényleg menj el dokihoz,biztos vagyok benne,hogy segíteni fog!:)
2011. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Klausztrofóbia, paranoia...
2011. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!